SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

vandv

New member
Здравейте колеги
Тоя животински парк пуснат на свобда от Г удари един от сайтовете ми и сега се чудя как най-добре, бързо и лесно да го изкарам от кофата. Първото което ми удари това животно е (поне така мисля) домейна. Домейна е на кирилица и с думи търсени от мен като основни. Оказа се обаче че Г вече не обича такива домейни и сега трябва да мисля за решение на този казус. Въртят ми се тука из главата едни идеи и това е и причината да пусна тази тема. Ще се опитам да обясня каква точно е моята идея, пък вие ще кажете дали си струва или не.

И така, ще работя с примерни имена на домейни за по-голяма яснота.

Да речем че сегашния домейн дето изяде дървото е бил сладки-картофи.com (на кирилица) аз съм борил всички думи около думата „картофи” и всичко е било ОК. Обаче, сега нещата се промениха, този тип домейни вече не се харесва от Г, отделно замина на 82 страница и трябва да мисля варианти.
Имам друг домейн (kartofibg.net) който в момента с 301 насочва към сладки-картофи.com, идеята ми е другия домейн който е kartofibg.net да го пренасоча с 301 към сладки-картофи.com и той да стане основен. Тоест да заменя сладки-картофи.com (сега основен) с kartofibg.net (сега с редирект към първия). Та това ми е идеята, обаче ми изникват разни въпросчета та мисля да ги споделя с вас да кажете вашето мнение. Та да почна с въпросите.

1. Ако се реша да направя тази гимнастика от домейна на кирилица към другия, дали ще спечеля, и дали по-бързо ще си върна позицията?
2. Ако премина към домейна на латиница дали ще загубя линковете които са сочили към стария домейн? 301 редиректа ще помогне ли да се прехвърлят и линковете?
3. Вие какво бихте направили в този случай?

Еми това в най-общи линии са ми питанките, ако изкочат и други ще питам разгара на темата. Предварително Ви благодаря за отговорите и насоките ;)
 
За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

В търсачката на форума напиши пингвин и изчети темите до край. Особено дългите :)

Но с няколко думи : не използвай 301, за да не навредиш и на kartofibg.net
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

бързо и лесно да го изкарам от кофата.

Такъв вариант няма !

Сега бавно и мъчително започвай да оправяш нещата. :D
 
За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Според мен по-рентабилно ще ти излезе ако започнеш направо нов сайт от А, Б. Нека да обясня. Колко съфорумници са се похвалили, че са се излекували от пингвинска болест пропорционално на темите съдържащи израза "удари ме пингвин"? :)
Чисто теоретично е възможно да махнеш наказанието, но не знаеш дали това ще се случи и кога.
Иначе много се е изговорило и изписало за пингвина, така че ако имаш чисто нов сайт (с бранд вместо ключова дума) е много по-вероятно да успееш да го вдигнеш вече по новите правила, като просто се съобразяваш с тях от самото начало.

Вярно, ще отнеме време, но и опитите да се излекуваш от пингвина също. Но във втория случай просто не си сигурен дали това ще се случи и кога. Един вид ще работиш и не знаеш дали ще береш плодовете на труда си или не. В един момент може да се окаже, че КПД-то ти е = 0.

Ако се играе по правилата на Google още от самото начало не би трябвало да има проблеми.
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Пиши писма /reconsideration request/ и чакай! Аз извадих един от кофата, не че ми е много важен, просто от G не бяха прави. По принцип ваденето от кофата е много труден и отнемащ време процес - при мене отне 6 месеца! Името на домейна по принцип не би трябвало да има огромно значение. Естествено е, че ако искаш да продаваш картофи, можеш да си избереш сладки-картофи.com но можеш и patatnik.net. Не би трябвало домейна да е решаващ в класирането. Защо не потърсиш другаде причините, а не в домейна?
 
Re: За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Re: За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Според мен по-рентабилно ще ти излезе ако започнеш направо нов сайт от А, Б. Нека да обясня. Колко съфорумници са се похвалили, че са се излекували от пингвинска болест пропорционално на темите съдържащи израза "удари ме пингвин"? :)
Чисто теоретично е възможно да махнеш наказанието, но не знаеш дали това ще се случи и кога.
Иначе много се е изговорило и изписало за пингвина, така че ако имаш чисто нов сайт (с бранд вместо ключова дума) е много по-вероятно да успееш да го вдигнеш вече по новите правила, като просто се съобразяваш с тях от самото начало.

Вярно, ще отнеме време, но и опитите да се излекуваш от пингвина също. Но във втория случай просто не си сигурен дали това ще се случи и кога. Един вид ще работиш и не знаеш дали ще береш плодовете на труда си или не. В един момент може да се окаже, че КПД-то ти е = 0.

Ако се играе по правилата на Google още от самото начало не би трябвало да има проблеми.

Андрей, може ли само да те попитам какво мислиш за варианта, ако сайта е "клъвнат" от пингвина и изчезне от SERP-а, възможно ли е да изместиш центъра на оптимизация върху някоя вътрешна страница и би ли се класирала тя добре, след като сайта е пингвитизиран?
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Аз извадих един от кофата, не че ми е много важен, просто от G не бяха прави
Може ли да споделиш малко инфо за това какви действия предприе за да успееш, /ако не е тайна/ ще е много полезна информация за всички :)
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Ами нещата са стандартни /не ми се искаше да цапам темата на колегата, но това не е толкова оф-топик/
Важно!!! Домейна беше баннат заради спам, имаше около 1500 неуникални поста, за период около 2 седмици, с линкове сочещи към разни онлайн телевизии. Естествено, не ги бях поставил аз. Просто го бях позарязал на автопилот и имаше злоупотреби.
1. Почистване на всичките тези статии
2. Ресъбмит на sitemap
3. Поставяне на няколко социални модула - FB, Twitter и разни подобни
4. Подаване на молба за преразглеждане /по модел на Огнян/
5. Подаване на нова молба, и така до края
След няколко месеца, получих следното:
Код:
Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://xxxxxxx,
Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://xxxxxxx за спазване на указанията на Google за уеб администратори.
По-рано екипът ни за борба с нежеланото съдържание в мрежата предприе ръчно действие спрямо сайта Ви, защото смятахме, че нарушава нашите указания за качество. След като разгледахме молбата Ви за преразглеждане, анулирахме това ръчно действие. Може да отнеме известно време, преди системите ни за индексиране и класиране да бъдат актуализирани, така че да отразяват новото състояние на сайта Ви.
Разбира се, възможно е да има други проблеми със сайта Ви, които да се отразяват на класирането му, без да е имало ръчно действие от страна на екипа ни за борба с нежеланото съдържание в мрежата. Компютрите на Google определят реда на резултатите от търсенето с нас чрез поредица от формули, известни като алгоритми. Правим стотици промени в алгоритмите си за търсене всяка година и използваме над 200 различни критерия при класирането на страниците. Тъй като алгоритмите ни и мрежата (включително Вашият сайт) се променят, може да настъпят известни колебания в класирането, докато правим актуализации, за да предоставим най-добрите резултати на потребителите си. Ако сайтът Ви продължи да има проблеми в нашите резултати от търсенето, моля, вижте тази статия за помощ при диагностицирането на проблема.
Благодарим Ви, че ни помагате да поддържаме качеството на резултатите от търсенето с нас.
Поздрави,
Екипът на Google за качество на търсенето
Искренно се съмнявам, че сайт може да бъде баннат заради името на домейна.
В момента имам един парадокс - от единия екип на G получавам писмо:
Код:
Search results clicks for http://xxxxxxxx  have increased significantly.
This message is not indicative of any problem in your site. It is simply to inform you that the number of clicks that one of your pages receives has increased recently. If you have just added new content, this may indicate that it has become more popular on Google. The number of clicks that your site receives from Google can change from day to day for a variety of factors, including automatic algorithm updates.
А след 2 дни, същият този сайт падна с 80% в импресиите. Става въпрос за много сериозен сайт, без никакъв спам и цитиран от 5 университета + bbc.co.uk ТОП 3 по 5 ключови думи в много трудна ниша! Единственият проблем е EMD! Надявам се, че скоро трафика пак ще се върне, иначе почвам пак да пиша "reconsideration via Google Webmaster Tools" :)
Може ли да споделиш малко инфо за това какви действия предприе за да успееш, /ако не е тайна/ ще е много полезна информация за всички :)
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

@bulram - на EN или на BG пишеш реконсидерейшъна? Или зависи какъв е сайта БГ или ЕН?
@frik - напълно е възможно, силно ударен сайт от пингвин има вътрешни страници на 1-ва позиция по други ключови думи.
 
За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

4. Подаване на молба за преразглеждане /по модел на Огнян/
Този модел може ли да се види някъде?

5. Подаване на нова молба, и така до края
През колко време подаваше молбата?
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

1. Модел няма. Някъде по форума, имаше напътствия от Огнян, ако не греша, как/какво трябва да има вътре. В никакъв случай не споменаваме, че сме виновни!
Бъдещото ми писмо:
Код:
Dear Sir/Madam, 

Since Monday 24th September we have seen Google traffic drop to almost zero and although our site xxxxxxxxxx remains indexed with similar Page Rank, the homepage appears to have been penalised and removed from the index for all or specific keyword searches. 
..................
I can confirm that we have not used the services of an SEO. I can also confirm that we have not purchased, placed, or excnaged links to or from our website. 

Thank you for taking the time to read this Reconsideration Request. 


Regards,
xxxxxxxx

2. Подавам молба, отговор трябва да има задължително. Може и да прилича на автоматичен, но ще има отговор. В повечето случаи е нещо от сорта на: "....Прегледахме сайта Ви и смятаме, че някои или всичките Ви страници продължават да нарушават нашите указания за качество."
Изчаквам малко, правя още промени, описвам какво съм направил и пращам писмото.
 
За: Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин


Доста неща се промениха от 2009 :)

bulram : ако има виновен - външна SEO компания, оптимизатор, уеб дизайн агенция ... не е лошо да се спомене, с необходимата доза разкаяние :)

Все пак не набеждавайте никого без вина, нарушавате Божа заповед и носи лоша карма :)
 
За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Такааааа... след два дни наблюдение и без да пипам нищо по сайта имам следните наблюдения. Веднага след като сайта беше накълван посещенията се сринаха тотално, вчера обаче започна възхода, посещенията почти върнаха старите си бройки... а днес... леле, днес посещенията (до тук 20:28 часа) отлетяха нагоре, което е сууупер странно. Посещенията днес до сега са с около 35% повече от най-добрите времена на сайта :D
Забелязвам обаче че домейна който е и една от двете основни ключови думи който боря е тотално тряснат с теслата. По основните ми ключови думи нямам нито едно посещение днес, но пък за сметка на това имам много посещения по други думи дето не съм оптимизирал. :) Та се чудя сега да се радвам ли, да се нервя ли... уж съм порязан, а трафика литна нагоре :D
 
За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Продажбите как са ? :) Ако печелиш повече - да не ти пука :clap:
 
Re: За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Re: За: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

но пък за сметка на това имам много посещения по други думи дето не съм оптимизирал.
Може ли малко повече инфо? Имаш ли ембед youtube или някакви други ресурси на Г, които си линквал?
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Само на мен ли ми прави впечатление, че не е много ясно , кой от какво наказан или имал спад, имал пик...всичко е Пингвин. Мен ми прилича като уикенд спад това цялото, ама нейсе.
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Може би не е уикенд спад, а е "The Return Of The Google Dance" или по-скоро "The Google Dance Is Back" :)
Който има наблюдения по тази тема да сподели, или да отворим нова, да не цапаме тук?
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Благодаря много на bulram за полезната информация и на всички, които се включиха в темата. Надявам се скоро да "изгоня животното" :D
 
Re: Малко помощ за наказан домейн (сайт) ударен от Пингвин

Един последен съвет - Ако си загубил само трафик, но си все още в индекса, не бързай. При мен нещата започват да се поуправят. Явно има танц.... изчакай няколко дни и тогава прецени.
 

Горе