SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Здравейте,
Направих сайт, който е на около 20 дни. Нишата е туризъм. Статиите, които са с ключови думи с ниска конкуренция са в топ 10, но тези с висока конкуренция отиват на втора - трета страница, а има и някои, които не се класират и в топ 100.
Пример:
Видин - Капиите - 2 място
Видин - мавзолей на Антим I - на 10 място
Велинград - минерални изори - 12 място
Велинград - езерото Клептуза - 28 място
Велинград Топ оферти - 23 място
Почивка във Велинград - не излиза

На всички статии отделям еднакво внимание, описвам мета таговете на заглавието и описанието, правя им събмит в най-известните социални мрежи, но резултатът е различен.

Знам, че сайтът е нов, че трафик от 15 човека на ден не е достатъчен, че трябва време, но как да класирам високо конкурентните ключови думи на по-предни позиции?
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Ти поне се класираш с по-високо конкурентни думи, но си в бизнеса от доста време. Аз явно трябва да разчитам на ниската конкуренция. Няколко огромни сайта са си разделили първа страница и няма мърдане от там.
Явно трябва да забравя думи от рода на "Почивка във Велинград".
 
Re: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

ами не се оплаквам с почивка съм в топ 10 което ме устройва, но и аз имам доста сайтове които не мога и със свещ да ги намеря в гугъл
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Направих сайт, който е на около 20 дни.

правя им събмит в най-известните социални мрежи

Помисли върху тези двете неща!

Ако за теб социална мрежа е FB, G+, Twitter си ОК.

Ако пък събмитваш в онези другите (няма да им изброявам имената някой да не се разсърди) то тогава не си ОК. Социална мрежа, която дава dofollow линк не е социална мрежа, а спамилка. И са пагубни за нови сайтове.
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Да, след като публикувам статията, веднага я публикувам в FB, G+, Twitter и Linkendin.
Избягвам да го правя в сайтове от рода на Свежо, защото последния път, статията ми изчезна, а беше на втора страница и остана само събмитнатата в Свежо.
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Освен да пишеш още по-добро и по-хубаво... и по-полезнио... и по-интересно... и по-богато съдържание от конкурентите ти, трябва и:

1. Търпение
2. Упоритост
3. Ясна цел и съответната стратегия
4. Реални представи за нещата
5. Ресурси
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Според мен е добре да поработиш и върху коментарите в твоите статии. Помисли, защо твоите резултати да са преди останалите? По-хубави ли са, по-интересни ли са, по-полезни ли са? Не просто добавяй статиите си в социалките, а накарай хората да ги споделят и коментират.
 
За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

За: Класация на нов сайт - ключови думи с висока конкуренция

Няма как сайт на 20 дни да се класира много добре. Изчакай малко. Виж от къде може да си набавиш добри линкове. Както казва @Brad - накарай хората сами да споделят статиите ти, да ги коментират и т.н. Старай се да представяш информацията по лесен и удобен за четене и възприемане начин. Поставяй снимки, видеа и подобни.
 

Горе