SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мейл листа - има ли смисъл?

android

New member
За или против масовото разпращане на мейли(да го наречем така, за да не го наречеме директно спам). Каква е конверсията, ако продаваш някакъв реален продукт? Някой има ли наблюдения, правил ли го е? Питам защото ми предлагат мейл листа с голямо количество адреси...
 
Последно редактирано:
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Може би трябва да допълня, че мейлите, които ми предлагат не са тематично избрани, а са на случаен принцип.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Аз съм против. Ако е таргетиран лист с opt-in разбирам, но raw sending по-вероятно е да си навредиш.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Категорично против спама и спамаджиите.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Има един закон ЗЕТ където има описани едни хууубави глобички за физически и юридически лица пращаши непоискани съобщения. Може ли да отделиш 5-10 минути да го прегледаш и после ламбичката сама ще ти светне.

Обаче ако сам си събираш мейлите (т.е. хората ти ги дават и ги потвърждават че ИСКАТ да получават мейли от теб) това е др. бира и отговора е - ДА.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Има един закон ЗЕТ където има описани едни хууубави глобички за физически и юридически лица пращаши непоискани съобщения. Може ли да отделиш 5-10 минути да го прегледаш и после ламбичката сама ще ти светне.

Обаче ако сам си събираш мейлите (т.е. хората ти ги дават и ги потвърждават че ИСКАТ да получават мейли от теб) това е др. бира и отговора е - ДА.

Отказах офертата, но до колкото можах да се запозная има списък на юридическите лица - > Регистър на непоисканите търговски съобщения , които не желаят да получават непоискани търговски съобщения и глобите започват от 500лв . За физически лица не намерих нещо подобно.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

За физически лица не намерих нещо подобно.

Моя грешка - в бързината го написах и после се опитах да го коригирам, но бяха минали 15 минути и редакцията ми беше отказана.
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Това си е като нетаргетирание трафик
Никса конверсия
 
За: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Мейл листа - има ли смисъл?

Иначе предложението беше за десетина хиляди мейла от мобилен оператор...
 
Re: Мейл листа - има ли смисъл?

Имам лист с юзъри на които смятам да пиша. В случая листа е с адресите на хора които са ми писали по различни поводи и аз сега решавам да им пиша по повод на нова услуга. Или нова стока или без значение за какво. Сега това по-скоро спам ли ще е или не ?
 
За: Re: Мейл листа - има ли смисъл?

За: Re: Мейл листа - има ли смисъл?

Имам лист с юзъри на които смятам да пиша. В случая листа е с адресите на хора които са ми писали по различни поводи и аз сега решавам да им пиша по повод на нова услуга. Или нова стока или без значение за какво. Сега това по-скоро спам ли ще е или не ?

;) това нещо е описано в ЗЕТ! Чете ли го?
 

Горе