SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Майкрософт България - къде отиваш може би

Kalin4y

ORM / SEO
Един познат е изпратил следния въпрос на съпорта на Майрософт България:
Публична тайна е, че в българското интернет пространство всички имаме достъп до така популярните free сървъри. Използвайки само free сървърите, на практика аз имам достъп до Windows 98 SE, както и до ключове за активация. Известно ми е, че Microsoft вече не продава и не предлага поддръжка на Windows 98 SE. В този случай ме интересува дали имам право легално да ползвам Windows 98 SE за домашна употреба? Ако не мога, тогава има ли начин да се лицензира, след като вече нито се продава, нито се предлага поддръжка?

Оставяме на страна, че въпроса е малоумен и изключително неуместен, но забележете отговорът на съпорта на Майкрософт България:
Уважаеми г-н ,

Благодарим
Ви, че се свързахте с Майкрософт.

Във Връзка със запитването ковто сте отправили относно ползването на
Windows Server 98, ако имате валиден лиценз може да бъде използван легално, но както вече сам знаете и сте упоменали във писмото Ви, Windows 98 няма право на подръжка от нашия център.

Аз за Windows Server 98 не съм чувал...това трябва да е някаква версия, каквато само от MS България са разработвали :D
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

Windows 98 server - не съм чувал за такова животно.

Има NT, 2000, 2003, 2008 - гласят го още но windows 98 Server?

и то да го каже някой от съппорта на МикросоуВт ?
Странно, но не и невъзможно.

Бтв, някой гледал ли е филма "Onion Movie" или нещо такова?
Много ме изкефи как пича убива Гил Бейтс :D
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

трябва да ви кажа, че предвид монополния натиск на google, M$ ми изглеждат като детска игра, към този момент.

Формално въпроса е тъп и тъпия отговор не може да се счита за разрешение. Продуктите им си имат съответните лицензионни изисквания и това си е. Не мисля, че win98 може да се третира като abandonware още.
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

98 ще им е най-новата версия при сървърите ;)
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

nikoladd: какво трябва да означава сравнението ти ??? То няма никакъв смисъл :) Говорим за OS и изведнъж изкачаш с някаква търсачка. Live.com сигурно е 1/10 от дейностите на MS и им е през за ... да не казвам какво :D

самия факт, че съпорта на MS България не са подготвени и незнаят версиите на операционните си системи говори много зле за представителството им тук.
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

bmwad.jpg
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

Тия от Microsoft Bulgaria нещо полудяват напоследък... и аз скоро им писах и получих доста странно писмо
 
Re: Майкрософт България - къде отиваш може би

Ами то тръгва работата наистина от NT (New Technology) май, ама за официален 98 сервер не съм чувал и аз.
Абе тези от БГ Микософта може да са се избъзикали с човека.... :)
 
Последно редактирано:

Горе