SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Молба за рецензия на редизайн

jindo

New member
Страницата е homepage.bg. Графично промените не са големи и има приемственост. Бяхме си поставили за цел оптимизация на кода, подобрено UI и страницата да се зарежда максимално бързо и на това бих желал да получа оценки, съвети и градивна критика. Благодаря предварително.
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

Радва ми окото!
Само дясната колконка пада под съдържанието под ИЕ 6 и логото е пнг с транспаренси, което не баца навсякъде еднакво. С градиент ако се резне ще е навсякъде еднакво, също така съм си заклет фен на сео адресите, но не всичко е SEO де, иначе особено професионално е направено харесва ми!
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

Може би на банера до логото трябва да се даде малко "margin-top", понеже така е слепен с менюто отгоре.

На мен лично логото не ми се връзва с тая сянка и оранжевия бекграунд, може би е търсена прилика с бутоните по сайта, но все пак на мен ми се вижда като изолирано (лично мнение). Може би ако бяха комбинирани в отделно каре с рекламата, щеше да е по-добре.

Иначе сайта има добра функционалност и бързо зареждане.
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

Благодаря за бързите мнения :)
Съгласен съм, че логото не пасва перфектно, но страницата поддържа много теми с различни бекграунди и трябваше да се избере нещо, което да пасва на всякакви нюанси. Поради рекламни съображения пък неможе да бъде отделен в собствен контейнер, което със сигурност би било най-добре.

@Viktor Shapilov - с какво тестваш ИЕ6? Аз ползвам http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage и при мен изглежда ок, все пак май ще се наложи да свалям контейнер с преинсталурана шестица ;/
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

@Viktor Shapilov - с какво тестваш ИЕ6? Аз ползвам http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage и при мен изглежда ок, все пак май ще се наложи да свалям контейнер с преинсталурана шестица ;/
Йеп, това върши добра работа, иначе имам инсталирани отделно всичките браузери, тези емулатори са лимитирани и не винаги рендерират 100% коректно, включително и Standalone версията на седмицата която някои колеги ползват. ;)
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

На мен не ми беше съвсем ясна концепцията, но доколкото разбирам идеята е това да е стартова страница, ако е така не е ли добре да има едно бутонче на по видимо място "направи стартова(homepage)" и връзките като се отварят да са в нов прозорец или таб, за да може после отново да се върнеш :confused: - не казвам, че така трябва да стане, просто ми идва като мисъл ...
Като идея е интересно, нищо не липсва, ако можех да сменя времето от София на Варна и да видя колко градуса е без регистрация, щях да съм още по доволен ... ;D
За дизайна нямам какво да кажа, не съм специалист, като потребител е приятно, може отдолу новините да се разнообразят малко, само от Focus News са и така изглежда малко еднообразно.
 
Re: Молба за рецензия на редизайн

@Sdimo - всичко, което си изброил може да бъде персонализирано(егати чуждицата :)), но след като си регистриран потребител. В момента работиме точно по този компонент, как да става по-ясно при първо посещение, каква е идеята на страницата.
 
Последно редактирано:

Горе