SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за дизайн

NumseR

New member
Здравейте !

Започнах изготвянето на дизайн за сайт, предназначен за игри (предимно новини и gameplay). В момента съм в самото начало, направил съм само началната страница, но скоро мисля да направя поне още 2-3 страници.

Какво е Вашето мнение за дизайна на сайта до този момент ? Какво не Ви харесва или кое не съм направил както трябва ? :)

Очаквам Вашите мнения.

P.S Все още съм начинаещ, така че не гледайте сайта през IE. :D

Demo
 
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

Ако си начинаещ наистина ме съмнява да е изцяло твой кода, тъй като аз като бях начинаещ не съм си помислял дори и за jquery/javascript пък камоли такива шукарийки. Иначе под логото 2-ри път си го сложил, малко идва в повече, а и е с лоши ъгли изображението в лявата част, това го прави с шрифт за текст + оранжев цвят за бекграунд и border-radius. Центрирай темплейта.
 
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

Ако ти си писал кода, имаш грешка в Featured Games и Gameplay of the day полетата. Сам я открий! :)
 
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

О да, забравих да спомена, че слайдъра и jquery менюто не са мои /аз само съм им правил корекции по кода, за да паснат на дизайна/ , но те са със безплатен лиценз и е разрешена комерсиалната им употреба.

Второто лого отдолу по принцип няма да го има, на негово място ще има линкове login / register, които ще поставя накрая. Иначе за ъглите не бял се сетил за border-radius-а, макар че го използвах на няколко други места по дизайна. :D Утре ще се опитам да ги оправя.

Сега уж трябва да е центриран :)



Ако ти си писал кода, имаш грешка в Featured Games и Gameplay of the day полетата. Сам я открий! :)
Ако имащ предвид бъга с линковете го забелязах, ама честно да си кажа не знам как да го оправя :D
Ако не е това, значи имам друга грешка, за която не знам :D

Благодаря Ви за мненията, очаквам други препоръки/критики :D
 
Последно редактирано:
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

Нямам идея дали нарочно си го търсил като ефект, но по-скоро ми се струва, че под Хром/Mac OS се чупи ужасно

Droplr • gameset-testing.zaigraise.com.png

Ако се подредиш/оправиш нещата, ще се получи едно приятно и изчистено гейм сайтче.
 
Re: Мнение за дизайн

Имам чувството, че някак си е разместено всичко по сайта - слайдъра в ляво, няма десен, ляв сайдбар. Може да е нестандартно замислено от автора:)
 
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

Ефекта е нежелан, в момента се мъча да го оправя, ама нещо не става. :cry:
Проблема явно идва от това, че на места съм ползвал отрицателен position:relative, които оставя толкова празно място около него, колкото му е зададено в атрибутите за позициониране. Това го оправих, като зададох абсолютна позиция на слайдъра и менюто.
Но сега хората с по-голяма резолюция на екрана от моята виждат някои елементи разместено :fight:

Ако някой знае как мога да премахна досадното празно поле, получено от отрицателния relative да казва :D
 
За: Мнение за дизайн

За: Мнение за дизайн

Моите съвети:

- Разшири малко сайта като цяло, използвай нещо от сорта на стандартните 960-1000px вместо 800.
- Остави "position" и използвай повече "float: left/right", с float може да направиш всичкото позициониране без други параметри ако го използваш както трябва.
- Не си си задал правилно размерите на няколко от полетата (div), например за "Latest News", и се застъпват/изместват.

Като за 'начинаещ' е добре. Бих препоръчал да използваш някоя система като Wordpress, въпреки че и аз в началото карах само на код. Причината, поради която ти го казвам е, че Wordpress темите използват много стандартни методи за кодиране на дизайни и ще се научиш на доста трикове от там. Аз използвам ето тази developer тема, не знам дали си запознат с LESS/SASS, а може би и ти е рано, но може да хвърлиш едно око, след време може би ще стане стандарт и е хубаво да си запознат с новите неща.

Поздрави!
 

Горе