SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

kirilbug

New member
Здравейте, скоро пуснах един сайт www.modazadoma.com. Изчетох какво ли не из Интернет и попаднах на този раздел Рецензии. Идеята ми е да го придвижа колкото се може по нагоре в Гугъл с ключови думи "мебели" и "дограми". Пускайте всякакви мнения - колко по-лошо, толкова по-добре :) Градивна критика, нали ;)
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Това са примерни места. Идеята в момента е да се привлекат (съвсем безплатно) фирми, които освен своите данни да публикуват и полезни и практични съвети за всеки дом. Така сайта да стане полезен - от хората и за хората. Предвиждам и пускането на форум за обмен на опит и др.
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Логото ви е размазано, може да сложите H1 тагове да бъдат заглавието на статиите и сложете някакъв текст описващ сайта в началната страница.
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Идеята ми е да го придвижа колкото се може по нагоре в Гугъл с ключови думи "мебели" и "дограми".

Амиии...
HTML:
<title>Мода за дома</title>

Като за начоло измислете нещо по-добро за title.
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Код:
<meta name="description" content="Мода за дома" />

<meta name="generator" content="Мода за дома! - пътеводител за дизайн, вътрешна архитектура и строителство!" />

<title>Мода за дома - мебели, дограма, вътрешен дизайн</title>

дори от първи поглед какво виждаме тук:
Title който повече прилича на изброяване на ключови думи - направи го смислен като изречение или поне като навигация, кратък (максимум 65 символа), да съдържа в себе си ключовите фрази възможно по-напред в него.
Пример: Мебели и вътрешен дизайн - Мода за дома

generator е това съвсем няма нищо общо с идеята на тази мета.. по скоро съм склонен да помисля че някой е объркал мястото на description-а
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Мерси, това е много добър отзив, BATTERY :) Можеш ли да дадеш съвет какво да съдържа GENERATOR-a? Не конкретно за този сайт ами като цяло и дали това влияе на SEO?
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Благодаря на всички, ще използвам съветите ви. Дори някои промени вече са факт ;)
 
Re: Мнение за сайт - оптимизация, съдържание

Не ми харесва кафявият цвят.. който присъства в headera.. :S Иначе сайтът е хубав ;)
 

Горе