SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

brumbrum

New member
Мобилното SEO навлиза все повече и повече като задължителна част от SEO кампанията на много сайтове. Според различните източници грубо 20 до 30% от общия брой търсения за 2012 са от потребители използващи мобилни устройства.

Моят въпрос е: мислите ли, че мобилното SEO има приложение (има полза от него) за бг пазара или е нещо, което тепърва ще се налага?
 
За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

Сериозно ли?

Може би около края на годината/началото на следващата ще му бъде времето. В момента мобилния трафик ми представлява 3% от трафика на сайта.
 
За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

@brumbrum
Това за 20-30% което си прочел е за трафика в световен мащаб - не е за BG

@mobilio
Сподели по кои параметри или тенденции смяташ , че края на годината/нач. на следващата ще му бъде времето.
 
За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

Duster, напълно си прав, това е статистика за световен мащаб. Моя е грешката, че не съм го споменал, така изглежда все едно говоря за БГ.
 
За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

За: Мобилно SEO и приложението му на бг пазара

Е извинявайте ама и в световен мащаб не е 20-30%. Може би е около 10-15 процента.

Примерно имам сайт където мобилното е 100% - но там стъпват само мобилни приложния.

@duster - зависи от аудиторията, зависи от географското положение, зависи и какво (и как!) продаваш. Примерно на моя сайт е 3%, а не е като да не разработваме такива неща (всъщност с това се занимаваме!). Но ако правя сайт тип local - YP, Google Local и т.н. там мобилния трафик може да е 20-30. В социалките въпреки приложенията мобилния трафик е около (и над!) 50%!

Ситуацията е - според, зависи...
 

Горе