SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Най-добрия SEO инструмент, който сте ползвали?

Най-добрия SEO инструмент, който сте ползвали?

  • GrowthBar

    Votes: 0 0.0%
  • Advanced Web Ranking

    Votes: 0 0.0%
  • Sitechecker

    Votes: 0 0.0%
  • Authority Labs

    Votes: 0 0.0%
  • Serpstat

    Votes: 0 0.0%
  • Long Tail Pro

    Votes: 0 0.0%
  • SEObility

    Votes: 0 0.0%
  • SEOquake

    Votes: 0 0.0%
  • SEOptimer

    Votes: 0 0.0%
  • LinkMiner

    Votes: 0 0.0%
  • Pitchbox

    Votes: 0 0.0%
  • Ubersuggest

    Votes: 0 0.0%
  • SpyFu

    Votes: 0 0.0%
  • WooRank

    Votes: 0 0.0%
  • Fat Rank

    Votes: 0 0.0%
  • Siteliner

    Votes: 0 0.0%
  • Seed Keywords

    Votes: 0 0.0%
  • Mangools

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    7

Blinky

Geek
Екип
Здравейте, колеги. Надявам се да ми дадете малко информация какво ползвате, за да си анализирате SEO-ти, след което да си създадете правилна и ясна картинка за нещата, на която и да базирате своята кампания. Предлагам няколко инструмента за анализ на резултати и ресурси, които смятам, че са доста ползвани и определено всеки самоуважаващ се SEO експерт се е допирал поне до 1-2 от тях.

Давайте своите коментари освен гласове след анкетата. Ще се радвам да видя какво се ползва най-често от местните ни SEO гурута. :) Така де, най-добрия според вас. Давам и опция за мулти отговори, защото може да са два, които са топ, а може и повече. :)
 
И като допълнение искам да споделя моите 4, които си ползвам. Спрях да ползвам Moz и Link-Assistant, но са GSC, Ahrefs, и Moz. Ако нещо изпускам, моля казвайте. ;) Но каквото такова, вече работя с по-малко тулове и повече интуиция. :)
 
Аз моз го позлвам само за оценка на домейни предимно, Линк асистант си го позлвам, Гугъл Сърч. Пропуснал си Аналитикс-а на гугъл той е важен :) Ползвам и някои софтуери за PC обаче предимно които ги нямаш в списъка, както и нов онлайн туул който тествам да видя как ще се държи.
Редакция: Забравих другите: СПай Глас СЕО позлвам за PC, "Викащата жаба,", Линк Чекер, Серпскоп, Беклинк Чекер, СЕО Беклинк монитор. Трафик травис ползвах ( малко съм спрял че напоследък не бива ), Rankaware, RankTracker, SEOadministrator, Seo Panel, Xenu. Пропускам в момента поне още 3 тула които ползвам, но ми се спи :D
 
Последно редактирано:
Аз моз го позлвам само за оценка на домейни предимно, Линк асистант си го позлвам, Гугъл Сърч. Пропуснал си Аналитикс-а на гугъл той е важен :) Ползвам и някои софтуери за PC обаче предимно които ги нямаш в списъка, както и нов онлайн туул който тествам да видя как ще се държи.
Сложен е и той. :) Сподели какво, ако не е тайна де. Ще ги включа. ;)

Има много безплатни SEO инструменти, но те нямат толкова много полезни функции, колкото платените алтернативи. Въпреки това, ако искате да наблюдаваме нашето SEO и да правим безплатно проучване на ключови думи / фрази, можем да опитаме един от тези инструменти също така:

1. Google Keyword Planner.
2. Moz Link Explorer.
3. Google Trends.
4. Google Analytics.
5. Google Search Console.
6. Keyword Hero.
7. Screaming Frog.
 
От изброените ползвам Ahrefs, Moz, GA, GSC, не мисля, че повече ми биха били полезни. Анализите не винаги са точни, да не кажа, че са малко далеч от истината, но са добри поне да те приентират. Рядко ще чуете някое нормално SEO да каже, че има точните резултати, генериани от някой инструмент. Та то дори и твоя сърч е различен от този на друг човек, просто заради персонализацията, която също е внедрен в алгоритъман на Google. Но пък за сметка на това е близко.
 
От изброените ползвам Ahrefs, Moz, GA, GSC, не мисля, че повече ми биха били полезни. Анализите не винаги са то
Всеки тул си има предимствата и минусите. Аз позлвам само предимствата на всеки плъгин, минусите и неточностите друг плъгин показва реалнисте стойности и така. И като цяло гледам да намеря възможностите на големите не в браузър вариант а в десктоп. :)
 
Абе то ще окаже, че има много на пазара. Малко сдухано така. И сигурно всичките имат еднакви ботове / скриптове, които ровят. То така често казано хващаш 2-3, пускаш анализ на себе си, на конкуренцията и накрая си създаваш няколко средни стойности и истината е някъде по средата. :)

Всеки тул си има предимствата и минусите. Аз позлвам само предимствата на всеки плъгин, минусите и неточностите друг плъгин показва реалнисте стойности и така. И като цяло гледам да намеря възможностите на големите не в браузър вариант а в десктоп. :)
Сигурно няма нещо, което да е най-точно, но има такива, които се приближават все повече до истината от други. Изключвам за продуктите на Google, ако ще търсиш и анализираш за Google. :)
 
Всеки тул си има предимствата и минусите. Аз позлвам само предимствата на всеки плъгин, минусите и неточностите друг плъгин показва реалнисте стойности и така. И като цяло гледам да намеря възможностите на големите не в браузър вариант а в десктоп. :)
Не мисля, че са най-точните неща, но са достатъчно точни, за да те водят и да можеш да си изградиш онлайн стратегията в направеление SEO. СЕО инструментите са подходящи най-вече за анализ на конкуренцията. Всичко друго като позции и т.н. малко ми се размива, но може и да бъркам. Просто преди време, дори и сега наскоро, пуснах на MOZ за кл. дума, бях на една позиция, то ме изкара на друга, но разликата беше в няколко места. Ще си кажете "Е, какво толкова, пак добре го е видял", да но това е ако си след 1-ва страница, ако годниш топ 5, дори една позиция е от значение да знаеш с точност.
 
Не мисля, че са най-точните неща, но са достатъчно точни, за да те водят и да можеш да си изградиш онлайн стратегията в направеление SEO. СЕО инструментите са подходящи най-вече за анализ на конкуренцията. Всичко друго като позции и т.н. малко ми се размива, но може и да бъркам. Просто преди време, дори и сега наскоро, пуснах на MOZ за кл. дума, бях на една позиция, то ме изкара на друга, но разликата беше в няколко места. Ще си кажете "Е, какво толкова, пак добре го е видял", да но това е ако си след 1-ва страница, ако годниш топ 5, дори една позиция е от значение да знаеш с точност.
Да, SEO е трудно начинание, защото изисква познания в множество дисциплини и търсачките винаги променят и актуализират своите алгоритми. За да бъдем успешни в SEO, трябва да изградим домейн Authority (DA) за нашия уебсайт с усилия, изразени най-вече при изграждането на връзки. Също трябва да разберем как да пишем съдържание, което се класира и да бъдем експерти в изследването на ключови думи, писането, маркетинга на съдържанието, WordPress и др. Абе с две думи не е чак толкова трудно, но се иска много работа и отдаденост. Дано повечето го имат, защото после това, което са вложили 100% ще им се върне. Пиша го в тази тема, защото смятам, че боравенето с един тук не те прави добър SEO, добрите експерти си имат вече класирани проекти на това местата в нишите, в които оперират.

Използването на най-добрите SEO инструменти може бързо да подобри нашите проучвания за ключови думи и класиране в търсачките. Когато избираме инструмент, не трябва да забравяме да разгледаме точните функции, от които се нуждаем (и цената, разбира се), преди да вземем окончателно решение това ли е нашето тулче.

Независимо дали сме блогър, работещи със SaaS платформа или местен бизнес, SEO инструментите, поне според мен, са 100% необходими, за да се конкурираме в търсачките. Повечето от тези инструменти се предлагат с безплатна версия (някакъв фри трайл), така че можем да ги тестваме, преди да вземем окончателното си решение това ли е. Кои SEO инструменти използвате вие? Кажете ми в коментарите по-долу. :) Благодарско. :)
 
Еха, добра тема. Дай да видя и аз какво ползват батковците тук. :)

Абсолютно можем да управляваме SEO-то си, ако сме добре запознати със стратегиите за SEO. Ето няколко важни според мен стъпките, за да направим свое собствено SEO като хората:
  • Да четем SEO блогове и да посещаваме курсове, за да подобрим уменията си.
  • Да познаваме нашите читатели / посетители.
  • Да направим проучване на ключови думи и фрази, за да намерим ценни ключови думи, за които да пишем.
  • Да напишем нашите страници и публикации в блога си с мисъл за SEO.
  • Да изградим домейн Authority (DA) с препратки от публикации за гости и обхват за изграждане на връзки.
  • Да изберем как да ползваме Google Analytics, за да наблюдаваме трафика си.
Това е в общи линии. Всяка точка има своите малко подточки.

Но пък, ако искаме да наеме, някой, който да ни помогне за SEO-то на проекта си (сайт, магазин, блог, форум), цената може да варира от 30-150 лв. на час за SEO експерт (750-1500 лв. на месец и нагоре). Агенциите за дигитален маркетинг от висок клас могат да таксуват до 20 000 лв. (и повече) на месец за сложни задачи за големи сайтове. Освен това инструментите за SEO са безплатни или струват около 170 лв. на месец. Първата стъпка към това да знаем какво да похарчите за SEO е да изчислим възвръщаемостта на инвестициите си (ROI) въз основа на нашия уебсайт и ниша. Малко хора го оправят и наемането на SEO фирма им излиза една бездънна яма, а продажбите са на лице, но не управдават вложения бюджет.
 
Majestic липсва в анкетата като опция, а не е чак-толкова зле :)
Клокси, добавено е. Как съм успял да го изпусна точно този, но съм го забравил. Преди време го ползвах малко. :)
 
Не мисля, че са най-точните неща, но са достатъчно точни, за да те водят и да можеш да си изградиш онлайн стратегията в направеление SEO. СЕО инструментите са подходящи най-вече за анализ на конкуренцията. Всичко друго като позции и т.н. малко ми се размива, но може и да бъркам. Просто преди време, дори и сега наскоро, пуснах на MOZ за кл. дума, бях на една позиция, то ме изкара на друга, но разликата беше в няколко места. Ще си кажете "Е, какво толкова, пак добре го е видял", да но това е ако си след 1-ва страница, ако годниш топ 5, дори една позиция е от значение да знаеш с точност.
Има тулове, които позлват гугъл и показват позициите точно на 99 процента. Моз го позлвам предимно за качество на домейна.
SEO са безплатни или струват около 170 лв. на месец
Хич не са около 170 лв. на месец, има тулове които са по 500 и нагоре. Многозависи какво, как и колко титрябва. Десктоп софтуера също не е изобщо евтин.
 
То и по мое време, имах предвид докато се учех, бяха скъпи, но пък достъпни. Тогава беше много популярно този линк асиста, и който каквото прави си взимаше тънък съмбскрипън за румър ли беше оня форумен и блог комент софтуер за спам. :) Трябва да го изровя, забравил съм ги. Но тогава след като алгоритъма не беше толкова велик, сякаш и това вършеше временно работа. :)
 
Оо едно време имаше тулове всякакви. Имаше даже автоматизатори за линк директории, задаваш сайтове, данни за вход и почваш, Имаше и много безплатни тулове дето вършеха мноооооооооооого работа.
 
Оо едно време имаше тулове всякакви. Имаше даже автоматизатори за линк директории, задаваш сайтове, данни за вход и почваш, Имаше и много безплатни тулове дето вършеха мноооооооооооого работа.
Да. Дори и по сайтовете които бяха PTC, имаха такива оферти - решаване на кепчи. Тогава бяха числа, цифри, и се плащаше на решена кепча някакви малки центове. :) Имаше доста диви софтуери, които правеха голяма работа с нови сайтове. И после силно завислваха след като дойде пингвина :)
 
Има тулове, които позлват гугъл и показват позициите точно на 99 процента. Моз го позлвам предимно за качество на домейна.

Хич не са около 170 лв. на месец, има тулове които са по 500 и нагоре. Многозависи какво, как и колко титрябва. Десктоп софтуера също не е изобщо евтин.
Малко ме съмнява да е тази точност. По скоро около 80-85% може и по-малко. ;)
 
Едно време нямаше толкова много тулове, и сякаш онлайн тулчетата, колкото и да бяха с началото на развитието си бяха полезни и малко повече от сега. Сега си има, но си ограничен в повечето случаи до няколко заявки, а след това ти пускат страницата с цените.
 
Едно време нямаше толкова много тулове, и сякаш онлайн тулчетата, колкото и да бяха с началото на развитието си бяха полезни и малко повече от сега. Сега си има, но си ограничен в повечето случаи до няколко заявки, а след това ти пускат страницата с цените.
Честно да ти кажа, на мен все ми се струва че едно време имаше повече тулове.... Някой ползвал ли е SEO Panel между другото ?
 

Горе