SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

ivan_fsg

New member
Здравейте, имам проблем с опен карт при поръчка на определени продукти и избирането на цвят. Примерно този продукт когато ми избера цвят "Тъмно розов" ми се прецаква и в количката се появява Цвят: Тъмно розо�. не знам защо се появява този знак � и прецаква всичко. Движещата се количка също спира да работи когато се добави този цвят.
 
За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

Това е защото съкращава символите.
Единия вариант е да увеличиш броя на показваните символи, а другия е да изчакаш по-компетентни от мен да ти помогнат
Ето една тема за помощ евентуално: Още една тема за "�"
 
За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

А да извеждаш резултатите със substr или подобна функция вместо с mb_substr
Multi-Byte-а ти играе шега нещо
 
За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

Здравейте, имам проблем с опен карт при поръчка на определени продукти и избирането на цвят. Примерно този продукт когато ми избера цвят "Тъмно розов" ми се прецаква и в количката се появява Цвят: Тъмно розо�. не знам защо се появява този знак � и прецаква всичко. Движещата се количка също спира да работи когато се добави този цвят.
При мен цвета си излиза нормално в количката и с нея също няма проблем.
 
Re: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

Здравейте, това с кодировката го оправих, но проблема с поръчката си остана. Когато поръчате от този подукт, цвят тъмно розов и се опитате да финализирате поръчката на Step 5: Метод на плащане, когато се съгласите със условията не Ви дава да продължите а на мен ми отчита отказана поръчка. В началото не беше голям проблем, но за този месец имам над 1000(има упорити хора които са натискали по 50-60пъти преди да се откажат) отказани поръчки и задължително тябва да открия къде е грешката, ще се радвам ако някой успее да помогне.
 
За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

За: Неизвестен проблем с opencart 1.5.1

Абсолютно същия проблем имах и аз с този сайт: Магазин за спортни стоки | Kappa | Le coq sportif |
Грешката е в броя символи който са допустими за тази опция. При мен проблема идваше от избор наЦВЯТ. Точно като при теб. Затова съкратих максимално имената цветовете... до макс 7 символа и да чукам на дърво сега всичко е ОК.
 
Последно редактирано:

Горе