SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко въпроси относно rel=canonical

Ma57eR

New member
Върти ми се една идея от известно време в главата. (Някои хора може и да се възползват от нея :) )

Да предположим, че имам директория за статии, от която искам да продавам статии.
Тези статии ще са общодостъпни и ще са индексирани от Гошо.
Самата продажба обаче да става по малко по-различен начин.
Човек си купува статията Х.
Текста си го публикува в негов сайт.
Аз от моя страна слагам rel=canonical към адреса на статията на неговият сайт.

Предполагам, че така тежестта на статията ще се прехвърли на купувачът, нали така?
Ако на директорията за статии (моят сайт) има ауторшип с Гошо, какво се случва при пренасочването на статията? Плюс ли ще е или минус?
С времето ще се увеличава броят статии, които ще са с rel=canonical към други сайтове. Това ще навреди ли на въпросната директория и колко?
Купувачите може би ще имат притеснения относно това, дали в даден момент няма да махна canonical-а. Ако го махна Гошо как би го зачел това? Ще наплюе ли мен или купувача? Или всичко ще си остане, както е било по времето, когато е стоял canonical-a?

Това са въпросите, които ми се въртят в главата в момента.
 
Re: Малко въпроси относно rel=canonical

Аз лично съм против това canonical да се слага към друг домейн. Просто в началото не беше това идеята.

Но тази схема не вярвам да е проблем. Обаче авторството едва ли ще се предава. Също така ако статията на твоя сайт има повече връзки (сайтът ти е по-авторитетен) от купувача, ще се класира при теб независимо от canonical-а. Просто има много защити в момента, които те предпазват да не вземеш да направиш нещо без да искаш и "да се застреляш сам в крака".
 

Горе