SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Магистърска степен?

shredder

New member
Здравейте колеги, наскоро си завърших висшето образование с бакалавърската степен, мисля да си почина една година и да продължа с магистърска степен. Но този път мисля да не правя грешката да уча нещо което не е толкова близко до мене като - Топлотехника (ТУ-София, ИПФ-Сливен). Искам да уча нещо което е близко до мене като - WEB, програмиране (PHP, ООП, Ajax и т.н.). Тука в Сливен има филиал на ТУ-София и има специалност за магистри - Компютърна бизнес информатика - но това го имам в краен вариант. Просто някак си не ме влече да пиша отново във филиала - и го имам сякаш като краен вариант.

Бихте ли ми споделили къде бихте записали вие ако искахте? Разбира се финансовата част не е от значение :) Така че дистанционно и задочно са най-приемливите ми варианти.

Понеже имам 1 година да почина а и да посъбера малко пари за самите семестри :)

Още нещо - интересуват ме и хостинг сферата - защото лично аз работя в подобна фирма от няколко години и ми допада страшно много всичко свързано с хостинг услугите ;)

Мерси предварително за отделеното Ви време, колеги :)
 
За: Магистърска степен?

За: Магистърска степен?

Дистанционно в НБУ.
 
Re: За: Магистърска степен?

Re: За: Магистърска степен?

Дистанционно в НБУ.

Това не е много добър вариант - първо такса :) Второ няма дистанционно обучение за баш дисциплините които си заслужават:

Информатика

МП "Приложна статистика"
МП "Софтуерни технологии в Интернет"
МП "Управление на проекти по информационни технологии”

Все пак мерси Пешо :) Но търсенето продължава :)
 
За: Магистърска степен?

За: Магистърска степен?

9 от топ10 от най-богатите хора в света са направили първия си милиард без да имат диплома :) после някой са си купили по няколко дипломи и по няколко университета :)

Наистина ли мислиш, че дипломата е важна и висшето образование по каквито и да е IT дисциплини в България ще ти даде нещо освен купони и дай Боже готини колежки ? :party:
 
Re: Магистърска степен?

@oggin - Идеята е че ми се учи този път нещо което искам :) Така и иначе според мен магистърска степен трябва да изкарам - защото днешно време със средно образование и даже с бакалавърска степен си до никъде. Историята много добре ги познава личностите за които говориш но те са единици. Относно колежките (имам си сериозна приятелка от 2 години с която си живея) и купоните (нагледал съм се) - това даже не ме вълнува заради това търся и задочно или дистанционно. Искам с кеф да ходя на очни като знам че днеска ще учим различни шаблони за обектно програмиране или ще говорим за namespace в 5.3 на PHP.

Но май като гледам много искам :) Ще трябва отново да се задоволя с това което имам и да си продължа като основен източник на информация - ИНТЕРНЕТ СЕЛОТО :)
 
За: Re: Магистърска степен?

За: Re: Магистърска степен?

Искам с кеф да ходя на очни като знам че днеска ще учим различни шаблони за обектно програмиране или ще говорим за namespace в 5.3 на PHP.

Само да те ъпдейтна, че на сървърите с които работиш всеки ден има php 5.4.7, така че това с 5.3 си го избий от главата.
 
Re: За: Re: Магистърска степен?

Re: За: Re: Магистърска степен?

@s1yf0x I know ;)

Имах предвид че namespaces в PHP са въведени от версия 5.3 :))) Хайде да не се правя на разбивач че ще взема да се изложа :)))

Но както и да е - отива темата в друга насока :)
 

Горе