SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Незабавно индексиране на линк/нов сайт

Незабавно индексиране на линк/нов сайт


  • Общо гласове
    4

Borisov

+Stoyan Borisov
Здравейте,

Може доста хора да го знаят, но за тези, които не го знаят, ако добавите линк в G+, той моментално се индексира. Не става въпрос обаче за "плюсване", а за споделяне на линка от вашият профил.

За целта просто отворете профила си и натиснете бутона за споделяне на линк:
1ae9cd221fb4fb7a8b9c31fb2bf02bf1.png


В момента, в който споделите линка, той вече ще е индексиран.

Имайте предвид, че ако използвате чисто нов акаунт, може и да не се получи търсения ефект, гледайте да имате поне няколко последователи, както и вие самият да следвате някого. Освен това, не прекалявайте с този трик, защото няма смисъл да индексирате насилствено по ниско качествени линкове.

Споделете, дали и при вас работи?

Поздрави,
Борисов
 
Re: Незабавно индексиране на линк/нов сайт

Здравей,
1 час след публикуването на линка страницата не е индексирана /профила не е нов/.
Може би не винаги действа...
 
За: Незабавно индексиране на линк/нов сайт

За: Незабавно индексиране на линк/нов сайт

Във връзка с темата:

Правил съм си експерименти точно за споделянето на линкове спрямо времето за индексирането им.

Влияние оказва това кой споделя линка - колко Follower има Google Plus профила (предполагам това се смята за авторитет):

-- Споделяне на линк от чисто нов профил - не се индексира в рамките на 48 часа. 1/10
-- Споделяне на линк от активен профил с над 700 followers - URL-то се появи в индекса след 30-ина минути. 8/10
-- Споделяне на линк от Google Plus Business Page, вързан към сайта - линкът беше индексиран за по-малко от 15 минути. 9/10

Опитите съм ги правил по 10... защото бяха с личен ресурс :)

Дано съм ви бил полезен!
 

Горе