SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Sigma

New member
Здравейте
Моля за съвет как да направя мета описание на магазин с основна категория например: Мъжки,
подкатегория: за бягане , и име на модела 111 / Основната ключова дума на сайта е маратонки

Трябва ли да се избягват повторения при описанието на части от заглавието или няма проблем?

Основна категория:
заглавие: Мъжки маратонки
ключови думи: мъжки, маратонки
описание: мъжки маратонки

подкатегорията така:
заглавие:Мъжки маратонки за бягане
ключови думи: маратонки, бягане, мъжки
описание:Мъжки маратонки за бягане

Продукт
заглавие: Маратони 111 или Маратонка 111
ключови думи: маратонка/и
описание:
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Според мен е неизбежно да има повторение все пак, пък и нали някои светила в областта казват, че meta keywords tag-a не е важен вече, но аз все пак съм junior, така че...
 
Re: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Едно леко отклонение, клонящо към критика и несвързано конкретно със зададения въпрос.
Предполагайки, че това са истинските ключови думи на които държите, може да смените леко наименованията:
мъжки маратонки за бягане - кой е критерия, който определя прилагателното мъжки. Размера на обувката или че са "специално" за мъже - дизайн, цвят, форма и т.н. Има мъже, носещи малък номер и жени, ползващи големи номера.
Същото важи и за глагола "Бягане". Само за това ли могат да се ползват?
А защо не се разнообразят малко:
спортни обувки за бягане;
маратонки за бягане, предназначени за мъже;
спортни обувки за мъже;
маратонки, изработени предимно за бягане;
маратонки за мъже, предназначени за бягане;
И още и т.н.
Това бяха само виртуални предположения. А и не съм виждал продуктите. Успех.
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Здр. Според мене единственно е важно да не ги повтаряш много клюяовите думи. И да си измислиш уникално описание. Преди синонимите вършеха работа но сега е трудно. използвай проверка за уникалност на текста за да имаш добри резултати.
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Мета описанието според мен си струва да се направи отделно за всяка страница. Ако са ти много продуктите тогава напиши отделни описания за най-посещаваните или най-важните ти продукти. Описанието според мен трябва да е около 100 символа, тези които си дал не са подходящи. Трябва да се даде кратка и ясна информация за страницата или продукта, като целта на този текст е потребителя да разбере за какво става дума и също да бъде привлечен с някои предимства на продукта например. Трябва и да има веднъж ключовата дума защото тя ще се удебели в резултатната страница на търсачката. Добре е и да се приложат и тактиките използвани при писане на описание на реклама, като например използване на силни думи и така нареченото call to action (да се предложи на потребителя да извърши някакво действие). Може да потърсиш в интернет повече информация за писане на описание на PPC реклама. Общо взето мета описанието е изключително важно, защото то те представя пред потенциалния посетител и то може да бъде решаващ фактор за това дали човека да цъкне на сайта ти като го намери в Гугъл или да го подмине. Прави се за ПОТРЕБИТЕЛЯ! Не за търсачката.
 
Последно редактирано:
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Мета описанието според мен си струва да се направи отделно за всяка страница. Ако са ти много продуктите тогава напиши отделни описания за най-посещаваните или най-важните ти продукти. Описанието според мен трябва да е около 100 символа, тези които си дал не са подходящи. Трябва да се даде кратка и ясна информация за страницата или продукта, като целта на този текст е потребителя да разбере за какво става дума и също да бъде привлечен с някои предимства на продукта например. Трябва и да има веднъж ключовата дума защото тя ще се удебели в резултатната страница на търсачката.
Благодаря за съвета!
Само не ми е ясно примерно имам главна категория и подкатегории с различни размери. В подкатегориите да използвам ли думата на основната категория като допълнително описание в подкатегорията или не, но ако не го сложа ще се получат дублирани заглавия на подкатегориите?
Мисля да сложа уникален текст-описание на всеки един продукт, който ще е видим за клиента, това описание може ли да се ползва също като мета описание или е по-добре да използвам само конкретна продуктова характеристика, която се повтаря?
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Само не ми е ясно примерно имам главна категория и подкатегории с различни размери. В подкатегориите да използвам ли думата на основната категория като допълнително описание в подкатегорията или не, но ако не го сложа ще се получат дублирани заглавия на подкатегориите?
Тука не разбрах някои части от въпроса. Имаш еднакви подкатегории на различни категории до колкото разбирам, но за къде питаш дали да използваш думата на главната категория? В мета описанието или в заглавието (title тага)? Но всъщност за което и да питаш, може да я използваш, защо не. То иначе ще стане заглавие примерно Размер 40. Това заглавие само по себе си не описва добре страницата, защото няма достатъчно информация.

Мисля да сложа уникален текст-описание на всеки един продукт, който ще е видим за клиента, това описание може ли да се ползва също като мета описание или е по-добре да използвам само конкретна продуктова характеристика, която се повтаря?
Еми както искаш, но това описание ще бъде ли 100 символа, че да може да се ползва и на двете места?
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Благодаря за разяснението. Сега ми стана ясно!
Последно грешка ли е ако се title тага и мета описанието са еднакви?
 
За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

За: Мета описание на категория, подкатегория, продукт?

Благодаря за разяснението. Сега ми стана ясно!
Последно грешка ли е ако се title тага и мета описанието са еднакви?

Не е правилно, защото от тайтъл тага се виждат по-малко на брой символи (около 60) в резултатната страница на Гугъл, отколкото от мета описанието (над 100). За това ако са еднакви или няма да се види целия текст или описанието ти ще е с много малко информация.
В описанието идеята е да има малко повече информация. Първо човека вижда заглавието и след това ако реши, че може да е това, което търси, ще прочете и описанието.
Иначе ти си решаваш дали ти се занимава да спазваш всички тези неща, аз просто казвам какъв е най-добрия вариант (според мен). Гугъл няма да те накаже ако примерно са еднакви или по-дълги или по-къси. Става дума просто за това как ще реагира потребителя, колко информация ще получи и т.н.
 
Последно редактирано:

Горе