SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Клониран сайт.

signboard

New member
Здравейте, имам порблем за решаване, на който немога да си отговоря :).

1.Имам сайт ввв.сайт.ком -само за Щатите
2.Купих домейн ввв.сайт.еу -за да е за Европа
3.Върху домейна ввв.сайт.еу, копирах съдържанието като текст от ввв.сайт.ком,като промених заглавията на страниците(примерно от product_ime.html, На новия домейн е ime_product_kids.html) и снимките са различни,текста е същия.Продуктите са същите като описания но изглеждат различно.

Сега понеже сайта ввв.сайт.ком е стар от към дизайн, (поради тази причина и създадох на европейския вариант нов изглед, но с текстовете от ком домейна), реших да премахна съдържанието което е сега върху ввв.сайт.ком и е със стар дизайн, като на негово място копирам 1:1 целия сайт ввв.сайт.еу,като само ще си сменя отново снимките за ЩАтите. Иначе текстовете и самите имена на страници ще са същите.

Общо казано:
Създадох сайт.ком-преди 2 години
купих домейн сайт.еу-преди месеци
копирах съдържанието от сайт.ком и го сложих на сайт.еу

Сега искам да направя:
Изтривам съдържанието на сайт.ком-защото има стар дизайн
Копирам съдържанието от сайт.еу и го слагам на сайт.ком

С две думи, чудя се какви последствия ще има и за двата сайта, то е ясно че още като съм копирал сайта от ком на еу, е било лошо, но сега при следващото порменяне какво ще се случи с индесирането и на двата сайта? А за това че трябваше да направя сайта само на един домейн и да си има бутони версия за Европа и за Сащ, вече е късно, в Сащ го знаят вече домейна и има линкове.

Ако някой има мнение, ще съм благодарен да го чуя :)

Лек ден!
 
Re: Клониран сайт.

Натоварена ли е нишата, трафика какъв е, от търсачки ли идва?
Забелязал ли си трусове в .com след като пусна .eu със същото съдържание? .eu как се развива?

А защо не смениш само дизайна на .com, остави си старото съдържание със стария вид на връзките и смени само дизайна.

Другият вариант е да си направиш поддомейн в .com и да преместиш .eu в поддомейнa. За колко на брой линкове към .com става дума, .eu има ли и той линкове вече?
 

Горе