SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Линк стратегия

android

New member
Здравейте, имам следният въпрос:
Ако сайт A линква към сайт Б , А и Б към сайт C , А Б и C към сайт D и АБЦД към сайт E , мога ли да си навлека наказание от Google ?


(Питам ви тъй като до скоро нямах проблем с подобна схема на линкване, но наскоро сайтът E даде -50 позиции назад, а съдържанието на сайта е 99% авторско без дублирано съдържание )
 
За: Линк стратегия

За: Линк стратегия

Това, което си описал по-горе е схема, а доколкото съм запознат, Google вече хващат каквито и да било схеми и се справят доста добре. Едно време и аз правих схеми, но открих, че има доста по-добър начин за линкване и той е всичко да изглежда натурално.

Ако оптимизираш сайт Е, а А,Б,Ц и Д са ти ресурси, спокойно можеш да започнеш да развиваш всеки ресурс по отделно и то без да показваш, че те са донори. Ако пишеш регулярно интересни и полезни материали във всеки един ресурс, просто от време на време линкваш основния сайт, но е хубаво да даваш и линкове към други сайтове, защото Google бързо ще те заподозре. Трудно е и е времеемко, но ако се прави правилно, накрая ще имаш успех. Общо-взето в това се крие успеха - да линкваш по възможно най-натуралния начин, без да личи, че сайтовете са ти манипулативни. За което пък от своя страна се изисква още по-голяма манипулация, ама това вече е друг въпрос.
 
Re: Линк стратегия

Всичко което изглежда умишлено нагласено вреди. Опитът ми сочи, че колкото по-естествено изглеждат нещата, толкова по-добре се отразява това на сайта.
 
За: Линк стратегия

За: Линк стратегия

Това, което си описал по-горе е схема, а доколкото съм запознат, Google вече хващат каквито и да било схеми и се справят доста добре. Едно време и аз правих схеми, но открих, че има доста по-добър начин за линкване и той е всичко да изглежда натурално.

Ако оптимизираш сайт Е, а А,Б,Ц и Д са ти ресурси, спокойно можеш да започнеш да развиваш всеки ресурс по отделно и то без да показваш, че те са донори. Ако пишеш регулярно интересни и полезни материали във всеки един ресурс, просто от време на време линкваш основния сайт, но е хубаво да даваш и линкове към други сайтове, защото Google бързо ще те заподозре. Трудно е и е времеемко, но ако се прави правилно, накрая ще имаш успех. Общо-взето в това се крие успеха - да линкваш по възможно най-натуралния начин, без да личи, че сайтовете са ти манипулативни. За което пък от своя страна се изисква още по-голяма манипулация, ама това вече е друг въпрос.
Добре , а ако махна линковете между сайтовете АБЦД , които ми се явяват ресурса, дали ще настъпи промяна или само Google знае ?
Иначе проблема е , че дори за сайтовете които са ресурс трябва да имаш някакъв ресурс, защото само с директории и социални мрежи почти нищо няма да стане...
 
За: Линк стратегия

За: Линк стратегия

Иначе може да се вкара и вариант


а
и б линкват към X , c и d линкват към Y , e и f линкват към W и след това X Y и W линкват към Z , това май ще е далеч по чиста схема за линкване, но със значително по-голям ресурс.
 
За: Линк стратегия

За: Линк стратегия

Малииии, ако трябва да развиваш и поддържаш толкова сайтове, няма ли да е по-лесно и доходоносно ако просто се концентрираш върху основния сайт и го направиш супер як?
 
За: Линк стратегия

За: Линк стратегия

Нека основния ти сайт е А. В останалите пускай статии с картинки, видеа и т.н. Нека статиите да имат линкове към други различни сайтове (уикипедия и подобни). Тук-там си пускай връзки към твоя сайт. Също така пускай и статии, в които няма никакви линкове. Но най-вече наблегни на основния си сайт и го запълвай с качествено съдържание, което да е интересно и полезно за потребителя. Старай се да ги представяш информацията удобно и лесно "усвоима" за потребителя. Не ти трябват повече от 2-3 странични сайта, които да са ти "сателити". Лично аз мисля, че ще е добре да избягваш линкването по между им.
 

Горе