SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Много, много, много странни резултати в Google

fozzy

New member
Здравейте, колеги!

Борим се с един онлайн магазин, който в момента сме класирали в топ 5 на Google. Това е ок. В момента съм си в Плевен за празниците и днес като чекнах позициите, направо онемях от показаното 11-то място. :)

Какво обаче се оказва? Google ми показва някакви локални резултати за Плевен, които по принцип ги няма. Говорим си за сайтове с по 50 думи текст, без нито един линк, в ниша където по принцип в топ 10 няма сайт с под 10 000 линка.

Та, между 4-то и 9-то място са се набутали тези резултати от типа на:

- някакъв магазин гр. Плевен;
- каталог на магазини от този тип гр. Плевен;
- и т.н.

Не мога да си го обясня, тези резултати се показват в:

- Custom тракера ми;
- Market Samurai;
- Chrome инкогнито;
- Мозила защитеното сърфиране;
- ДОРИ в inprivate браузинга на IE, като се има предвид, че IE се включва за сефте на този компютър.

Помолих хора от няколко големи града да чекнат, там резултатите са си нормални. Само при мен не са. Пробвах на няколко компютъра + телефон.

Направо не знам на какво се дължи, за мен е необяснимо. В другите ни ниши няма подобни аномалии.

Някой да каже нещо?
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

Идентичен е и резултатът с хамалите. При мен в Пловдив се показват някакви идиотски пловдивски сайтове, някои дори в hit.bg. Всичките топ 10 резултата са ми от Пловдив. Примерно хамали.бг изобщо не ми се появяват.

Тук съм писал по-подробно: Нишата “хамали” изглежда става локална | SEO блог на Андрей Димитров
 
Re: Много, много, много странни резултати в Google

Точно, някакъв плевенски в хит.бг е на 3-то място. Има 1 снимка + макс 50 думи текст, баси в ниша, не по-лека от хамалите. :)
 
Re: Много, много, много странни резултати в Google

И аз забелязах сайтове от hit.bg на първа страница в SERP-a. А G ги бяха деиндексирали масово..
 
Re: Много, много, много странни резултати в Google

Добре де, това е адски тъпо... Честно.
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

Помолих хора от няколко големи града да чекнат, там резултатите са си нормални. Само при мен не са.

Възможно е друго нещо. Въпреки, че ползваш режим инкогнито на компютъра си, вероятно Гугъл разбира къде се намираш и твоето IP от доставчика ти на интернет. Ти маскираш, скриваш компютъра си, но доставчикът не го прави и Гугъл вижда, че заявката за това търсене идва от Плевен.
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

Колеги, добре дошли в локалното. Засичането става по IP, ако сте на стационарен компютър. Ако сте с нещо мобилно, изчисленията са според разположението на кулите и/или Wi-Fi мрежата, дори да ви е спрян GPS-а.

Да, резултатите стават локални за повечето ниши, така че добре дошли в моя свят :)
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

Това се прави много лесно. Провери от пловдив и асеновград при дума кредит какво бях напражил с няколко сайта от ovo.bg i hit.bg Поредицата е credit-plovdiv. .....ovo.bg, hit.bg, alle.bg . Това се получава при регионално насочени сайтове.
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

И аз наскоро забелязах в резултатите локални сайтове.
Използвам Firefox при търсене и за да отсея локалните резултати премахнах в настройките отметката "откривай местоположение"
6182437d.jpg


На същия принцип трябва да стане и за останалите браузъри, например за Google Chrome отваряте google/кликате на фавиконата за да се покажат настройките/променяте отметката - Местоположение - винаги блокирай на този сайт.

Това е на кратко, успех!
 
За: Re: Много, много, много странни резултати в Google

За: Re: Много, много, много странни резултати в Google

А имали някакъв начин да се проверява класирането на даден сайт в различни градове?

Да - правиш или закупуваш проксита/vpn-и в съответните градове. Използваш ги и гледаш.
 
За: Много, много, много странни резултати в Google

За: Много, много, много странни резултати в Google

В много сфери G оплескаха нещата. Потърси SEO оптимизация и виж каква пумия излиза на страници 1 и 2 с изключение на няколко сайта. Така е в много ниши, но пък в SEO-то се предполага, че по всеки сайт се работи и то от хора, които знаят какво правят. А какво имаме като резултат?!?! Дано да пооправят нещата с Penguin 2.0, че в момента, за да намериш нещо стойностно трябва да почваш да търсиш от страница 4 натам :)
 

Горе