SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Купувамe онлайн бизнес/и

mostun

New member
Здравейте,

Във връзка с разширяването на дейността на фирмата, се интересуваме от закупуването на онлайн бизнес/уеб-сайт, с доказани приходи (над 1000 лв/месец), доказани посещения (поне 2 различни метода: Google Analytics задължително).

Хостинг бизнеси - може, но само частта от тях с корпоративните клиенти. Интересува ме също и закупуването на готови клиентски бази (както при хостинга). Варианти за частично участие (Equity investments), най-вече при стратегически партньори също се приемат.

Сайтове и блогове с дублирано съдържание, които печелят само от Адсенсе или подобни програми не са подходящи. Mоля само за сериозни предложения и въпроси.

Ангел Ангелов
Управител, НетМерит ООД
Google Adwords Professional:
google.jpg

https://adwords.google.com/select/ProfessionalStatus?id=Vpir-k62DmYeBwR9JlcbQQ&hl=en_US
 
Последно редактирано:
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

по горе пише че търсите сайтове с доказан доход мин 1000 лв
какво общо имат съветите за колко струвал един сайт?

п.с.
по добре дай линк към материал който обяснява как се доказват приходи от сайт
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

Аз несхванах какъв ти е проблема с това, че човека иска минимален доход ?
Ама няма проблем - скарай му се. Как така ще иска да купува сайтове...
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

проблем няма?
ако имаше проблем, щях да използвам думата "проблем".
Ти знаеш ли как се доказват доходи от сайт?
сподели ако знаеш
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

ами значи търсят сайт с цена от 12,000 лева най-малко :) Доста им се е разрастнал бизнеса. Дай боже всеки му
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

Според мен всички имате право, успех на купувачите. Моля да не спамим темата, явно фирмата са решили да инвестират в голям проект. Аз само ще помоля за някаква ориентировъчна сума, до която желаят проект за да можем да се ориентираме, също така повече информация относно сайта - който желаят да закупят - естествено не само пари, примерно ранк, посещения и други.

За всеки сайта може да струва и много и малко
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

ОК, да кажем, че сайта www.podaruk.net продава по еди колко си неща на ден
средно на месец да кажем става 7000 лв от продажба на подаръци.
По-скоро от препродажба. Няма документи, в който клиентите да се подписват "Купих подарък от сайта ввв.подарък.нет на стойност 80 лв" и после бележките да се събират някъде и да се доказва някакви продажби.
После да кажем, продава банери.
Иван рекламира нещо, плаща си за банер, даже не са се виждали, няма фактури.
Да кажем, че има и малко адсенс, оттам капе еди колко си. Адсенса там обаче може да е слаган и на други сайтове.

И т.н., и т.н...?
Е?
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

Според мен всички имате право, успех на купувачите. Моля да не спамим темата, явно фирмата са решили да инвестират в голям проект. ...

няма проблем, няма спам. Хубаво е да се дискутират тия неща.

HTML:
За всеки сайта може да струва и много и малко

Въпроса тук е, че не става въпрос за това кой сайт колко му струва на някой, а че се изискват доказани доходи.
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

Г-н Радев,

Не се притеснявайте за подробностите или как ще докажете доходи - дайте предложение, а оттам нататък ако и двете страни имаме интерес от сделка - ще се намери начин и Вие и ние взаимно да се уверим, че доходите са реални.

Не очаквах да разгорещя дискусята до толкова, но явно не съм се изразил добре. Между другото - сделка за 12,000 лв отдавна не е голяма за Българския пазар. Ние искаме да се развиваме, и това е част от нещата които правим.

Благодаря за интереса,

Ангел Ангелов
 
Re: Купувамe онлайн бизнес/и

Това за 1000-та лева е малко несериозно, тъй като не всички собственици се интересуват еднакво от печалби и т.н.

Мерило за цената на един сайт е броя уникални посещения, потребителска база данни, профил на сайта, профил на посетителите ....и т.н.
 

Горе