SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов дизайн

worda

New member
Здравейте ! Мина доста време от последната ми тема за сайта .След като изпълних някои от съветите на потребителите , реших да си направя нов "готов темплейт" , настройх го да работи със сегашните работи на сайта . Доизгладих го , някои неща още куцат ,но за днес толкова :) Мисля че стана много по добре от предишния дизайн , надявам се да ви хареса .
Всички критики и мнения са добре дошли . Моля дайте вашите мнения относно бутоните "добави урок и направи заявка" , направих ги на photoshop за 10тина минути , но изглеждат подобаващо.
Сайта е http://devme.eu
p.s. все още търся скрипт за последни посещения от търсачки , при сегашния се появяват грешки от време на време
 
Re: Нов дизайн

мисля, че спокойно можеше да си използваш старата тема. не знам темите да имат давност... ако всеки почне да пуска нова тема като смени дизайна на някой свой сайт,къде ще му излезе краят...

За да не е изцяло офтопик - бутона Начало не му е там мястото в сайдбара, освен това е добре и да има лого горе вляво, което да води към началната страница...
 
Re: Нов дизайн

мисля, че спокойно можеше да си използваш старата тема. не знам темите да имат давност... ако всеки почне да пуска нова тема като смени дизайна на някой свой сайт,къде ще му излезе краят...

За да не е изцяло офтопик - бутона Начало не му е там мястото в сайдбара, освен това е добре и да има лого горе вляво, което да води към началната страница...
за лого утре ще мисля , а за сайдбара имам идея. Топ менюто да иде на местото на главното меню и да преместа главното на мястото на топ, като премахна уроци и книги. Да има основните неща - начало,форум,за контакти,карта на сайта,банери и програми.
p.s. само незнам защо кода ми за добавяне на етикети след всяка статия изчезна, той е в php кода на страницата а не на темплейта...и като говорим за етикети на урок , има ли изобщо смисъл ? Оптимизира ли се търсачката по този начин ?
 
Последно редактирано:
Re: Нов дизайн

Сайта е обновен !
Ето някои от нещата , които са подобрени или добавени:
- Нов атрактивен логин панел в хедъра.
- Добавени са нови функции към даден урок (трудност и демо) .
- Добавена е система за маркиране на уроците като любими.
- Всеки един посетител може да предложи линк към демо на урока , ако той разбира се няма.
- Ново меню отляво с уроците,книгите и съответно броя на уроците/книгите за всяка категория.
- Подобрен външен вид и зареждане на последните посещения от търсачки.
- Компресирани много .css и .js файлове.


p.s. Все още не мога да разбера защо хората не се регистрират , имах и подобен въпрос от вече регистриран потребител :D Някаква идея?
 
Последно редактирано:
Re: Нов дизайн

какво ми дава регистрацията,което нямам като гост? : )
Като регистриран потребител вие ще можете да:
-> Добавяте нови уроци.
-> Коментирате уроците.
-> Имате профил с аватар за сайта и форума.
-> Изпращате и получавате лични съобщения.
-> Рекламирате сайта си на всеки 50 мнения във форума.
Не много , но все пак е нещо . И сега като се замисля , имаш право..
Например uroci.net няма толкова функции , колкото моя сайт. Имам всичко необходимо за да улесня четенето и разбирането на урока от посетителя, добавих демо и степен на трудност възможност. И незнайно как uroci.net има 21 000 регистрирани потребители , аз имам 30 ...Същата работа е и с web-tourist , там даже няма и степен на трудност за разлика от urocite :) Не мога да разбера къде бъркам...
 
Последно редактирано:
Re: Нов дизайн

Трябва ти време и хора..в уроци.нет беше готин форума и имаше доста уроци за PS,за това влизах...после форума замря и нз сега как е...уеб-туриста също имаха силен форум..като питаш нещо почти винаги получаваш отговор...сега не посещавам подобни сайтове,но лично за мен биха били интерес сайтове,където могат да се правят т.нар битки между дизайнери,както и разни конкурси с награди : ) Успех с развитието,наблегни на форума..имаш добър ПР..
 
Re: Нов дизайн

Трябва ти време и хора..в уроци.нет беше готин форума и имаше доста уроци за PS,за това влизах...после форума замря и нз сега как е...уеб-туриста също имаха силен форум..като питаш нещо почти винаги получаваш отговор...сега не посещавам подобни сайтове,но лично за мен биха били интерес сайтове,където могат да се правят т.нар битки между дизайнери,както и разни конкурси с награди : ) Успех с развитието,наблегни на форума..имаш добър ПР..
Благодаря за мнението , вече ме похвалиха за пр. Все пак сайта е някак си нов и му е нужно време , всеки ден обновявам по нещо и винаги успявам да подобря нещо. Все пак реших да направя гледането на демо само за регистрирани потребители , ще видя какъв е ефекта и ако не е добър ще го премахна :)
 
За: Re: Нов дизайн

За: Re: Нов дизайн

Здравейте! Играх си по новия сайт около 1 седмица , тъй като трябваше да мигрирам базата данни към joomla 1.6 ot 1.5 . Проблема е обаче че успях да преместя само категориите и статиите , всичко друго трябваше да се прави наново . Изгледи на категории , уроци , сеота,логота и т.н. Все още сайта не е готов , вчера го пуснах официално . Някои неща трябва да се преведат от английски на български , смятам да преведа основните засега , тъй като идва нова година а после и сесия...Та ако може да дадете вашите мнения за сайта за програмиране , ще ви бъда благодарен .
 
Re: Нов дизайн

Нямам намерение да коментирам сайта ти, само ще кажа че е ужасен.
Това, което искам да те попитам е кой ти даде право да копираш урока ми?
Създаване на сайт с Photoshop,ImageReady и други. Photoshop урок.

А така като гледам доста уроци си копирал от web-tourist.net
Браво, поздравления за труда!
 

Горе