SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Здравейте!

От няколко дни не ми работи вградения редактор за публикациите на WP сайт. Всъщност го няма и единствено има Upload/Insert за медия файлове. Когато пусна текст в полето, той е невидим. Вижда се, когато го маркирам, но не мога да го оформям с bold и т.н.
Бутона "Screen Options" горе вдясно е видим, но неактивен, както и основните вдясно падащи менюта.
Не е от браузъра ми, тъй като другите ми сайтове работят нормално. Версията на всички WP е 3.4.1.

Нещата, които направих:
1. Пробвах manual да изтрия папките admin и includes, добавих новите, както се прави при ръчно обновяване с прясна инсталация, няма промяна.
2. С рефреш на браузъра, триене на история, бисквитки и пр. не става.
3. Ъпдейтнал съм флаш-плейъра на браузъра.
4. Изключвах плъгините един по един, проверявах дали се е оправило, отново ги включвах.
5. Няма неъпдейтнати плъгини и теми.

Сигурно има някаква оправия с .js файловете/скриптовете, но не разбирам как стоят нещата там. Ще се радвам на допълнителни идеи как да се справя с този проблем. Сигурно се касае за нещо елементарно, но пропускам сигурно из резултатите от търсачките. Благодаря предварително! :)
 
Re: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Нямаш ли пълен бакъп на сайтовете си? Ако имаш пробвай да възстановиш папките wp-admin и wp-include от бакъпа. Може преди това да си направиш и бакъп на сегашното състояние за всеки случай.
 
Re: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Еми ще имаш ли някакви загуби ако възстановиш и базата? Или ако нямаш скорошни копия, може да питаш хоста, кой им е най-скорошния цял бакъп на сайта.
 
За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Ще пробвам довечера и това, че заминавам по работа.. Една публикация да иде най-много, няма дерт.
 
За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Аналогично проблема е подобен, но не става с активация на съответно посочения плъгин от посочената тема (единствено товари около 4 пъти зареждането), връщането на темата по подразбиране, и отново зареждане на текущата тема с рефреш.. Не помага общо взето. Други идеи?
 
За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Прикачвам едно видео ТУК , за да разберете малко по-добре проблема ми, тъй като може да не в самия visual editor, а в drop-down или ajax функция.. или нещо различно, не мога да разбера обаче какво.
 
За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

За: Липса на вградения редактор и неработещ флаш в WP

Да споделя как реших проблема.

Просто добавих define( 'CONCATENATE_SCRIPTS', false ); във файла wp-config и това е, всичко си заработи. Нужен ми е бил и jquеrry файла в папката js в includes от прясно свалена инсталация. И отметката за забрана на визуалния ректор в настройките на потребителския профил трябва да я няма.
 
Последно редактирано:

Горе