SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линк от 293.net

lipa

New member
Здравейте видях, че имам линк на един от сайтовете си от сайта: 293.net, що за сайт е това... Видях, че сайта е на китайски език и малко настръхнах. Имали смисъл да ме линкват такива сайтове след като моят сайт е на български и е насочен към развитие на Интернет бизнеса и въобще печеленето на пари по Интернет.
Възможно ли е да става въпрос за негативно SEO?
 
Re: Линк от 293.net

lipa , какво означава когато имаш линкове от такива сайтове? Я кажи
 
За: Линк от 293.net

За: Линк от 293.net

Ако някой ти прави негативно SEO няма да видиш само 1 линк. Нормално е да получаваш всякакви шантави линкове натурално. Има много сайтове, които ровят насам натам и намират по един или друг (автоматичен) начин твоя сайт и го линкват някъде в оспамените си техни сайтове.
 
Re: Линк от 293.net

Е добре гугъл казват "знаем кои са спам сайтове и ги наказваме като ги слагаме в сандбокс" е тогава няма място за безпокойтство
 
Последно редактирано:
Re: Линк от 293.net

Здравейте видях, че имам линк на един от сайтовете си от сайта: 293.net, що за сайт е това... Видях, че сайта е на китайски език и малко настръхнах. Имали смисъл да ме линкват такива сайтове след като моят сайт е на български и е насочен към развитие на Интернет бизнеса и въобще печеленето на пари по Интернет.
Възможно ли е да става въпрос за негативно SEO?

Линка как е поставен - в статия някаква, в сайдбар, във футър? Опитай да преведеш страницата където те линкват с транслейта и виж дали има нещо общо с тематиката на сайта. Ако линка е тематичен няма какво да те притеснява.

Следи с ahrefs новите връзки, които идват към сайта ти и ако усетиш, че става въпрос за спам, както Пламен ти каза - disavow tool. Ако получаваш по 1-2-3 линка на ден, това само може да те радва.
 
За: Линк от 293.net

За: Линк от 293.net

Дамм и аз имах проблеми с китайски сайтове за един проект над 100 домейна от доброжелател. И мога да кажа че въпросния тул на гугъл действа. 3 дни след използването му позициите ми се качиха пак с 5.
 
За: Линк от 293.net

За: Линк от 293.net

Дамм и аз имах проблеми с китайски сайтове за един проект над 100 домейна от доброжелател. И мога да кажа че въпросния тул на гугъл действа. 3 дни след използването му позициите ми се качиха пак с 5.

Може и да не е било от това. Помня, че Мат беше казал, че този инструмент ще действа супер бавно защото ще трябва да се обходят всички адреси. Щяло да отнеме месеци.
 

Горе