SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Наблюдение за Footer links

NeZiRuS

New member
Здравейте колеги.

Направих си един експеримент и искам да споделя резултатите с вас и да помоля за вашето мнение по този въпрос.

От 2 месеца стремително градя линкове от множество източници и пускам такива в смея да твърдя авторитетни сайтове със PR 6-7. Преди 4-5 дни нарочно махнах 2 линка от футерите на 2 различни сайта със съответно PR 2 и 3. Линковете в тези сайтове седяха там над година, като в сайта с PR 3, линкът седеше във футера от може би 3 години.

Нарочно исках да видя какво ще стане и как Google ще рейгира на новите линкове и съотвенто на отпадането на старите въпреки, че Мат Кътс смело твърди, че футер линковете вече не дават тежест.

Резултатът е следния: 5 дни след махането на футер линковете които бяха с най-важната ми ключова дума, сайта изпадна от топ 100 по нея :)
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

Ами веднага ги връщаш и слагаш още :) Ако се върнеш в серп-а, ето ти една пролука върху която да градиш нагоре :).. докато хората на "къцамун" един ден установят, че не сработва алгоритъма и го оправят :) Щеше ли да има иначе блек хат seo?
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

Линкове не се махат, линкове само се слагат :)
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

Линкове не се махат, линкове само се слагат :)

Благо обича да експериментира :)
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

Направо пусни и един имейл до чичо Мат!
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

От 2 месеца стремително градя линкове от множество източници
Може и това да е предизвикало изпадането ;). Някой пингвин това-онова.
 
Re: Наблюдение за Footer links

Здравейте отново.

Ето и резултатът 24 часа по-късно. След махането на въпросните линкове от футерите на въпросните 2 сайта, си позволих да направа следните промени:

1. Промених структурата на заглавията в сайта по съвет на Андрей. a.k.a (@w1ck3dgam3)
2. Промених .htaccessa за indexa на сайта да редиректва винаги към www. защото до сега беше без.
3. Нарочно след отпадането на сайта, сложих 2-3 нови силни линка.

В момента сайта възстанови позициите си, даже се наблюдава доста добро покачване по абсолютно всички ключови думи които следа :)
 
Re: Наблюдение за Footer links

Ето реално всичко което свърши Google след моя малък експеримент.

Виж файлът 1122
 
За: Re: Наблюдение за Footer links

За: Re: Наблюдение за Footer links

Здравейте отново.

Ето и резултатът 24 часа по-късно. След махането на въпросните линкове от футерите на въпросните 2 сайта, си позволих да направа следните промени:

1. Промених структурата на заглавията в сайта по съвет на Андрей. a.k.a (@w1ck3dgam3)
2. Промених .htaccessa за indexa на сайта да редиректва винаги към www. защото до сега беше без.
3. Нарочно след отпадането на сайта, сложих 2-3 нови силни линка.

В момента сайта възстанови позициите си, даже се наблюдава доста добро покачване по абсолютно всички ключови думи които следа :)

И кое от 3-те е помогнало ? :)
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

Оги правилно каза че линкове не се махат, колкото повече, толкова по-добре
А как се процедира, когато са намерили "неестествени" линкове?
 
За: Наблюдение за Footer links

За: Наблюдение за Footer links

А как се процедира, когато са намерили "неестествени" линкове?

Малко е офтопик това, което питаш, но все пак :)

вариант а: не добавяш такива (неестествени)
вариант б: disavow tool
вариант в: нов сайт

Вариант В ти го казах още преди няколко месеца и знам много добре за кой сайт питаш. Аз ако имах твоя проблем до сега да бях направил 3 подобни сайта и да ги вдигна всичките по желаните ключови думи. Просто няма смисъл да се тъпче на едно място. Едно нещо като не върви трябва да се остави. Живота е кратък :)

Наистина съжалявам за офтопика.
 
Re: Наблюдение за Footer links

Оги, според мен най-вече повлия промяната на структурата на заглавията. След като оправих това което Андрей забеляза че не е наред в заглавията. До преди това структурата на заглавията на статиите беше - Бранд - Артикъл - Категория, след съвета на Андйрей сега е Артикъл - Категория - Бранд. Реално сега ключовите думите са в началото на всяко заглавие а не в средата или края му. Отделно си мисля, че всички нови линковете които бяха добавени последните месеци също трябва да са изиграли някаква роля. Факт е, че за не повече от 24 часа всички загуби се възстановиха и то с покачване.

Друго което нарочно пропуснах като пусках темата е, че това и преди съм го тествал. Собственика на въпросния сайт преди време бе махнал линка от футера към мен без да иска..... сайта отново тогава се срина, само заради загубата на този линк. Сега просто исках да проверя след като всички твърдят, че тези линкове вече едва ли не Google не ги брои, какво ще стане :)

И между другото, вчера вечерта след като сайта се възстанови, накарах моя познат, отново да сложи линка, но не във футера ами в хедъра, сега чакам да видя отново какво ще стане :)
 
Последно редактирано:
А какво мислите 2 години по-късно за линковете във footera, които линкват към вътрешни страници и подкатегории? Отживелица ли са според вас?
 
Nah, зависи доколко човек се поддава на психотичната паника от жужъл.

Има приказка за една глуха жаба, която спечелила състезание по катерене, на което всички жаби от публиката викали как и защо няма да успеят състезателита, а тя - видиш ли - била глуха.

Аз слагам и футър, и сайтуайд линкаж където и когато може и си слагам жужъл на шнура !

Learn the rules, in order to break them like a pro, ya kno' !
 

Горе