SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Можем ли да си навредим с Google+ авторство

w1ck3dgam3

New member
Здравейте,

Все ми се върти един въпрос в главата и той е дали можем да си навредим с авторството на гугъл?

Например, ако имаме 10 сайта, които се линкват по някакъв начин и след това сложим авторство, то така гугъл ще разбере, че сайтовете са на един и същи човек.

Нали идеята на гугъл е да оцени какво говорят другите за нас, а не какво ние говорим за себе си?

В този ред на мисли, ако сложим авторство на всичките си сайтове по-добре ли ще стане за SEO или по-зле?

Ще ми е интересно да чуя повече мнения по темата, особено от Cloxy и Oggin :)

p.s. вече на няколко пъти си слагам авторство на профила си във форума, но в последствие го махам, защото не съм сигурен дали тежестта на изходящите връзки няма да се занули.
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

То това е като въпроса с google webmaster tools. И аз съм че чудил за тези неща. Според мен тези неща не влияят на линковете от гледна точка на автоматичните алгоритми. Може да се гледа при ръчна проверка за спам или нещо такова. Но реално нямам информация по въпроса, само така мисля. Интересно ще е ако някой знае някъде да са го тествали.
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Момчета - вкарвате се в разни "филми". Май Слънцето ви е напекло и почвате да мислите разни глупости, като примерно, че тежестта и силата на сайтовете зависи от това, дали са на един човек или на различни хора?!
 
Re: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Според мен Гугъл много добре знае кои сайтове са на един и същ човек и практически е невъзможно да се скриеш. Даже тук имаше тема с инструмент на бивш служител на Гугъл, който на мен ми хваща почти всичко. А в същото време клиентски сайтове, които са на моя CMS, с моя Analytics, WMT и други не ги причислява към мен. Луда работа.

Така че отдавна съм се отказал да се крия. Big Brother вижда всичко ;)
 
За: Re: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Re: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Според мен Гугъл много добре знае кои сайтове са на един и същ човек и практически е невъзможно да се скриеш. Даже тук имаше тема с инструмент на бивш служител на Гугъл, който на мен ми хваща почти всичко. А в същото време клиентски сайтове, които са на моя CMS, с моя Analytics, WMT и други не ги причислява към мен. Луда работа.

Така че отдавна съм се отказал да се крия. Big Brother вижда всичко ;)

Напълно съм съгласен, и даже мога да перефразирам нещо, казано от един български футболист, който в последно време се прави на палячо:

"Който не се крие - пичели, който се крие - не пичели".
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Е, не става въпрос чак да се крием и да се вманиечаваме до такава степен, но сложим ли авторство автоматично си сваляме гащите, разкриваме се на 100%.

Не съм правил никакви опити и нямам реални доказателства, но си мисля, че ако си сложим авторство на голяма бройка сайтове, които са ни били спомагателни до някаква степен ще се занижи тежестта на връзките, които получаваме от тях.

И все пак много зависи кой как оптимизира. Например ако разчиташ на безплатни външни ресурси няма никакво значение дали на 2-3-4-5 сайта ще имаш авторство и дали се линкват.

Но ако имаш 100+ блога в които само ти пишеш статии и линкваш основни проекти, ако се сложи авторство... мисля, че няма да е добра идея.
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

w1ck3dgam3 - принципно си прав. За това аз не залагам на количество, а на качество, независимо дали е блогове или сайтове. Убедил съм се, че едно нещо качествено ли е - то си носи своята тежест и нещата се получават. Досега не съм си крил сайтовете, всичко ми е вързано в един акаунт - и блогове и сайтове и си мисля, че това не само не ми вреди, а напротив - помага ми.
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Мислех си върху друг проблем наскоро. Възможно е и да греша, но мямам спомен да съм виждал досега в топ 10, дори 2 статии от един и същ автор.

Естествено, това е минус, но във всеки проблем се крият чудесни нови възможности :)
 
Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Анди, има логика в това

Е, не става въпрос чак да се крием и да се вманиечаваме до такава степен, но сложим ли авторство автоматично си сваляме гащите, разкриваме се на 100%.

Не съм правил никакви опити и нямам реални доказателства, но си мисля, че ако си сложим авторство на голяма бройка сайтове, които са ни били спомагателни до някаква степен ще се занижи тежестта на връзките, които получаваме от тях.

И все пак много зависи кой как оптимизира. Например ако разчиташ на безплатни външни ресурси няма никакво значение дали на 2-3-4-5 сайта ще имаш авторство и дали се линкват.

Но ако имаш 100+ блога в които само ти пишеш статии и линкваш основни проекти, ако се сложи авторство... мисля, че няма да е добра идея.
 
Re: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

На клиентите, с които работим дългосрочно, им правим профил - я на шеф, я на служител от фирмата

и после с него правим авторството

така е хем естествено, хем и за Гугъл мисля, че е ОК
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Напълно правило, аз забелязвам хора, които си слагат авторство на всевъзможни глупоси. :) клиентски сайтовее сео и прочие. Според мен това не е добра техника.
 
Re: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Аз пък си мисля, че авторството също е релевантно... Не може да си специалист в много теми (или по наше му дървен философ). Според мен когато даден автор публикува на дадена тема и по-голямата му част от публикациите са релевантни, Google те "определя" като специалист в тази тема и ти дава тежест на авторството... Малко по-сложно е от колкото си мислим... не е просто да сложиш линк към G+ профила си...
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Аз гледам да разнообразявам авторите, поне по 2-3 на сайт, по пътя на логиката би следвало колкото повече авторитетни автори на сайт, толкова по-добре.
 
Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Аз гледам да разнообразявам авторите, поне по 2-3 на сайт, по пътя на логиката би следвало колкото повече авторитетни автори на сайт, толкова по-добре.

А как се определя "авторитетността" на един автор?
- количеството на публикациите?
- социалните сигнали към публикациите му?
- разнообразието в тематиката на публикациите му?
- количеството сайтове в които публикува авторът?
- комплексно м/у всички?

:)
 
За: Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

А как се определя "авторитетността" на един автор?
- количеството на публикациите?
- социалните сигнали към публикациите му?
- разнообразието в тематиката на публикациите му?
- количеството сайтове в които публикува авторът?
- комплексно м/у всички?

:)

Да, изглежда че е нещо в тази насока, ето какво пише например AJ Kohn (What is Author Rank?)

How often is your content shared?
How quickly is your content shared?
Who shared your content?
Did those who shared your content have expertise in that topic?
Do the same people always share your content?
How many comments did your content generate?
Who commented on your content?
Did those who commented on your content have expertise in that topic?
Were the comments on your content of high-quality?
Were the comments on your content of a positive sentiment?
How often is your content endorsed? (i.e. – +1, Like)
Who endorsed your content?
Did those endorsing your content have expertise in that topic?
Do the same people always endorse your content?
 
За: Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Гугл знае колко профила имаш и ти е направил досието, и от различни IP-та да работиш и да прилагаш замаскиращи техники, алгоритъма все някога ще те засече и ще си направи изводите, така че аз мисля че на сайтове на които държиш авторството е задължително, без значение дали са релевантни или не, но на блог мрежи и всякакви сателитки няма смисъл от авторство.
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Мислех си върху друг проблем наскоро. Възможно е и да греша, но мямам спомен да съм виждал досега в топ 10, дори 2 статии от един и същ автор.

Естествено, това е минус, но във всеки проблем се крият чудесни нови възможности :)
Гугл не показва в топ 10, 2 статии от един и същ автор за да не обърка потребителите си и решат че е тенденциозен. ;-)
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Възможно е и да греша, но мямам спомен да съм виждал досега в топ 10, дори 2 статии от един и същ автор.
Гугл не показва в топ 10, 2 статии от един и същ автор за да не обърка потребителите си и решат че е тенденциозен. ;-)
Тук ще ви оборя и двамата. На първа страница 3 резултата от един и същи автор т.е. от мен :)
Почивни дни 2014

Първите два са "бетон" поне на този етап в топ5, третия леко "играе" все още м/у края на първа и началото на втора страница, но и него ще го застопорим на челни позиции :)
 
За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Тук ще ви оборя и двамата. На първа страница 3 резултата от един и същи автор т.е. от мен :)
Почивни дни 2014

Първите два са "бетон" поне на този етап в топ5, третия леко "играе" все още м/у края на първа и началото на втора страница, но и него ще го застопорим на челни позиции :)

Хмм на мен ми излиза само един резултат с твоята снимка...
 
Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Re: За: Можем ли да си навредим с Google+ авторство

Тук ще ви оборя и двамата. На първа страница 3 резултата от един и същи автор т.е. от мен :)

@yasoo, изключи си персонализираното търсене или пробвай с това...
 

Горе