SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

colorfully

New member
Здравейте,
бих искал да ви попитам дали ако в моя сайт има доста линкове към сайтове с нисък PR би ми повредило на моя PR?
И дали ако ползвам някой атрибути за тези линкове би било по-добре за гугъл?
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

Като цяло ти препоръчвам изходящите линкове да са малко. Не го наблъсквай
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

PR не е проблема. Проблема е дали са спамерски сайтовете и също да не ти е претрупан сайта с линкове. Ако не вярваш на някой линк може да сложиш rel="nofollow" атрибут, но не го прави на всички. Това не е нормално.
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

Ако не вярваш на някой линк може да сложиш rel="nofollow" атрибут, но не го прави на всички. Това не е нормално.
@scoobydoo, защо да не е нормално? Сайтове като Фейсбук, Свежо и купища други са само с rel="nofollow" атрибут на изходящите линкове, пък Гугъл не ги наказва.
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

@scoobydoo, защо да не е нормално? Сайтове като Фейсбук, Свежо и купища други са само с rel="nofollow" атрибут на изходящите линкове, пък Гугъл не ги наказва.

Там е така защото е позволено на посетителите да поставят линкове. За сайт, който не е такъв тип и в който админа си избира към кой да линква това не е нормално. Не че човека е казал какъв е сайта му де :).
Но както и да е. Гугъл няма да го накаже ако са nofollow всички, просто казвам че това не е нормално. Нормалното състояние на линка е да е без nofollow. Много малка част от линковете в интернет са с такъв атрибут.
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

Като цяло по-добре да минимизираш броя изходящи линкове. и ако имаш такива, ги сложи в отделен пейдж. Общо взето пейдж ранка аз почти никога не го гледам :)
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

Ясно, мерси. Попринцип сайта ми е бизнес сайт не е директория с линкове и сайтовете които линкове съм сложил из страниците не са спамерски просто са с никък PR и това ми беше въпроса - дали би ми се отразило.
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

По мои наблюдения, изключително добре се отразява на оптимизацията да има 1-2 или 3 изходящи линка на страница.

Най-важното е тези линкове да са към полезни сайтове, свързани с твоята тематика. Няма особено значение PR на страницата, която линкваш. Важно е да е по твоята тема, да "добавя" полезно съдържание към твоето, и да е към авторитетен сайт - по възможност.
 
За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

За: Линковете към сайтове с малък pr в моя сайт?

Благодаря за отговорите!
 

Горе