SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнения за едно сайтче на туристическа агенция

fenixsz

New member
Здравейте,

От известно време си напъвам мозъка да направя сайтче за фирмата на родителите ми. Доста съм го мислил и основно за мен беше да го направя възможно най-юзър френдли.

Сайт е за почивки и екскурзии на туристическа агенция - tempis.bg

За по-обща представа имам по-общо линк - tempis.bg/all

Все още има да се оправят мейлите във формите, както и да се попълнят основните страници и да започне да се наливат оферти за почивки и екскурзии.

Чудя се само, коя от двете страници да си оставя - сегашната или обобщената с /all

Също така ще има доста дублиране, тъй като един продукт участва в няколко категории. Проблема е решен частично със rel=canonical, но дали и да disallow-на бота в дублиращите директории...

Благодаря предварително, за градивна критика. Платформата е Joomla.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

аз бих оставил - tempis.bg/all страницата, относно дублирането щом си на джумла намери си добър плугин да се справи с това (за съжеление не съм я пипал от година и вече не знам кой ще ти свърши работа) иначе сайта е доста приличен
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа...

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа...

Chrome 12.0.742.91
 

Прикачени файлове

  • thumb.jpg
    thumb.jpg
    75 KB · Преглеждания: 0
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Добре изглежда сайтчето, но първа страничка е малко постна. Понапълния с малко повече инфо или някоя реклама. Хората обичат да виждат повече информация в такива сайтове. Като времето, валута, информация за автобуси или самолети, спешни телефонни номера... и подобни неща който са нужни на един летуващ, независимо дали е от българия или чужбина.
Успех със сайта.
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Добре изглежда сайтчето, но първа страничка е малко постна. Понапълния с малко повече инфо или някоя реклама. Хората обичат да виждат повече информация в такива сайтове. Като времето, валута, информация за автобуси или самолети, спешни телефонни номера... и подобни неща който са нужни на един летуващ, независимо дали е от българия или чужбина.
Успех със сайта.

Мерси за мнението.

Имам заделен линк за Полезна информация - там ще има посолства, тол такси по магистрали, визови режими и всякакви други.

Както написах по-рано, сайта засега няма контент и тепърва ще се пълни...До момента само работих върху визуализация и функционалност.
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Хората обичат да виждат повече информация в такива сайтове. Като времето, валута, информация за автобуси или самолети, спешни телефонни номера...
Това пък как го разбра ?

Иначе готино изглежда...само слайдъра, настрой му javascripta да се движи по-малко, че от време на време е като стрела :)
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Харесва ми. Успех ти желая
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Това пък как го разбра ?

Сайта е и за чижденци...как мислиш дали на един потенциален клиент ще му е по лесно да провери за рейс/влак/самолет в този сайт или да тръгне по другите сайтове да търси подобна информация. Аз като тръгвам на почивка гледам няколко дена напред какво ще е времето, ако съм чужденец ще ми е интересно да видя какво съотношението на валутата и тем подобни. Мисля че по добре да задържи в своят сайт посетителите отколкото да търсят подобна информация другаде и после дали ще се сетят да се върнат отново в сайта.;)
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

@wood, сайта е за чужденци и е само на български. Все още не знам нашият език да е обявен официален за всички нации :)
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа аген

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа аген

Сайта засега не е за чужденци. Знам, че съм сложил едно bg пред адресите, но просто това име съм сложил на компонента, за да не ползвам разни SEF компоненти съхраняващи адресите в базата и съответно затлачващи сайта.

Насоката засега е към БГ пазара, като информацията, която би била полезна е най-различна, но незнам доколко използваема, тъй като хората си ползват гугъл...:rolleyes:
 
Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Re: Мнения за едно сайтче на туристическа агенц

Приятно е като дизайн не ми харесват само кафявите (дървени ли са какви) бутони в горния десен край и оставете съобщение
 

Горе