SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Може ли да ми разгадаете този код?

kirilbug

New member
<link rel="canonical" href="http://единдомейн.ком/<?= substr(md5($_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI']), 0, 10);?>" />

Намерих го в един мой сайт, нарочно не изпизвам името на домейна! Но ми се струва, че е в резултат на хакване.

Мерси на отзовалите се!
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

Явно е "хакване", не вярвам сам да си направиш нещо такова. Кода просто кодира текущият ти URL адрес с md5 и после взема от него първите 10 символа. Отиди на Test run php code online, right here - WriteCodeOnline.com/PHP и въведи това
PHP:
echo substr(md5("http://www.dir.bg/some_url.php"), 0, 10);
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

Я сега кажи в колко конкурентна ниша си и колко от посещаемостта на колегите ти взе за да е нужно някой да те хаква?
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

Явно е "хакване", не вярвам сам да си направиш нещо такова. Кода просто кодира текущият ти URL адрес с md5 и после взема от него първите 10 символа. Отиди на Test run php code online, right here - WriteCodeOnline.com/PHP и въведи това
PHP:
echo substr(md5("http://www.dir.bg/some_url.php"), 0, 10);

Параноята го гони всеки ама това не значи че някой хакер ще тръгне да се занимава току така с някой безпричинно.
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

Странен код. Прави ти някакви си каноникал адреси дето със сигурност не сочат към съществуваща страница :). То гугъл сигурно ще игнорира просто това, понеже няма така страница. Тоест нито ще изгубиш нещо нито някой може да спечели нещо от това. Ако е хак не е много полезен според мен. А и това равно там след отварящия php таг мисля, че ще даде грешка. Поне аз не съм виждал такова до сега.
 
Re: За: Може ли да ми разгадаете този код?

Re: За: Може ли да ми разгадаете този код?

Странен код. Прави ти някакви си каноникал адреси дето със сигурност не сочат към съществуваща страница :). То гугъл сигурно ще игнорира просто това, понеже няма така страница. Тоест нито ще изгубиш нещо нито някой може да спечели нещо от това. Ако е хак не е много полезен според мен. А и това равно там след отварящия php таг мисля, че ще даде грешка. Поне аз не съм виждал такова до сега.

Точно в WMT даде предупреждение, че може би е хакнат сайта.

@bg-info: Колко да е конкурентна :) Сайтът прави под 30 посещения на ден :)
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

А и това равно там след отварящия php таг мисля, че ще даде грешка. Поне аз не съм виждал такова до сега.

Ще. :)
 
За: Може ли да ми разгадаете този код?

За: Може ли да ми разгадаете този код?

<?= е равносилно на <?php echo ...

Ето малко инфо.
 
Re: Може ли да ми разгадаете този код?

Сайта ти на Joomla ли е? Преди затварящия таг </head> ли намери кода?
 
Re: Може ли да ми разгадаете този код?

Сайта ти на Joomla ли е? Преди затварящия таг </head> ли намери кода?

Да, на Joomla e. И точно там го намерих.

Да не би да знаеш подобни случаи и евентуално решението?


@Ma57eR: Не го визуализира. Кодът е преди затварящия </head> таг.
 
Re: Може ли да ми разгадаете този код?

Щом е Джумла, драсни ми тук или на ЛС всичко инсталирано (заедно с версиите, също и на Джумла), включително и шаблона, който ползваш, ако не е правен от нулата. Ако има платени неща, които ползваш по втория начин, също ми кажи. Не рядко Нуладжиите си слагат линкове и други благинки.
 

Горе