SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Клонинги на един и същ сайт ме изместват

zennn

New member
Здравейте,
Виждам, че тук има доста професионалисти, надявам се някой да може да ми помогне.

Имам един нишов сайт, които излиза в google.bg на първа страница по няколко клчови думи (варира от 3-то до 5-то място в резултатите). Проблемът е, че конкурентен на мен сайт успява да ме измести в резултатите чрез няколко клонинга на едно и също нещо. Пичовете имат няколко сайта с абсолютно идентично съдържание, заглавия, url-ите са еднакви, текстовете са еднакви, даже са на един и същ ip адрес. Разликите са само в домейните и в няколко background-images в дизайна. Към всеки един от тези клонинги има линкове на различни места, освен това домейните са от типа keyword.anydomain.com, което явно се харесва на гугъл при търсене на keyword.

По принцип няма проблем това по-голям сайт от моя да ме измести, така трябва да е. Но да ме изместят няколко сайта, които всъщност са един и същ сайт, си е гадничко. Според мен тази практика не е редна. Не можах да намеря информация каква точно е политиката на google в такива казуси. Това би трябвало да нарушава правилата, нали така? Защо търсещите машини не се усещат за дублираното съдържание? По какъв начин бих могъл да докладвам на google за чийтването?
 
Последно редактирано:
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

я си кажи нишата
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

Репорт спам ;) и после наблегни на СЕО-то.
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

bdd, не бих искал да споделям за какъв бранш става въпрос, защото въпросните сайтове са български, а този форум го четат доста хора.

Seo-pi4, предположението звучи логично, но не позна ;)

seogirl, благодаря :)

Репортнах спам в гугъл, описах подробно за какво става въпрос. Нататък каква е процедурата - дали ще обърнат някакво внимание, колко време отнемат тези неща.
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

...

Репортнах спам в гугъл, описах подробно за какво става въпрос. Нататък каква е процедурата - дали ще обърнат някакво внимание, колко време отнемат тези неща.

Кажи ако някой ти обърне внимание, че ми е интересно. В момента съм в същата ситуация с конкурент, който има около 30-40 домейна и едно и също съдържание и е 1-ви :)
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

Има ли нещо общо с моят сайт? Защото при мен освен домейна, който си купих, сложих и същото име на фрий хост за реклама - ако е така моите сайтове си имат разлика, единият е на Български другият на Английски. Има ли начин за пренасочване от фрее хост към оригналния ми сайт, за да не се получава ефект, като колегата по-горе е описал?
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

Да - има начин - 301 редирект чрез .htaccess-a . Лек ден и успехи !!!

Има ли нещо общо с моят сайт? Защото при мен освен домейна, който си купих, сложих и същото име на фрий хост за реклама - ако е така моите сайтове си имат разлика, единият е на Български другият на Английски. Има ли начин за пренасочване от фрее хост към оригналния ми сайт, за да не се получава ефект, като колегата по-горе е описал?
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

Да - има начин - 301 редирект чрез .htaccess-a . Лек ден и успехи !!!
да ама не :) фрии хост е писал човека само с хтмл редирект става и няма проблем освен ако нямаш достъп до .htaccessa де
 
Re: Клонинги на един и същ сайт ме изместват

Прав си :) Още спинкам явно :)

да ама не :) фрии хост е писал човека само с хтмл редирект става и няма проблем освен ако нямаш достъп до .htaccessa де
 

Горе