SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линк върху swf обект?

muslim

Husein
Има ли начин да се сложи html линк върху swf обект (банер)?
 
Re: Линк върху swf обект?

Поразрових се малко и доколкото разбрах става, но трябвало да се добави това към кода за зареждане на флаша:

<param name="wmode" value="transparent">

след което по стандартният начин слагаш линк, като обграждаш кода с примерно:

<a href="http:site.com">код на флаша</a>

Пробвай така, ако не се получи, ще я мислим, нещо с Div елементи :)
 
Re: Линк върху swf обект?

Ами, не се получава, създава се някакъв линк, но той се позиционира под банера а не върху него.

Днес един приятел ме помоли да му сложа тоя банер, ама няма линк (Той при създаването на флаша ли се указва? Не съм на ти с Флаш), към който да сочи, и аз доста се поразтърсих но не открих нещо лесно приложимо.

Имаше някакви врътки с js но...
 
Re: Линк върху swf обект?

Смътно си спомням, че се описваше в самия Actionscript на флаш елемента.

Най-вероятно е така, май ще го карам да му преработват банера.
 
Re: Линк върху swf обект?

Правил съм преди за мен си, слагам един прозрачен gif върху флаша и фактически линка ти е върху гифа става и няма проблеми можеш да се пробваш даже мисля че някъде още си пазя кода .
 
Re: Линк върху swf обект?

Правил съм преди за мен си, слагам един прозрачен gif върху флаша и фактически линка ти е върху гифа става и няма проблеми можеш да се пробваш даже мисля че някъде още си пазя кода .

Някъде четох, че не ставало, понеже изображението се е позиционирало под флаша а не върху него, но не съм го пробвал, в крайна сметка който му е правил банера да си го коригира, но ми беше интересно дали има възможни начини без корекция на флаша.

Благодаря на всички за предложенията.
 

Горе