SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мрежа от сайтове

Peter_Parker

New member
Здравейте, разполагам с 20-тина домейна, различни tld. По-голямата част от тях са новинарски, но в различни насочености - спорт, наука, лайфстайл, клюки, технологии, общи новини и т.н. Някои от тях се повтарят - например на спортна тематика имам 3, за медицина имам 2 и т.н. и т.н. Идеята ми е да ги направя и да си публикувам в тях (имам хора за тези сайтове, за които не мога да смогна да пиша сам). Въпросът ми е как да ги обединя, така че да не им навредя - доколкото знам Гугъл няма да направи проблем за различните тематики - да имам примерно медицински, общи новини, спорт и технологии не е проблем. Идеята ми обаче е да ги групирам по тематики да ги пусна. Как ще е най-добре да постъпя.

Извинявам се, ако не съм успял да обясня като хората, ако някой нещо не е разбрал, ще дообяснявам.
 
Групирането по тематики имам предивд да са например - на един хостинг с едно IP - общи новини, спорт, лайфстайл, технологии, на друг хостинг с друго IP пак по същия начин. Това окей ли ще е пред гугъл и ще има ли някакъв шанс да ги надуши и накаже.
 
Това ти е номера. Групиране по тематика, както е редно, защото така не изглежда спамърско и линк билдинг на някакъв произволен принцип. Ето една тема, която може да си изпуснал. Наскоро писах по въпроса:


Може да си я видял, но там има няколко трикчета, които могат да се вземат в предвид, ако мислиш да ги налинкнеш.
 
Аз мислех да ги свържа на по-късен етап. Всички са стари домейни с история, мисля да им върна съдържанието, и да налея още някакво ( примерно ако съм го пуснал с 10 статии да сложа още 5) за няколко месеца и след това да ги налинка.

Благодаря за темата, нов съм и не съм я видял, но обезателно ще прочета.
 
Свързвай ги и последователно, на някакъв интервал от време, не да направиш веднага връзката между тях. Като всички други процеси със трупане на съдържание, шерване в социални мрежи, трупането на линкове и т.н. не трябва да спират определено. Всичко да си изглежда натурално и да си върви кервана, както се вика. Като си нов, добре си дошъл при нас. Пожелавам ти приятен престой и каквото искаш питай, има доста специалисти тук, които биха удари едно рамо. Все готини хора. :)
 
Благодаря. Прочетох твоя текст, много изчерпателно, наистина. Само не разбрах как да проверя дали един домейн е наказан. Или ако е, има ли процедура, ако съм нов собственик, да го декларирам пред Гугъл и това наказание да падне?
 
Благодаря. Прочетох твоя текст, много изчерпателно, наистина. Само не разбрах как да проверя дали един домейн е наказан. Или ако е, има ли процедура, ако съм нов собственик, да го декларирам пред Гугъл и това наказание да падне?
Като начало няма да излиза за името си. Това е едно от сигналите. Ще е с доста понижени параметри. Но най-първото, което му се случва е рязко падане от резултатите. Това означава, че търпи някакво наказание. Няма начин да не се забележи от човек, който следи позициите му постоянно и как се класира за някакви думички. След това, контента от него се обхожда доста бавно и въобще не присъства в първите страници.

Надявам се статията да ти е била полезна. Но точно за това са подводните камъни, които трябва да се гледат и да се прави така, че да се заобикалят. Също много добро включване в темата има @cloxy , с това как може да се използва Cloudflare за маскиране на домейните. Важна стратегия, ако си решил наистина да правиш мрежа, която да не го отнесе.

Има и друго, виж ги големите медии. Тези, които във хедъра и хутъра имат линкове към другите техни сайтове от групата. Това също може да се води за един вид мрежа, но тук ясно си личи (да речем БТВ медиа груп), че не се продават линкове, а авторитета на всеки един сайт от там е толкова голям, че не са му нужни мрежи. Или идва малко скъпа мрежа. Вкарвам като малък размисъл, но ако някой пита защо там не се наблюдават наказания.
 
Вероятно е лаишко, но горе долу имам някаква стратегия в главата, не знам доколко може да сработи. Да смесвам новините с евъргрийн контент, (например на 3-4 новини да слагам по една евъргрийн статия). С тех ще гоня някакви ключови думи - по-дълги и с по-малко търсения, като в началото ще се постарая да ги вдигна с вътрешни линкове и малко с директории. След това за някои статии ще инвестирам по някой друг линк, а директориите ще оставя за tier 2. Няма да гоня конкретни ключови думи за класиране, а ще гледам да обхвана максимално много теми от различните категории, идеята ми е да експериментирам с тази стратегия за да видя докъде може да стигне, на този етап монетизация няма да търся.

Едит: Налинкването между отделните домейни смятам да направя след като се вдигнат малко метриките на сайтовете, започнат да излизат на някои ключови думи и имат дори малък органичен трафик, вероятно след няколко месеца поне.

Едит 2: Дали развиването на отделните домейни от едно и също IP може да ги свърже помежду им или по-конкретно да им навреди, whois е скрит, а гугълски тулове няма да им слагам. На различни тематики ще са, ако това има значение.
 
Последно редактирано:
Да, нека отлепят едновременно и после ги налинквай, иначе рискуваш единия да "помага" на другия вместо да си разменят еднаква сила. Колкото до едното IP, не е много хубаво. Определено ще му светне на Google, ако решиш да правиш неща, продажба на линкове най-вече. Да, спести си внедряването на аналитикси и конзоли, нещо което ще помогне да станеш малко по-открит за тях.

А за каква бройка говорим? Под 5 или? Ако си решил да правиш PBN да знаеш, или и минеш в тази класификация, да знаеш, че без нужните приктивки лесно може да гръмнеш. Нали знаеш кое отличава мрежата от PBN, целта на тяхното съществуване. Това е основното.
 
По принцип идеята ми е в началото да пусна 3-4 сайта на различни тематики (имам 20-25 домейна). Нарочно съм кръстил темата Мрежа от сайтове, а не PBN, тъй като не държа да ги правя точно PBN (да се взимат линкове от всички сайтове в мрежата към един), а по-скоро да си ги използвам за линкове към различни проекти. Не знам дали се изразих правилно, че да ме разбереш.
 
По принцип идеята ми е в началото да пусна 3-4 сайта на различни тематики (имам 20-25 домейна). Нарочно съм кръстил темата Мрежа от сайтове, а не PBN, тъй като не държа да ги правя точно PBN (да се взимат линкове от всички сайтове в мрежата към един), а по-скоро да си ги използвам за линкове към различни проекти. Не знам дали се изразих правилно, че да ме разбереш.
Значи идеално. Може да си предпазлив, но щом не мирише на PBN няма много проблеми. Все пак не е лошо да си имаш това наум. Надявам се си подготвен за толкова много съдържание, което трябва да се генерира. Успехи и може да ни държиш в течение, така и така си е твоя темата. Ще е супер да разбираме как се движи, нещо като проследяване в реално време. Много хора биха почерпили опит от това.
 
Ще бъда предпазлив и със сигурност ще ви държа в течение - тъкмо може да ме вкарате в правия път, ако кривна, тъй като нямам много опит и не е изключено да прецакам нещо. Иначе за съдържанието, по принцип се занимавам с контент, та не би било проблем.
 
Ще бъда предпазлив и със сигурност ще ви държа в течение - тъкмо може да ме вкарате в правия път, ако кривна, тъй като нямам много опит и не е изключено да прецакам нещо. Иначе за съдържанието, по принцип се занимавам с контент, та не би било проблем.
Да, задължително ни дръж в течение. Интересно ще е за всички. Хубаво е, че се занимаваш с писането на съдържание. Да знаеш, че ще иска доста тук, никога не е много. :) Дори напротив, колкото повече, толкова повече. Разбира се, говорим за качествено и уникално. Дано количеството не се отрази, защото често го наблюдавам това при такива бързо развиващи се мрежи. Успехи от мен. И пиши. :)
 

Горе