SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Некоректна уеб директория

gan

New member
Привет!

Вчера добавих един сайт в една уеб директория и получих следния мейл, който много ме подразни, заради заблуждаващия текст в него. Следва текста на писмото като нарочно съм счупил връзките в него:

==================================
Здравейте,

Благодарим ви че дадохте заявка за добавяне на сайта ви xxxxxxxxxxxxxxx, референция xxxx в www. bgdir. org
Bgdir. org е най-влиятелната българска директория, с google pagerank 5.

Мнения на нашите клиенти :

"Откакто сайтът ни е от списъка сайтове на bgdir. org,
при търсене в гугъл на ключова дума "футбол" постигнахме изключителната
втора позиция, тъй като линкът ни в bgdir. org съдържа тази ключова дума,
а влиянието на директорията се оказа наистина решаващо.
Реалният ни ранг скочи много (от 5 на около 5.4), и се разпредели
добре между вътрешните страници.
Така благодарение на директорията, в Winner. bg се увеличиха значително
посещенията от търсещите машини, главно google, като вече оттам достигат 5000 на ден."

Костадин Костов
Управител - Ресурси
Уинър БГ ООД


"Изключително сме доволни от работата си с екипа на bgdir. org, с чиято помощ
осъществихме успешна оптимизация на Sgrada. com (www. sgrada. com),
и съответно по-добро класиране на сайта в търсачките"

Георги Дучев
Директор Маркетинг
Sgrada. com

За момента bgdir. org предлага изключително преференциални цени за добавяне на сайт :

Сайт на главната страница в bgdir. org за 6 месеца - 250 лв.
Сайт в първична категория за 6 месеца - 100 лв.
Сайт във вторична категория за 6 месеца - 50 лв.

Заплащането се извършва на следната банкова сметка, като в описание за плащане трябва да укажете
вашата референция xxxx :

Банка: Първа Инвестиционна Банка
BIC/Swift: FINVBGSF
IBAN: BG26 FINV 9150 10BG N0HB NG

В основание за превод попълвате: ref. xxxx

(забележка: сайта Ви ще се появи до 48 часа след получаване на превода)


Контакти за допълнителна информация:
Лице за контакт: Ангел Костадинов
E-mail: support@ bgdir. org

Тел.: +359 885 236 663
Тел.: +259 897 927 009
================================


Какво точно ме дразни:

- независимо, че пише че добавянето в директорията е безплатно, текста на това писмо е написан така, че да си помислиш, че само след паричен превод сайта ще се покаже там.
- PR5 ама друг път - в момента има page rank 4
- "най-влиятелната българска директория" - съществува почти година и има едва 20-30 сайта в нея
- това момче Ангел е правил сайта winner. bg ето http://php.expertsbg.com/profile/1.html

Разбирам, че иска да изкара някой лев от уеб директория, ама просто не се прави така!

Вашите коментари?
 
Re: Некоректна уеб директория

Ами то затова има 20-тина адреса вътре. А тия мнения от клиенти са фалшиви според мен. :)

И аз един път си загубих времето да регистрирам сайтове там, но вече си знам. :)

Човека си е избрал някаква стратегия, до колко е успешна той си знае.
 
Последно редактирано:
Re: Некоректна уеб директория

Поне да добавят сайтовете, които не искат да си плащат, без реална връзка, за да трупат съдържание. Добре ще е и около формата за регистрация да си пише, че не е безплатно, за да не си губят времето хората.
 
Re: Некоректна уеб директория

видяхте ли линковете който са в директорията гбг.бг ,дир.бг , спорт тото и така нататък не вярвам някой да е платил и стотинка за да присъства там
 

Горе