SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за list-hotel.com

ted

New member
От началото на месеца сме пуснали (с един приятел) един нов проект и ще помоля, ако имате няколко минути да го разгледате и дадете мнение.

http://list-hotel.com /каталог хотел/ е собствена изработка като структура, програмиране и дизайн. Целта е да събере трафик от Г и първо е мислено за него, като сме се старали да дадем максимална информация на потребителите и да не ги разочароваме. Събирането на информация за хотелите в сайта продължава и за това на този етап не работим активно по позиционирането му в резултатите на Г.

Малко мнения относно структура, дизайн, удобство за ползване и разположение и дизайн на рекламите определено ще ми бъдат от полза.

Благодаря на всички които ще загубят малко време на сайта и ще драснат някой ред после.
 
Re: Мнение за list-hotel.com

Здрасти, приятно изглежда сайта ето ти малко идеи които бих желал да видя в този сайт :

1. търсене по цена
Пример : (принципно не знам къде искам да отидя през уикенда но искам да е някъде около 50 лева)

2. търсене по километраж
Пример : аз съм в софия и търся нещо до 50 километра от мен.

3. относно детайл на хотелите според мен би трябвало да има повечко снимки. И малко не е много добре подредено инфото, трябва по важните неща да са по ясни и бързо намерими.

4. бих желал да има функция да си запазая някакви хотели в нещо като бележник без да имам нужда да се регистрирам. за да мога по лесно да си ги достъпвам като ги показвам на жената да каже къде иска да ходиме за уикенда.

5. според мен е хубаво да има коментари , да разбера другите потребители какво са написали за хотела. (тук може да се заиграете с някакви рейтинги или нещо такова)

6. може да направите newsletter, изпрати на приател и тн.

[edit]
7. Забравих да напиша, че няма да е лошо, да има търсене по тагове (етикети), които се пишат от самите потребители
Пример: (виждам си един хотел, и си слагам етикет 'много готин с басейн' и после вместо да го търся, само си кликам тага и си ми вади само тези хотели с този етикет)
[/edit]

п.с. това е за сега иначе мисля , че не е лош дизайна, но е прекалено табличен или едно цветови, мисля си че трябва да го направите леко по разчупен и шарен.

п.с.2 има в хедъра едни хотели дето не знам какво правят там :)
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за list-hotel.com

Много готини идей, сайта изглежда доста добре, и аз имам идея от доста време за подобен сайт, ама все ме домързява да го направя, взел съм си домейн и всичко, ама мързел, откъде вземата информацията за хотелите и описанията?
 
Re: Мнение за list-hotel.com

А защо не направите Добавяне/редактиране на хотел да става он-лайн от сайта? Така хем самите потребители ще могат да видят как им изглежда страницата за хотела, хем и вие ще си спестите време да качвате информацията.

От началото на месеца сме пуснали (с един приятел) един нов проект и ще помоля, ако имате няколко минути да го разгледате и дадете мнение.

http://list-hotel.com /каталог хотел/ е собствена изработка като структура, програмиране и дизайн. Целта е да събере трафик от Г и първо е мислено за него, като сме се старали да дадем максимална информация на потребителите и да не ги разочароваме. Събирането на информация за хотелите в сайта продължава и за това на този етап не работим активно по позиционирането му в резултатите на Г.

Малко мнения относно структура, дизайн, удобство за ползване и разположение и дизайн на рекламите определено ще ми бъдат от полза.

Благодаря на всички които ще загубят малко време на сайта и ще драснат някой ред после.
 
Re: Мнение за list-hotel.com

А защо не направите Добавяне/редактиране на хотел да става он-лайн от сайта? Така хем самите потребители ще могат да видят как им изглежда страницата за хотела, хем и вие ще си спестите време да качвате информацията.
Според мен потребителите няма да седнат да си записват хотелите, най-много някое СЕО да запише някой. Според мен не си струва усилията. А иначе сайта изглежда доста симпатичен за сега. Интересно е да се види дали ще е така след като се напълни с много хотели.
 
Re: Мнение за list-hotel.com

Благодаря на всички за отделеното време.

@bobbydigital направил си доста обстоен анализ,
- за цените още в началото решихме да не даваме информация за тях. От собствен опит знам, че дори на повечето официални сайтове цените не са актуални и не бихме искали да разочароваме потребителите. А при база данни от няколко хиляди хотела /ако станат/ поддържането на актуални цени си е голяма хамалогия ...
- това с километрите е интересно, но честно казано на този етап не мога да измисля как може да стане, все пак, не всички ще търсят от София ...
идеята за бележника е много добра и вече започнах работа по нея, имам да черпя да знаеш ...
- секцията с коментарите е готова, не сме я пуснали защото все още си мисля как да се отсеят некоректните коментари както в отрицателна така и в положителна страна ...
- таговете са много интересно предложение с което ще се занимая след като стане готов бележника ...
- дизайна наистина не е върха на сладоледа, но това са ми горе-долу възможностите в тази сфера, ако проекта потръгне ще потърсим професионалист да го "пипне" допълнително ...

@netsurfer точно това е голямата хамалогия в такъв проект, няма от къде да вземеш готова база ...

@secretko решихме да използваме този начин за въвеждане на данни защото ни се струва малко по ангажиращ и би бил някаква пречка пред това някое хлапе да си играе вечер като записва хотели ... а и както е отбелязал gogobg - и двата варианта на този етап са напълно излишни :)

@gogobg напълни си прав
 
Последно редактирано:
Re: Мнение за list-hotel.com

@ted
за цените още в началото решихме да не даваме информация за тях. От собствен опит знам, че дори на повечето официални сайтове цените не са актуални и не бихме искали да разочароваме потребителите. А при база данни от няколко хиляди хотела /ако станат/ поддържането на актуални цени си е голяма хамалогия ...
- това с километрите е интересно, но честно казано на този етап не мога да измисля как може да стане, все пак, не всички ще търсят от София ...
идеята за бележника е много добра и вече започнах работа по нея, имам да черпя да знаеш ...
- секцията с коментарите е готова, не сме я пуснали защото все още си мисля как да се отсеят некоректните коментари както в отрицателна така и в положителна страна ...

Цените не е задължително да са точни, може да са приблизителни, като това е упоменато че са приблизителни и не гарантиране за 100% коректност, като си сложите опция някой потребител да докладва за неточност.
Това с километрите е лесно , всеки един хотел като го въвеждате му пишете приблизителни километри от 27 -те областни центъра и после може да давате на потребителя да си избере един от 27 центъра от карта до които е най - близко.
За коментарите също е лесно , просто си слагате един флаг, проверен и си ви излизат в админ-а и се показват на сайт-а чак след като са удобрени.

Надявам се , че съм помогнал.
 
Re: Мнение за list-hotel.com

...
Това с километрите е лесно , всеки един хотел като го въвеждате му пишете приблизителни километри от 27 -те областни центъра и после може да давате на потребителя да си избере един от 27 центъра от карта до които е най - близко....
Има и по - лесен вариант, не да се въвежда за всеки хотел по отделно, а за всеки курорт / град.

А за това къде се намира потребителя може да се направи с IP адреса му примерно.

моя проект е даже по-общ - ekskurzia.net
може да измислим някакво партниорство като го почна проекта :)
 
Re: Мнение за list-hotel.com

Дори и за град си е хамалогия - ще падне едно клъцане на I-Go-то докато ги сметна ... а за екскурзиите и аз мислех ама хотелите взеха преднина при анализа.
 
Re: Мнение за list-hotel.com

Няма ли тулове дето ги изчисляват тези километри
само трябва да намериш коодринатите на градовете или хотелите
 
Re: Мнение за list-hotel.com

Няма ли тулове дето ги изчисляват тези километри
само трябва да намериш коодринатите на градовете или хотелите

Имам добра база координати на някои курорти и хотели в тях по метрика на google maps.
 

Горе