SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Микро формати и rel="author"

Detritus

Elder Troll
Здравейте,
опитвам се да реша един проблем с rel="author". Правя директория за статии в която всеки ще може да интегрира сам профила си в G+ в две лесни стъпки. Та въпроса ми е някой тествал ли е линкването с rel="author" и rel="me". Обяснявам за тези които не са запознати:


  1. Линк от статията към авторска страница с rel="author".
  2. Линк от авторската страница към профила в G+ с rel="me"
  3. Линк от профила в G+ към авторската страница с rel="me"

Прочетох на няколко места, че това е правилния начин и вече съм го направил така, но все пак ако някой го е виждал работещо нека да сподели :).
 
За: Микро формати и rel="author"

За: Микро формати и rel="author"

На доста места прочетох, че така е правилно, мисля да го оставя така и то ще си покаже. Проблемът е, че всеки ще може да си зададе собствен поддомейн за статията, а поддомейните май не ги хваща в Google профила.
 
Re: Микро формати и rel="author"

Или от всяка статия правиш връзка директно към G+ профила с rel=author
или правиш връзка от статията към авторската страница с rel=author, а от нея към G+ профила с rel=me

Зависи от ситуацията. После в инструмента за rich snippets пускаш някоя статия и ако ти даде в зелено, че профилите са успешно свързани, зачи всичко е наред.
 
Последно редактирано:
За: Re: Микро формати и rel="author"

За: Re: Микро формати и rel="author"

Или от всяка статия правиш връзка директно към G+ профила с rel=author
или правиш връзка от статията към авторската страница с rel=author, а от нея лъм G+ профила с rel=me

Зависи от ситуацията. После в инструмента за rich snippets пускаш някоя статия и ако ти даде в зелено, че профилите са успешно свързани, зачи всичко е наред.
Да така съм го направил и си работи коректно. Обаче не работи за поддомейни, освен ако ръчно не задам в профила на G+ съответния поддомейн. Според този източник би трябвало да работи за поддомейни, но tetsing tool-a не го разпознава освен ако не добавя и съответния поддомейн, като Contributor.
Сайтът е http://obyavi.biz/, кажи ми ако имаш някаква идея дали някъде бъркам :).
Ще го помъча още малко пък ако не стане ще махна поддомейните на този етап.
 
Re: Микро формати и rel="author"

Няма как да стане с поддомейните според мен. Ще трябва добавяш всеки по един, както вече каза :(

Най-добре го направи без поддомейните. Те напоследък на се харесват много на търсачките. На никой не се харесват ако трябва да съм честен.
 
За: Микро формати и rel="author"

За: Микро формати и rel="author"

Да така го направих и си работи. Може би умишлено са го направили да е така от Google.
Искаше ми се да е на поддомейни все пак, за да тествам някой неща, но винаги може да направя друга директория със поддомейн ;). Ще добавя още няколко неща утре и я пускам да работи за всички.

П.П. Не мога да ти дам зеленко :).
 

Горе