SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

signboard

New member
Здравейте, имам нужда от малко насоки за развитието/съживяването на един сайт.
Адреса е www.petkov.biz, бях го регистрирал за да правя личен сайт, но в последствие като фен на автомобилите VW го заредих прилично :) с user manuals и книги за ремонт и експлоатация, за почти всички модели на марката, над 3,5GB и съм подготвил още 2, които в момента описвам за каталога.Не искам мнения за дизайна, защото това е е107, и аз нямам заслуга за това как изглежда,макар че и там може да се помисли, интересува ме какви са начините да го размърдам.Просто виждам че има интерес, статистиката му е отворена, можете да я видите, около 50-60 уникални и 100-150-200 презареждания дневно. В Гугъл за vw manuals или за сервизно ръководство, сайта излиза в челните позиции. Има и форум, за съжаление неразвит изобщо, може би да го затворя този форум...Иска ми се да върви напред сайта, да го разнообразя с нещо.Просто ако някой има предложения, ще съм му много благодарен :).
Мерси на тези които ще помогнат.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Домейна не е подходящ.

Предложението ми е да му купиш нов и да преминеш към WordPress много по-добре ще се индексира и посещенията от гугъл ще се вдигнат.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Домейна не е подходящ.

Предложението ми е да му купиш нов и да преминеш към WordPress много по-добре ще се индексира и посещенията от гугъл ще се вдигнат.

Точно това е, бих му купил, но не бих се оправил с преместването на базата с файлове.И отделно, какво става с името когато на сайта се появи съвсем друг вид съдържание? И как ще намират потребителите същите неща когато са на друго място в ново име на сайта?
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

с редирект 301 на старият домнеин към новият ще стане перфектно запазват се урлта и тнт..... За преместването ще ти кажа един доста лесен вариан добавяш новия домеин на същия хостинг като аддон домеин тои ще се вижда като директория "новдомеин.ком" в ввв директорията . кътваш всичко и г пеистваш в директорията новдомеинком и си готов с местенето
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Да.. правиш Alias, и след това редирект кум новия домейн. Не се притеснявай за статстиките и позициите ти в Гугъл, стария домейн ще изчезне и ще започне да се появява новия на същите позиции, и ПР.

Или с други думи всички гугъл статистики от домайна от който форуардваш, се добавят към тези на домайна към който форуардваш.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Не трябва да те притеснява това, че ще загубиш позиции. Можеш да преживееш известни спадове в посещенията. Но дори и това може да се избегне с триковете споменати по-горе. Помисли обаче и за положителната страна и как след няколко месеца ще се радваш на значително повече посещения и интерес. Според мен варианта които johny предлага е най-удачен.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

С добавянето на адон домейн на същия сървър няма да ти се налага да правиш промени в конфигурацията на базата данни. Единствено да смениш настройките за домейна в CMS-а (предполагам че не е проблем в e107).

След като си готов с новия сайт - самият редирект се прави на няколко реда, които слагаш в .htaccess на petkov.biz.

PHP:
<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.novdomain.com [NC]
RewriteRule (.*) http://www.novdomain.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Благодаря на всички Ви! :), Идеята ми е да ползвам името отново, да стане сайт с друго съдържание, а не при изписване на petkov.biz, само да препраща, искам там да има сайт, но с друго съдържание.А за съществуващите manuals които са там и искам да преместя, ще купя едно име и като аддон домейн, ще го добавя на същия сървър.

"...За преместването ще ти кажа един доста лесен вариан добавяш новия домеин на същия хостинг като аддон домеин тои ще се вижда като директория "новдомеин.ком" в ввв директорията . кътваш всичко и г пеистваш в директорията новдомеинком и си готов с местенето..." демек да cut/paste-на, всичко в новата папка( като има аддон домейн,във "www Папката"там където е сайта, новия се вижда като подпапка).И трябва ли пак да инсталирам е107, в новата директория...
Цялата гимнастика, с която се мъча да се оправя е защото данните са много като обем, клонят към 900 файла и всеки е описан, та затова ми е малко трудоемко..
Благодаря Ви още веднъж, ще се оправя някак си, дано само не затрия всичко и да трябва да правя каталога отново. :-(.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

И с паркиран домейн става

и ползваш кода на nbps
PHP:
<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.stariqdomein.com [NC]
RewriteRule (.*) http://www.novdomain.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

"Идеята ми е да ползвам името отново, да стане сайт с друго съдържание, а не при изписване на petkov.biz, само да препраща"
ами тогава най- добре е да му направиш 302.
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Здравейте отново :), купих му отделно име, всичко ще преместя там наново, като името е по-общо, не така специализирано, с идеята да се качи и друго съдържание.А петков.биз, ще го правя изцяло друг като съдържание.
Радвам се че тук всеки който дава мнение, има какво да каже и желае да помогне :), не като на някой други места, без да ги изписвам, все пак това ще е чист линк към другия сайт :)).Когато го преместя, ще Ви дам линка да се изкажете, и дано мога да Ви се похваля с повече посетители :-().
 
Re: Моля за идеи за развитие/съживяване на сайт

Пак съм аз -), един въпрос свързан пак с този сайт който искам да местя. Купих две имена, и реших да ги проверя.Оказаха се че са били регистрирани в миналото, едното име има в web.archive.org, запис от април 2007 и го намерих в един сайт за продажба на домейни,че е обявен за продажба и се предлага за 400$ , а другото име има запис в web.archive.org от 2004г., пак го намерих обявен за продажба искат му 200$.

Това че домейните са били вече в интернет, с нещо помага ли ми, това по-добре ли е от чисто ново име?Възрастта в този случай, има ли значение?
 

Горе