SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кои са любимите ви сайтове за снимки (stock photo)?

Кои са любимите ви сайтове за снимки (stock photo)?

  • Друг - добавете в поста си

    Votes: 0 0.0%
  • Fotolia.com

    Votes: 0 0.0%
  • Dreamstime.com

    Votes: 0 0.0%
  • Morguefile.com

    Votes: 0 0.0%
  • Stockvault.net

    Votes: 0 0.0%
  • FreedigitalPhotos.net

    Votes: 0 0.0%
  • EveryStockPhoto.com

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    2

Blinky

Geek
Екип
Да ви попитам кои са ви топ сайтовете, от където си взимате сурови материали за пускане в сайтовете си или блоговете или обработвате преди да бъдат качени в съответната страница.

Аз лично ползвам от листа точно 3, като мисля, че са ми предостатъчни. Ако някой използва някой, който не е в листа на анкетата, ще го допълня. Просто тези са ми известни, и тези публикувах. Благодарско, хора, за вашите гласове и коментари. :)
 
Класиките само. ;)

Те, тези безплатните са проекти на големите платени, ако някой има някакви съмнение как и защо съществуват. А, да, и адсенса. :)
 
Да допренеса и аз с нещо към темата.

Тъй като ми се е случвало да се разправят с мен, дори след като съм си платил снимките от въпросните сайтове, вече блокирам всякакви ботове, с които сравняват снимките. Ето кода:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^https://YOURDOMAIN.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*Googlebot.*$
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif|svg)$ - [NC,F,L]
</IfModule>

Накратко, само потребителите и Googlebot могат да виждат снимките. Всички останали се блокират. Така разните му софтуери, с които обикалят да търсят "откраднати" снимки не виждат снимките. А и не ми хабят трафика за глупости.

Приемам предложения за подобрение по кода. Много главоболия ми е спестил. Особено като купя накой голям сайт с хиляди снимки вътре и се наточат всякакви паразити да изявяват претенции. Кой основателно и кой просто сками и ако мине номерът.
 
Да допренеса и аз с нещо към темата.

Тъй като ми се е случвало да се разправят с мен, дори след като съм си платил снимките от въпросните сайтове, вече блокирам всякакви ботове, с които сравняват снимките. Ето кода:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^https://YOURDOMAIN.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !^.*Googlebot.*$
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif|svg)$ - [NC,F,L]
</IfModule>

Накратко, само потребителите и Googlebot могат да виждат снимките. Всички останали се блокират. Така разните му софтуери, с които обикалят да търсят "откраднати" снимки не виждат снимките. А и не ми хабят трафика за глупости.

Приемам предложения за подобрение по кода. Много главоболия ми е спестил. Особено като купя накой голям сайт с хиляди снимки вътре и се наточат всякакви паразити да изявяват претенции. Кой основателно и кой просто сками и ако мине номерът.
Доста добро решение си измислил. Да, няма да е зле да се ползва. Не за друго, но наистина скема е доста голям в тази насока. Бил съм свидетел на поне 2 такива, като за малко бяха готови да си платят сметката, беше нещо от рода на 500 евро като глоба. Доста са досадни и използват какви ли не шашми, включително някакви адвокати пишат от тяхно име като пък те от своя страна грам не са си направили труда да разучат кейса.
 

Горе