SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нова година нов дизайн

isavkov

New member
Всъщност хората, които ме познават по отблизо и ме следят знаят че не на годината по веднъж си сменям визията, а през 3-4 месеца (някой път по често), ама тоя път е за постоянно (надявам се).

Днес завърших новия дизайн и вече е факт.
Ползвам за основа готов темплейт - VideoFlick, аз го редизайнах и пригодих за моите нужди.
Не видях смисъл да кодвам изцяло нов темплейт, като на моята версия, структурата която исках е същата, за това избрах да редизайня някой готов, а VideoFlick ми пасна точно на идеята.

Та, давайте... мнения моля :)
 
Re: Нова година нов дизайн

То няма какво да се коментира, защото единствената ралика с http://www.press75.com/themes/video-flick/ е беграунда. Няма проблем да ползваш темплейт системата от тази тема но поне да беше си направил свой дизайн.
 
Re: Нова година нов дизайн

То няма какво да се коментира, защото единствената ралика с http://www.press75.com/themes/video-flick/ е беграунда. Няма проблем да ползваш темплейт системата от тази тема но да беше поне да си направиш свой дизайн.

Ползвам структурата на VideoFlick.
Разликата между оригиналния и сегашния не е само фона :)
 
Re: Нова година нов дизайн

Бекграунда е приличен, но навява на продукт като на кафе или нещо друго, на което се слага черно, женски ръце и огън.

Стария темплейт ми харесваше повече, статиите вече трудно се намират, изглежда не са приоритет за сайта.

от реда web.design.vfx много се чудя какво е vfx
Не е домейн разширение
 
Re: Нова година нов дизайн

Бекграунда е приличен, но навява на продукт като на кафе или нещо друго, на което се слага черно, женски ръце и огън.

Стария темплейт ми харесваше повече, статиите вече трудно се намират, изглежда не са приоритет за сайта.

от реда web.design.vfx много се чудя какво е vfx
Не е домейн разширение

VFX - Visual FX
Не е услуга която предлагам все още, но не пречи лека полека да навлезна и в това.
Обичам новите полета за изява и предизвикателствата... :D

Всъщност статиите никога не са били приоритет.
Обичам да пиша, но всъщност са по скоро инструмент с който да подобрявам сео-то на сайта.
По този начин съм на първа позиция в гугъл по "уеб дизайнер".

Обмислям обаче, как да изкарам акцент върху проектите ми.
Върти ми се в главата някаква мозайка да направя в един панел на цялата широчина на сайта над постовете.
 
Последно редактирано:
Re: Нова година нов дизайн

Еми, че те си имат акценкти. Може да са по големи тъмбовете.
Може и нещо като това например:

http://www.sohtanaka.com/web-design/examples/image-zoom/

Във visual FX-а има много хляб, тренирай.
Успех
 
Re: Нова година нов дизайн

Харесва ми, добре е станало.

btw. Някой уеб дизайнер няма ли да си подобри линкването и seo-то на сайта с една игра "Спечели дизайн или редизайн" :)
 
Re: Нова година нов дизайн

Няма ли да е по-удачно линка "Home", да бъде заменен с "Начало"? Другите линкове са на български език.

Не виждам и "Категории" в дясната страна на сайта.

Има една неясна дума за мен, използвана като ключова дума. "Аниматион" е тя. Не са ли малко много на брои основните ключови думи?

Вместо "Служебни" долу в дясно, бих сложил нещо от рода на "Абонамент по ел. поща" или "Последни коментари".

redesigned by: ME! Няма ли да е по-смислено, ако местоимението "ME" се замести с твоето име или уеб адреса на сайта?

Връзките за Facebook and Twitter, бих ги намалил и добавил някакъв текст. Може под формата на име на самата социална мрежа или нещо от сорта "Последвайте ме...".

Огънят бих го заменил с вид код, които се използа при направата на уеб сайт. Женската ръка става лупа или курсор на мишка.

Това бих направи аз, ако бях на твое място. ;)
 
Re: Нова година нов дизайн

@ivo1017

На изчерпателните ти въпроси, ще отговоря изчерпателно :)

1. Прав си, ще бъде фикснато. Все още има някои неща дето съм изпуснал от невнимание, ще ги оправя. Където видиш дума която не разбираш като Аниматион, значи е или грешка от невнимание или... ми нещо :D

2. Категории преди имаше, но искам да направя експеримент, как хората откриват по лесно информация в блога. Дали чрез таговете или чрез категориите. Преди ги имаше и двете, но сега смятам да заложа само на таговете. Искам да видя какъв ще е резултата

3. Служебни си е за мен, другите не ги бърка. По интересно е ако е ME!. Ако не си забелязал не пиша в стил който предполага сериозност, никога не се взимам на сериозно.

4. Няма нужда от текст. Всеки почти знае как изглеждат връзки сочещи към Facebook или Twitter.

5. Тук обаче ме хвърли в шок честно казано? Защо код колега? :D
Аз не съм програмист, а дизайнер.

Нека да обясня и за фона, защото виждам че предизвиква грешни аналози у повечето.
Нито е за кафе подходящ нито за друго.

Най-лесното е да сложа един лъскав фон, с типичните glossy ефекти, но винаги съм смятал, че дизайна е изкуство, а не просто хубави картинки продаващи продукт или услуга. Който не смята, че дизайна не е изкуство, не разбира нито от изкуство нито от дизайн, или просто е програмист :D :D

Огънят и червения цвят се свързват със страст, сила, вдъхновение, желание... все хубави неща, предизвикващи силни емоции.
Огънят е и стремеж. Да създадеш нещо ново върху останките от това което е било унищожено.
От огъня може да се ражда живот, като феникс възкръснал от пепелта след като е изгорял в последните си минути живот.

Ръката с мълнията която виждате пък е вдъхновение от картината "Страшния съд" на Микеланджело, изрисувано на Сикстинската капела.
Много уважаван от мен художник, да отбележа.

Ръката и светкавицата-искра която са изобразени говорят, за това как едно малко докосване от мен, може да придаде живот и страст на дизайна.

Поздрави,
отивам да си чествам именния ден :)
 
Re: Нова година нов дизайн

Първо:
Честит имен ден! Желая ти много здраве и успехи!

@ivo1017
Най-лесното е да сложа един лъскав фон, с типичните glossy ефекти, но винаги съм смятал, че дизайна е изкуство, а не просто хубави картинки продаващи продукт или услуга. Който не смята, че дизайна не е изкуство, не разбира нито от изкуство нито от дизайн, или просто е програмист :D :D

Точно тук бъркаш много, както и много художници решили да се занимават с уеб дизайн (и не само).

Уеб дизайнът е изкуство, точно колкото дизайнът на етикети или опаковки.

Ако искаш да правиш изкуство - рисувай или снимай - ако си добър вероятно ще изкараш много повече пари от колкото с дизайн и при това с много по-малко нерви.

Целта на рекламата е да продава, а не да се печелят награди на Арт конкурси. Затова и всяко рекламно нещо трябва да е комерсиално и да го харесват максимален брой хора от целевата ти група. Твоята целева група би трябвало да е хора с бизнес, на които им е необходим уеб дизайн, а чрез сайтовете си те съответно искат да продават.

Това е една много обширна тема, но се надявам че ми разбра основната мисъл :)

П.С. Не искам да ти критикувам дизайна и начина на мислене, просто изразявам своя. Хората ти отправят критики, защото ти си пуснал тема за рецензия и те си пишат мнението - ти решаваш с какво да се съобразиш и с какво не :)
 
Последно редактирано:
Re: Нова година нов дизайн

Първо:
Честит имен ден! Желая ти много здраве и успехи!



Точно тук бъркаш много, както и много художници решили да се занимават с уеб дизайн (и не само).

Уеб дизайнът е изкуство, точно колкото дизайнът на етикети или опаковки.

Ако искаш да правиш изкуство - рисувай или снимай - ако си добър вероятно ще изкараш много повече пари от колкото с дизайн и при това с много по-малко нерви.

Целта на рекламата е да продава, а не да се печелят награди на Арт конкурси. Затова и всяко рекламно нещо трябва да е комерсиално и да го харесват максимален брой хора от целевата ти група. Твоята целева група би трябвало да е хора с бизнес, на които им е необходим уеб дизайн, а чрез сайтовете си те съответно искат да продават.

Това е една много обширна тема, но се надявам че ми разбра основната мисъл :)

Разбрах те.
Може да не се изказах правилно - дизайнът е комерсиално изкуство, ако трябва да бъда точен.
Но, си е изкуство.
Не мога да приема, че дизайнът е само за да продава нещо.

Не всеки може да прави дизайн.
Примерно аз познавам дизайнери, които са страшно добри със софтуера, но точно това че им липсва художествения усет им играе кофти номер.
Верно, правят дизан който работи, продава и т.н. но всичките им проекти са от един и същи тертип.
Което в един момент ти носи негативи.

За да си дизайнер, не ти трябва да знаеш само софтуера, трябва да имаш нещичко вътре в себе си, за да се получават нещата.
 
Последно редактирано:
Re: Нова година нов дизайн

Разбрах те.
Може да не се изказах правилно - дизайнът е комерсиално изкуство, ако трябва да бъда точен.
Но, си е изкуство.
Не мога да приема, че дизайнът е само за да продава нещо.

Точно това е целта - да продава. Основната разлика между правенето на дизйн с цел реклама и изкуство е, че първото трябва а се хареса на хората и да им продава, а второто трябва да се харесва на теб (т.е. да си вложил нещо от себе си, което те идентифицира и изразява като творец), а все ще се намери някой който да го хареса и купи :)

Не всеки може да прави дизайн.
Примерно аз познавам дизайнери, които са страшно добри със софтуера, но точно това че им липсва художествения усет им играе кофти номер.
Верно, правят дизан който работи, продава и т.н. но всичките им проекти са от един и същи тертип.
Което в един момент ти носи негативи.

За да си дизайнер, не ти трябва да знаеш само софтуера, трябва да имаш нещичко вътре в себе си, за да се получават нещата.

Тук вече съм съгласен, но пак се връщаме на въпроса, на кого трябва да му харесва дизайна :)

Основните неща се учат: както в рекламата така и в дизайна и в изкуството.
Например: Какво продава как продава и т.н. или в изкуството как да съчетаваш цветовете, композиция и т.н.

И в двете неща обаче, на когото му идва от вътре е ужасно добър в това, което прави.
 

Горе