SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

diabolic.bg

The Old Wastelander
Първо искам да уточня, че става въпрос за безвъзмездна помощ. С удоволствие бих си платил някой да ми оправи бакиите, но от 6 години съм безработен и не мога да си позволя този лукс. Така че, ще се отплащам само с положителна репутация.

Колеги, Гугъл ме доведе до отчаяние. Сайтът ми (първия в подписа) пострада през юли 2010. Свалиха ми ПР от 5 на 0, а след това ме забиха във втора глуха линия - излизах с уникални теми на 7-ма страница или още по-назад.
Тогава някъде беше първата панда и аз реших, че ме е засегнала тя. Доста усилия положих, но въпреки всички ъпдейти, резултатът е променлив - доста мои публикации излизат на първа страница, но след ден-два потъват на около 4-6-та. Не мога да се оплача, че не се индексират, дори днешната излезе за около 3-4 часа, но едва ли дълго ще остане на първа страница.

Преди известно време започнах да се съмнявам за ръчно наказание и когато излезе съобщението, че трябва да пишем на родния си език, се престраших и пуснах първото искане за преразглеждане. Отговорът беше отрицателен, но поне е сигурно, че е ръчно наказание. От тогава почнах да работя в тази насока. Изброявам накратко какво съм направил до момента, защото вече не виждам причина, но тази сутрин получих поредното: Молба за преразглеждане на http://wasteland-bg.com/: Сайтът нарушава указанията за качество на Google.
Въпреки настоятелните ми молби да ми кажат какво не им харесва, всеки път получавам един и същ стандартен отговор, който сигурно много от вас са получавали.

Какво съм направил:

- Премахнах страницата с приятелски линкове, която счетох за вероятна причина за наказанието, макар че беше забранена в robors.txt. Страницата беше с линкове от приятелски Фолаут сайтове, абсолютно релевантни на основната ми тема, но все пак я махнах.

- Разгледах сайта си с текстовия браузър Lynx, открих скриптове, които може да пречат на достъпа на роботите или потребителите, и ги премахнах. Имах скрипт, който принуждаваше посетителите да имат включен Джава скрипт, но го разкарах.
- Рекламните карета в сайта забраних за достъп с robors.txt много отдавна.
- Всички линкове в сайта са статични и водят към съответните страници и раздели, като са подредени в карта на сайта, съставена от няколко страници.
- Единичният фрейм с информация на първа страница е забранен чрез robors.txt, но информацията в него е достъпна чрез линковете, както за роботите, така и за потребителите. Той служи основно за декорация и за да впечатли потребителя, а линкът над него води към съответния форум с всички теми.
- Достъпът на роботите е осигурен без бисквитки и идентификатор на сесията.
- Страниците без значение са блокирани в robors.txt.

- Компресирах и намалих с над 75% обема на всички изображения в него.
- Компресирах скриптовете с цел ускоряване на работата на сайта.

- Промених над 450 заглавия, в които имах повторение на ключова дума или фраза.
- Старая се да пиша уникални материали, които да са интересни за читателите и най-вече да бъдат полезни, защото от около година и половина публикувам основно материали за изчистване на вируси.
Наистина заглавията ми доста си приличат, но в тази тематика е трудно да се измисли уникално заглавие за всеки един вирус, ако самото му име не е достатъчно за уникализирането.
По старата тематика на сайта, посветена на играта Fallout, той беше единствен на територията на България.

- Публикувам части от своите материали единствено в своите страници във Фейсбук, Google+, Twitter и NetworkedBlogs, а също и в Свежо.нет, откъдето получавам доста посетители.

Никога не съм ползвал компания за оптимизация за търсещи машини (SEO), нито съм купувал линкове. Всички линкове, водещи към сайта ми са натурални.

Всичко това присъстваше в писмото ми до Гугъл, но ефект за момента няма. За съжаление, макар че изчетох поне 10 пъти правилата на Гугъл, вече не виждам какво може да ги дразни.

Моля, който желае да огледа сайта и да си каже мнението къде е причината за наказанието. Ще бъде признателен за всеки съвет!
Моля, погледнете и сорс кода, да не би пък там нещо да има, че вече се ошашавих. :mad:
 
Последно редактирано:
Re: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Я дай да видим текста на последното ти писмо от Google
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Три имам досега и трите са еднакви:
Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://wasteland-bg.com/,

Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://wasteland-bg.com/ за спазване на указанията на Google за уеб администратори.

Прегледахме сайта Ви и смятаме, че някои или всичките Ви страници продължават да нарушават нашите указания за качество.

За да запазим качеството на резултатите, осигурявани от нашата търсеща машина, страниците от http://wasteland-bg.com/ може да не се показват или класират толкова напред при търсенето с Google или да бъдат сметнати за по-малко надеждни в друго отношение в сравнение със сайтовете, които спазват указанията за качество.

Ако искате да преразгледаме решението си отново, моля, поправете или премахнете всички страници, които не съответстват на указанията ни за качество. След като направите промените, моля, посетете https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=bg и изпратете отново сайта си за преразглеждане.

Ако имате допълнителни въпроси за това, как да разрешите този проблем, моля, посетете http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters?hl=bg">Помощния форум за уеб администратори, за да получите съдействие.

Поздрави,

Екипът на Google за качество на търсенето
 
Re: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Със сигурност не става дума за връзки

По интуиция ми бие на някакво незаконно съдържание или пък вируси, троянци и т.н.
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

От любопитство отворих сайта.

Ще ти кажа на мен какво не ми допада като потребител.
Първото, което ми направи впечатление е, че доста от заглавията са ти на Англ.език, а текстовете са ти на Български. Ето пример: "ZB BLOCK - Free PHP Security System". Чета под заглавието и разбирам, че става въпрос за : "Безплатен защитен скрипт за Вашия РНР сайт и (или) форум". Щом е сайт за сигурност помисли да промениш заглавието и описанието например. Прецени според трафика за кой пазар ще пишеш.

Не знам каква система е, но много разпилян ми се вижда. Ако е форум го направи да изглежда да е така.

Твърде много ключови думи видях на началната страница също. Както и може да се постараеш повече над описанието. За наказинието ще се изкажат спецовете. Успех, адаш. Явно ти е слабост сайта, щом от толкова време се занимаваш с него.
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Категорично нямам незаконно съдържание, освен цитати, които не се смятат за незаконни. Никъде нямам писано за кракнати или други незаконни софтуери, нямам насилие, *****графия и други подобни, които са незаконни. В сайта ми пише или за игри, или за вируси. нямами публикуване линкове за теглене на пиратски версии за каквото и да е. Не виждам нищо незаконно в това, което е там.

Що се отнася до вируси, троянци и прочие, в GWT пише, че не са намерени такива в сайтовете ми. Пък и аз си сканирам машината през ден с антивирус и анти-спайуер програми, при това няколко.

Трябва да има нещо очевидно - сега ми отговориха за 5 дни, два от които са събота и неделя. За това време едва ли са прегледали около 4000 и нагоре страници според данни от GWT.

Не вярвам да ме заяждат за снимков материал, посветен на ядрените оръжия, които се коментират във връзка с играта Фолаут - същите снимки ги има на хиляди места в мрежата. Просто вече акъл не ми побира какво искат и затова се принудих да пиша тук, макар че ме е срам.
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

От любопитство отворих сайта.

Ще ти кажа на мен какво не ми допада като потребител.
Първото, което ми направи впечатление е, че доста от заглавията са ти на Англ.език, а текстовете са ти на Български. Ето пример: "ZB BLOCK - Free PHP Security System". Чета под заглавието и разбирам, че става въпрос за : "Безплатен защитен скрипт за Вашия РНР сайт и (или) форум". Щом е сайт за сигурност помисли да промениш заглавието и описанието например. Прецени според трафика за кой пазар ще пишеш.

Не знам каква система е, но много разпилян ми се вижда. Ако е форум го направи да изглежда да е така.

Твърде много ключови думи видях на началната страница също. Както и може да се постараеш повече над описанието. За наказинието ще се изкажат спецовете. Успех, адаш. Явно ти е слабост сайта, щом от толкова време се занимаваш с него.

Благодаря за мнението. вероятно ще попроменя някои неща, свързани с текстовете. Но никога не съм гонил пазар и определена аудитория - може да се смята за сайт на нетърговска организация с идеална цел. ;)
Сайтът тръгна от обикновен форум, но вече има много повече неща в него - справочна информация, даунлоуд секция и куп други неща, а и самата платформа е над 60% преправена, така че вече не знам какво е точно, но винаги съм го правил с мерак и все още имам верни почитатели. Нови хора идват заради вирусите, но като се оправят, посла я дойдат пак до следващия вирус, я не.

Ключовите ми думи са подбрани по брой според Meta Tag Analyzer и той дава следното:
Keywords: Keywords meta tag contains no errors.
This tag contains 15 keywords and 124 characters.
Keywords meta tag relevancy to page content is excellent.
The keywords meta tag relevancy to page content is 100%.
Благодаря и за пожеланието!
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Извинявам се за поредните постове, но предните така се получиха в движение, защото, докато отговарях на Огин се появи и постът на ivo1017.

Дали може да се смята за незаконно съдържание следната ситуация - копирано интервю от друг сайт като още преди самото интервю има линк към оригинала, а след него следва превод на български? Ако е нужно да вкарам цялото интервю в цитат?

Ето конкретният повод за питането ми - ******************
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Много ли такива поводи за рипорти по DMCA има на сайта ?
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Ами имам събрани интервюта с всичките създатели на трите части на играта, но всяко е придружено с линк към оригинала. Ако смяташ, че това е причината, ще трябва да ги махна, макар че всяко е правено на отделна страница и не са така видими, а се посещават от ******************.
Мога да поема два пътя - да премахна всичко, което ми е коствало доста труд да направя и втория - да скрия темата само за регистрирани потребители, а папката, която ги съдържа да "заключа" с htaccess, който дава достъп само от конкретната тема. Ако направя второто, темата автоматично ще изчезне и от картата на сайта.

Във всеки случай не вярвам от сайта NMA, които са ни приятели и партньори да са направили проблем за това. При тях също има публикувани наши неща. Все пак, ако кажеш, че трябва, ще ги покрия.

Хм, от НМА не са, но може би копелдаците от Бетесда софтуъркс, които са луди на тема собственост. Имам материали, които са взети от техния блог и на страницата фигурира линк с котва от типа "Posted by acheng on Thursday, October 4th, 2007 at 2:08 pm.", но сега открих, че при тях публикациите вече са махнати и вероятно са решили, че им крадем публиката. Скапаняци! Съдиха композитора на музиката на Фолаут, че е пуснал подобрени версии на саундтрака към играта без да им плати авторски права върху собствената му музика.

Май ще трябва да пусна кепенците на този сектор.
 
Последно редактирано от модератор:
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Все още са само догадки. Никой не е копелдак по дефолт. Ти имаш проблем и се налага да гадаем какъв е :) колкото повече хора във форума предположат, толкова по-близо ще сме до истината.

Моето усещане е че проблемът е в сайта, но нямам никакви доказателства. Просто интуиция. Утре ще опитам да намеря време за анализ. Ако греша ... би било хубаво :)
 
Re: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

едва ли е DMCA report но може и да е. Получавал ли си емайл с нареждане да пратиш факс с доказателства за ползването на някакво съдържание в твоя сайт?

според мен ако смениш лейаута с по-модерен може и да се оправи
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Все още са само догадки. Никой не е копелдак по дефолт. Ти имаш проблем и се налага да гадаем какъв е :) колкото повече хора във форума предположат, толкова по-близо ще сме до истината.

Моето усещане е че проблемът е в сайта, но нямам никакви доказателства. Просто интуиция. Утре ще опитам да намеря време за анализ. Ако греша ... би било хубаво :)
Използвах термина копелдаци не по повод на твоите догадки. Те си го заслужиха с действията си години наред, но това не е тема на този разговор. Ако някой се интересува защо ненавиждам Бетесда (и не само аз), мога да му го обясня на лично съобщение.

Оги (извинявам се за фамилиарното обръщение при положение, че не се познаваме лично), идея нямаш колко съм ти признателен за помощта! Аз взех първите мерки да изчезнат съмнителните материали, пък натам ще видим. Лошото е, че повечето колеги не желаят да се ангажират с мнение. Днес, 3 минути след като пуснах темата, получих ЛС от човек, който е известен тук, с предложение да му се обадя по телефона или на имейла, за да ми оправи сайта. Явно не беше прочел добре и когато му казах, че нямам възможност да му платя, потъна вдън земя. Няма да кажа името му, но си направих извод що за човек е.
Благодаря още веднъж!

П. С. Дали пък проблемът не е директорията ми, която е поддиректория на основния сайт? Там има доста хора, които я линкват - 113 354 линка от 68 домейна. От тях 106 750 са премахнати от вчера. Вече не знам какво да мисля...

едва ли е DMCA report но може и да е. Получавал ли си емайл с нареждане да пратиш факс с доказателства за ползването на някакво съдържание в твоя сайт?

според мен ако смениш лейаута с по-модерен може и да се оправи
Нищо не съм получавал, но покритото мляко котките не го лочат. Извини моето невежество, но не владея професионалния жаргон и не знам какво е лейаут. Ако е нещо свързано с дизайна, той си е така от началото (2005), а пострадах през 2010 година. Преди това беше на върха. Пък и не мисля, че Гугъл се интересува пряко от дизайна на даден сайт - ботовете не виждат и не се интересуват от картинките.. Има далеч по-грозни или изчекнати сайтове, които се класират добре без проблеми.
 
Последно редактирано:
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Първо имаш java аплети, второ дизайна е като на ***** сайт от преди 15 години, предвид ползваемостта на сайта няма да е изненада ако някой набързо ти е хакнал ръчно наказание като за ***** сайт. Предвид, че веднага ще викнеш на тема какво като имам java, отговорът е прост, ако тя не прави нещо очевадно е възможно да се използва за скриване на съдържание от бота и предвид, че сайта като съдържание не е от тези които някой гугалец ще отдели много време да го разглежда съм убеден, че отнасяш натискането на бутончето "накажи го:)" за по малко от 15 секунди.
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Джавата няма нищо общо със сайтовете. Просто я качих на компютъра, за да пробвам нещо друго и съм я забравил, а тя явно се показва на хората в браузърите по някакъв начин. Благодаря за подсказката - махнах и нея.
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Нали разбираш, че в случая можем само да гадаем. За сериозен анализ ще е нужен достъп до аналитикс, webmaster tools и сайта. Ясно е че става дума за ръчно наказание, а не за панди и пингвини. През 2010 ако не си имал акаунт във webmaster tools, Google пишеха и до няколко мейла - admin, webmaster и т.н. Имаш ли такива ? Проверил ли си ги ? Обикновено в това писмо трябва да има и причината.

Свалянето на Page Rank по онова време обикновено се случваше заради продажба на връзки. Да не би да си забравил да го опишеш ? Алтернативата е скрит текст, скрити линкове. Може да си правил нещо такова и да си забравил. В този ред на мисли идеята на idolism е отлична - смени си темплейта с чисто нов, не слагай нищо друго по него по него и подай наново искане за преразглеждане.

Просто се налага да се елиминират най-вероятните проблеми 1 по 1.

Честно казано ако колегата, който ти е писал лична, не иска много пари, аз бих му ги платил, защото явно той е забелязал нещо, което на мен ми убягва. А щом го е видял само за 2-3 минути, значи е доста очевадно или вече се е сблъсквал с такъв проблем. Я вземете се договорете за цената :)
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Имам акаунт в webmaster tools и аналитикс от доста време преди наказанието и никога не съм получавал писма на тема наказание. ПР ми свалиха постепенно - първо имаше една масова преоценка и от 5 паднах на 4, но тогава видях същото при десетки приятелски сайтове. След време падна на 3, но тогава мисля, че беше по моя вина - бях направил една входна страница с анимация, която редиректваше с мета рефреш към същинския сайт и ботовете явно ве можеха да минат, защото тази страница ми брояха за отделен сайт. Затова я махнах. Последното падане беше от 3 на 0 и съвпадна горе долу с времето, когато пропаднах в серпа. Не знам дали имат връзка двете неща, но ПР не ме вълнува особено. НИКОГА не съм продавал или купувал линкове. Научих за тази игра едва, когато се регистрирах тук преди година и нещо.
Като стана въпрос за скрити линкове - имам един, но той е невидим за хора, а ако човек го види в сорс кода, смятам, че ясно е написано за какво служи. Ето кода:
Код:
<!-- spider trap -->
<a href="http://сайта ми/badboys/" style="display: none;" title="Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.">email</a>
<!-- end spider trap -->
Не ми се вярва това да е причината, а иначе е много ефикасно срещу досадни ботове, защото ги банва перманентно. Самата папка /badboys/ е забранена чрез роботс текста и никога не се е хващал търсещ бот от Гугъл МСН или Яху. Дори този на Яндекс се съобразява със забраната.

Не мога тотално да сменя темплейта. Това беше рнрВВ2, което е съставено от десетки файлове, преработени са огромна част от тях и ще ми спре работата на половината сайт, включително някои защити, ако го сменя. Все пак се постарах да обезлича сайта си - сега се стряскам като го видя.

Това достатъчно ли е или искате пълно изчистване на картините от него? Не че много ми се ще и много ще остане, но ако е нужно, ще го направя съвсем на нищо - такива има милиони по света. :(
 
За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

За: Молба за помощ срещу наказание от Гугъл

Колеги, искам да благодаря на всички, помогнали ми до момента и да дам отчет за извършеното, както и да задам 1-2 въпроса преди да пусна утре отново искане за преразглеждане. Снощи отворих сайта си от компа на съседа и да, наистина получих съобщение, че сайтът изисква инсталирана Джава и ми предложи да я инсталира. Веднага след това я деинсталирах от моя компютър, защото наистина не е нужна, а като се замислям, eclipze вероятно е прав - ако им е изскочило това съобщение, сигурно са решили, че правя клоукинг и са ме порязали. Прекроих скина на сайта почти 100% и се надявам сега всички вие да го възприемате нормално, а не да се дразните от вида му. Съответно дано това важи и за хората от Гугъл. Оставих само поздравителния екран, който се надявам да не е трън в ничии очи, защото трябва да има според мен една "цветна точка" в целия скин, пък и малко от носталгия по миналото - с голям мерак го направих.
Оставил съм някои текстове на английски, въпреки мнението на адаша ivo1017, защото съм забелязал, че нашите потребители много често търсят нещо както на БГ, така и на английски, че и на маймуница, но нея няма да изпиша на сайта си. Иначе аудиторията ми си е 90% българска, но ми идват потребители и по английските изрази.

Да не забравя да кажа, че в случай на необходимост съм готов да дам на oggin достъп до акаунтите си в сайта, уебмастърските инструменти и аналитикса. Проблемен е само ФТП достъпа, защото съм зад рутер и той не позволява на ФТП сървър да работи зад него. Но аз съм налице и ще преправям, което трябва.

Ако нищо не помогне, ще организирам една акция за дарения сред моите последователи и приятели, и ще платя на колегата, който ми писа, но при условие, че махнат наказанието с неговия съвет. Няма да се излагам пред всички вас и да се направя на циганин при свършена работа, нито да бъда изгонен като измамник от форума.

Сега да попитам, че утре ще пиша:
- необходимо ли е да споменавам за премахнатите страници, които са съмнителни за авторски права или да не се бутам сам в шамарите? Все пак не съм получил искане за документи, както писа idolism.
- нужно ли е да пиша, че съм махнал Джавата?

Смятам да изброя това, което описах на вас в първия си пост и да се надявам на Божията помощ.

П. С. Пропуснах да напиша нещо, може би важно. Объркал съм времето на наказанието. Жената днес ми напомни, че миналата година бяхме на почивка, когато сървърът ми се скапа хардуерно и сайтовете бяха офлайн около десетина дни, а след това последва наказанието, значи е от 2011, а не от 2010 година.
 
Последно редактирано:

Горе