SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

ankali

New member
Здравейте,
собственик съм на онлайн магазин, опериращ на българския пазар, изработен на Opencart. В момента възможността за плащане на продуктите е само чрез наложен платеж. Желая да интегрирам т.нар. отдалечено плащане или нямам идея как да го нарека. Колебая се между Пейпал, Epay и плащането с кодове EasyPay. Мисля, че най-добрият вариант е Epay, но все пак моля за съвет. Също така важно е и внедряването на разплащателната система, видях няколко модула за Epay (платени), няколко за Easypay, ако сте ползвали някой от тях моля да споделите мнение, препоръка.
Поздрави
 
Re: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

Слагай колкото може повече. Хубаво е клиента да има максимален избор.
Ще се радвам и аз някой да сподели кои модули използва точно (няма значение дали са платени или безплатни)
 
За: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

За: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

Зависи какво продаваш и какви са клиентите ти. Зависи дали имат доверие в теб като магазин.
След наложен платеж, което е голяма глупост, но се налага заради огромния процент некоректни онлайн магазини, идват иПей и банков превод.
Разбира се ако продаваш прежда и копчета, пощенски запис ще е най-предпочитания метод за плащане от клиентите предполагам. :wink:
Съгласен съм и с колегата, че е добре да има много възможности за плащане.

Също добави информация за фирмата си, контакти, условия за връщане на стоката и често задавани въпроси - това много помага за доверието.
 
Re: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

Виртуален Пос терминал
Имаш ли представа какви са условията (тарифите) на бг банките за виртуален пос терминал? Някоя от тях да има готова интеграция с Opencart?
Аз ще търся повече инфо от web страниците на банките, но ако имаш конкретни наблюдения ще бъда благодарен.
 
За: Re: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

За: Re: Метод за разплащане в Бг онлайн магазин

Има 7 БГ банки които предлагат услугата виртуален пост терминал, цените им са различни. Трябва да си провериш и избереш сам кое ти е най-изгодно. Цената е процент от транзакцията като обикновено в началото на лятото пускат промоции...
След като кандидатсваш и те одобрят за Виртуален пост си ползвав модула на Борика зая Opencart.

Extensions - Borica payment gateway - MasterCard,Maestro,Visa (OpenCart 1.5+)

Имаш ли представа какви са условията (тарифите) на бг банките за виртуален пос терминал? Някоя от тях да има готова интеграция с Opencart?
Аз ще търся повече инфо от web страниците на банките, но ако имаш конкретни наблюдения ще бъда благодарен.
 

Горе