SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кирилица в htaccess

amigo

New member
Здравейте, исползвам mod_rewrite за промяна на адресите на един сайт, но искам да направя единият адрес на кирилица но нещо не успявам.

Сега линкът изглежда по този начин: domain.com/abv

В htaccess съм добавил този ред:
RewriteRule abv$ index.php?show=abv

Всичко до тук работи но как трябва да стане на кирилица т.е: domain.com/абв

Както трябва да добавя в htaccess? Idea
 
Re: Кирилица в htaccess

Ами не е utf8, като го направя utf8 сайта му се прецаква енкодинга защото е windows-1251 и покрай него се прецаква и на друг сайт които е на същия хостинг акаунт.
 
Re: Кирилица в htaccess

amigo, На сайт с енкодинг windows-1251 няма да можеш да го направиш, не се мъчи. Дори да го постигнеш с някакви родилни мъки, уеб стандартите казват че търсачките проследяват урл адреси с енкодинг различен от кирилица само ако е разположен на уеб страница с енкодинг utf-8 така че не си струва усилията.

Освен това трябва и cms-а ти да поддържа урл адресите, тоест в html кода на страницата линка трябва да е също в правилния формат.
 
Re: Кирилица в htaccess

Явно ще падне бая работа да преправя всичи страници в utf-8 и на двата сайта и след това да се занимавам с htaccess файла. Благодаря за информацията ;)
 
Re: Кирилица в htaccess

Не че толкова разбирам ама много чета и бай гугъла ми помогна: урл адрес на кирилица. Безплатната аванта си е безплатна аванта :D
 
Re: Кирилица в htaccess

Не че толкова разбирам ама много чета и бай гугъла ми помогна: урл адрес на кирилица. Безплатната аванта си е безплатна аванта :D

Е като четеш много що не прочете, че в тоя форум се е рзисквало това вече, тия линкове които излизат в Г. ги има в тоя форум още преди да са излезли в Г. най-вероятно: http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=12555
А, сори всъщност може да си четеш по принцип детски приказки :)
 
Последно редактирано:
Re: Кирилица в htaccess

Точно това което ми помогна, в този форум го няма. Една уеб дизайн фирма е източника ако трябва да съм честен.

П.С. То май същия човек е стартирал тая тема дато ми я сочиш всъщност.
 

Горе