SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Купуване на домейн след изтриване

alsest

Member
Има ли възможност да се запази история на домейн след като е минал 5 дневния период и домейна е изтрит, съответно закупен от нов собственик?
В този смисъл, има ли предимство да се купи домейн веднага след изтриването му, освен евентуално линкове към него?
И последно - backorder услугите запазват ли историята, или пак се получава чисто нов домейн?
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

Зависи, ако е купен от аукционите на годеди се запазва, а иначе започва с нова дата.
Има смисъл от такъв домейн, защото може още да е в индекса, да има линкове и ПР.
А какъв е този 5 дневен период?
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

След 30 дневния Redemption period има 5 дни Pending Delete, и чак тогава е наличен за регистрация.
Че аз си изчаках 1 домейн от 2003 г., и сега вече е 2010.
Не че е драма, ама очаквах да се запази честно казано, ако се рег-не веднага.
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

За да не пускам нова тема и някой да каже "не ползваш търсачка", задавам въпрос тук в тема от преди 1 година, защото въпреки, че прочетох всичко и в още няколко подобни теми имам въпрос ...
Той е по-скоро относно статусите' Redemption Period и Pending Delete

Харесал съм един домейн изтекъл на 2 Декември 2009 и дори го поръчах през ICN (те бяха единствените, които го бяха обявили за свободен:confused:) оказа се че е в Redemption Period - първо разбрах, че е 30 дни този период, после 2 месеца и се надявах на 2 Февруари 2010 вече да влезе в Pending Delete и да има някакво развитие, това което ме притесни е че @alsest чакал за такъв домейн от 2003 до 2010 ...
Ще съм благодарен, ако някой сподели информация по въпроса, чух всякакви съвети, да пиша до Godaddy, да не пиша до Godaddy, защото сам щял съм да се конкурирам и щели да го пуснат на търг и т.н. четох в накакви други форуми (не български) че дори ги вземали проверявали ги дали носят трафик и ако не носят след една седмица ги пускали, после четох за SnapDomain или нещо такова, които ти го snap-вали ...

Помагайте !

Самият домейн не е кой знае какво, нито ПР нито трафик дори го има същия като .info - но просто ми е харесал и искам да го взема

Status: redemptionPeriod
Expiration Date: 2009-12-02
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

Значи да поясня - аз не съм чакал 7 години :), просто очаквах да си е с историята, т.е. като го купя веднага след Delete, да не пише, че е чисто нов, а от 2003.
Относно Redemption period - той си е 30 дни, и после 5 дни pending delete.
Просто между изтичането и началото на Redemption има 45 дни гратисен период, през който стария собственик може да си го купи с минимални разходи.
Така че брой 5 дни след като стигне Pending Delete, и после между 11 и 13 ч. Pacific time ще бъде освободен, освен ако не го грабне някой регистратор.
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

godaddy винаги пускат домейните в аукциона. там провери ли?
няма какво да им пишеш... няма да го изтрият заради теб. само чакаш и дебнеш, но ако е свестен поне минимално гарантирано ще го вземат back-order фирмите преди теб най-малкото за да го тестват дали има трафик
 
Re: Купуване на домейн след изтриване

Благодаря за помощта, поне ще чакам още 15 дни, защото аз бях предвидил 2 месеца - 60 дни, а щом изчакването е 45 дни и после 30 дни Redemption Period - стават общо 75 дни - около 17 Февруари ще чакам развитие :(
 

Горе