SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Dimo

Active member
Ще ви бъда искрено благодарен ако запознатите отговорят. Защо задавам този въпрос? Мисля да направя сайт за SEO/SEM софтуер(авторски) и ми е интересно дали ще си струва да има интерфейс и на български.
 
За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Можеш да направиш отделен сайт за целта.

Ако в световен мащаб със СЕО се занимават 10 милиона човека (приблизително) и в БГ са около 1000 мисля че ламбичката ще ти светне.
 
Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Напоследък SEO-то стана малко като футбола и политиката, всички взеха да го разбират :)
 
За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Благодаря ви и на двамата за отговорите. Сега разбирам, че не съм конкретизирал. Имам предвид по-скоро сериозни SEO/SEM фирми/хора, които поддържат да кажем над 10 клиентски сайта и разполагат с бюджет за дейността.
А иначе е така. Българите разбираме от всичко :) Кой като нас :p
 
За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Напоследък SEO-то стана малко като футбола и политиката, всички взеха да го разбират :)

Има нещо вярно в думите ти. :)

@Dimo, с така поставените критерии вече кръга се стеснява. Честно казано не съм запознат да има повече от 10-20 сериозни 'играча' на BG пазара.
Винаги си заслужава обаче да има и BG превод. Не пропускай и другия елемент, че винаги има ентусиасти, които биха превели даден продукт на родния си език само защото им харесва. Лично аз доста пъти съм превеждал програми, които използвам и ми харесват безплатно, без значение колко още души ще оценят усилията. ;-)
 
За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

сериозни SEO/SEM фирми/хора, които поддържат да кажем над 10 клиентски сайта

Защо непременно количеството трябва да те прави добър специалист?
 
За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Re: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Защо непременно количеството трябва да те прави добър специалист?
Е какво ако не качеството на работа, може да покаже че си добър специалист. За мене СЕО лично означава не лоялна конкуренция, това личи по резултатите от Гугал, вместо търсачката да дава релевантни резултати. На първо място са си винаги старите тъпи спамерски сайтове на хората с пари. Аз бих предпочел да нямаше СЕО оптимизатори в България, тогава би било много по-честно състезанието между сайтовете и на първо място щяха да са наистина заслужили сайтове.
 
За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Тук, може би по-важният въпрос е, каква ще бъде цената на този софтуер. Ако е достъпна главно за споменатите 10-20 сериозни "играчи", то най-вероятно няма да ги затрудни английския език и само ще си загубиш времето.
 
За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

И аз в момента имам подобна дилема за едни продукти...

ОБАЧЕ:
- германския се ползва в Германия и Австрия (основно), Швейцария, малко из Бенелюкса; както знаем са двигателите на европейския мотор
- френския - основно във Франция + Белгия + Швейцария + нейде из Африката и малко в югоизточна Азия; но там са фашисти и хляб не можеш да си закупиш ако не го кажеш на френски
- испански - освен Испания покриваш и почти цяла Южна и Централна Америка
- португалски - Португалия + Бразилия; ако първите са част от PIGS/PIIGS, то вторите са част от BRIC и са "само" 197 милиона
- холандски - Бенелюкса - най-богатите страни в ЕС + малко от ЮАР (там е диалект - африканс)
- японски - само един език, но 100 милиона ползватели
- руски - целия СССР + почти 1/3 от Израел - има-няма 100+ милиона
- италиански - обхващаш и Румъния (езиците са много близки) + тук-там Африка
- китайски - има ли нужда да пиша нещо изобщо?
- арабски - Северна Африка + близкия изток

Така... като теглим чертата - 10 езика и обхващаш едно около 70-75% от целия свят. ПОСЛЕ ако ми остане време ще мога да направя и български превод, но междувременно следват:
- турски - комшиите са едно 70-80 милиона и въпреки кризата имат ръст
- гръцки - 13 милиона, но имат силна диаспора
- иврит - 5 милиона и диаспора
- датски, норвежки, фински, шведски и исландски - те общо взето викингите вървят в комплект
- виетнамски - 70 милиона
- корейски - 70 милиона

И сега актуалния въпрос е... изобщо заслужава ли си? И аз все още не съм намерил отговор...
 
  • Like
Реакции: Alf
За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

За: Колко човека се занимават със SEO/SEM в България?

Със SEO много хора се занимават, но малко го правят. /и това не е само в България /
 

Горе