SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде отиде сайта ми ?

nikcho

New member
Здравейте,

Имам сайт на около 3-4 месеца. Преди 10-тина дни сайт ми беше на 2-ра страница. Постнал съм го по различни социалки. Всичко вървеше добре. Докато една сутрин когато проверих сайта изобщо го няма в резултатите по тези ключови думи. Като напиша "site:mydomain.com" излизат всички страници значи е индексиран. Регистрирал съм се и в google webmasters нямам никакви съобщения там всичко е ОК. Само пише, че имам две дублирани мета описания в секцията за подобряване на html-а. Вече 10 дни няма промяна. Изобщо изчезна от търсачката.

На какво може да се дължи това. И какво да направя за да го върна по-бързо. Продължавам да публикувам постове по социалки (2-3) на ден.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

На какво може да се дължи това.

Постнал съм го по различни социалки.

Ще се опитам да тръгна малко по-отдалеч.

Задай си въпроса колко входящи линка има една социалка и колко изходящи. Ако изходящите са повече, то на кому е нужна подобна спамилка? На Google ли, на хората ли?

Google вече знае за какво са създадени тези сайтове и ако сайта е нов, както е в твоя случай, обикновенно се случва това, което вече ти се е случило.

Аз поне от половин година съм забравил и за социалките и за директориите и за артикълите и си действам почти само с онпейдж :)
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Ами значи аз съм го поствал в повечето известни, който хората използват и са повече посещавани. Значи по-добре само да си пиша постове на моят сайт без да публикувам след това в социалки ?

Също така досега правех следното. След публикуване на пост ъпдейтвам сайтмапа и в google webmasters добавям сайтмапа почти след всеки пост. Така съм сигурен, че google ще индексира или поне ще получи всички линкове от сайта. Това грешно ли е ?
 
Re: За: Къде отиде сайта ми ?

Re: За: Къде отиде сайта ми ?

Ами значи аз съм го поствал в повечето известни, който хората използват и са повече посещавани. Значи по-добре само да си пиша постове на моят сайт без да публикувам след това в социалки ?

Също така досега правех следното. След публикуване на пост ъпдейтвам сайтмапа и в google webmasters добавям сайтмапа почти след всеки пост. Така съм сигурен, че google ще индексира или поне ще получи всички линкове от сайта. Това грешно ли е ?

Не ми се вярва проблема да е в социалките, ако постваш един пост в 5-10 от най-известните. Най-вероятно се корени другаде. Защо не пуснеш сайта да разгледаме?

За сайтмапа, няма нужда да правиш тази операция. Веднъж щом зададеш адреса на картата, Гугъл си я обхожда когато има нещо ново.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Не знам да ли спряха да си играят вече със серпа от G. През последните 2 седмици постоянно се мътих а нещата и излизаха различни резултати при търсене на всек и2-3 часа. И моя блог имаше грижи, изчезнаха последните 3 статии и се видях в чудо. Изчаках 3-4 дни и се оправиха нещата. В интерес на истината се беше появил някакъв сайт в GWT който не ми говори нищо, но линкваше 6к пъти към мен. Явно е някакъв бот, който създава несъществуващи страници. От Г ги изтриха дори без да се занимавам аз и блога се върна обратно. Виж дали нямаш нещо подобно и при теб.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Как да проверя дали няма някакви фалшиви линкове ? Но няма ли да ми изпратят съобщение, ако съм нарушил правилата. Сайта е Футболни прогнози
 
Re: Къде отиде сайта ми ?

Както се спомена, няма смисъл от това със сайтмапа. Wordpress автоматично пингва (съобщава) Гугъл за нови публикации. Не мога да кажа с точност какъв е проблема при теб, но на първо четене сайта ти няма почти никакъв контент и има прекалено много изходящи линкове. Малкото текст в сайта ти е копиран и може да те е настъпила пандата за некачествено/дублирано/малко съдържание.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Ами имам малко дублиран текст освен да го пренапиша него. Това е този от партньорската програма.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Мисля и се чудя дали е възможно да е заради това, че много често се среща думата "футболни прогнози" и има малко друг текст ? Значи на началната страница се среща около 70 пъти тази дума.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Мисля и се чудя дали е възможно да е заради това, че много често се среща думата "футболни прогнози" и има малко друг текст ? Значи на началната страница се среща около 70 пъти тази дума.

Виж, доколкотото имам наблюдения и съм чел какво казват хората, ключовата ти дума трябва да е между 3 и 6% от текста на страницата. Ако имаш 100 думии и 70 са ключовата ти фраза, най-вероятно не правиш добро впечатление на чичко Г. В последно време доста хота със сайтове за прогнози изпитват проблеми и според мен (лично мнение) до голяма степен е именно заради липсата на съдържание, а за уникалност да не говорим( все пак имената на отборите няма как да ги уникализираш). Пишете по някоя статиика, макар и кратка към прогнозата и няма да имате грижи най-верояно.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Ами да само това ми остана. Вече ще добавям повече контент към всеки пост и да се надявам, че се се оправи.
 
За: Къде отиде сайта ми ?

За: Къде отиде сайта ми ?

Здравейте, имам същия проблем или доста сходен. Преди бях на Джумла, после се прехвърлих на WP. Явно беше хакната джумлата и от гугъл ме бяха блокнали в резултатите, но пък си е индексиран. След като минах на WP за момент се беше оправил, излезна на 1ва страница дори резултатът. Но след 1 ден или още няколко часа може би, веднага пак изчезна от резултати, правих какво ли не, сео плъгини, тулс от гугъл, от yahoo, и още доста неща.. но резултатът е същият. Няма и няма. Днес пратих молба за преразглеждане, ще чакам някакъв отговор от гугъл. Вие какво мислите?
 

Горе