SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

cloxy

Super Moderator
Екип
Official Google Webmaster Central Blog: Behold Google index secrets, revealed!

Гугъл пуснаха много интересен нов инструмент за състоянието на индекса на даден сайт. Данните за страници в индекса съвпадат с данните на site: командата, поне по мои наблюдения.

Голямата въпросителна за мен е какво точно изобразява зелената графика. Ясно е, че става въпрос за допълнителни резултати. Според мен са стандартния supplemental, определен от Гугъл + страниците, на които ние сме сложили noindex.

Какво е вашето мнение относно зеленото?
 
Re: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

да, може би си прав Васко

допълнителни страници, с не толкова качествено съдържание и тежест
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

То е написано точно: "URLs from your site that redirect to other pages or URLs whose contents are substantially similar to other pages."

Интересното е дали синьо+зелено-червено ще даде броя на редиректите или аз не тълкувам правилно горното изречение...
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Благодаря за новината :). Разгледах го. Според мен зеленото са тези, които имат рел каноникал към други. Като може да има и други вътре, както казва Cloxy, но не мога да коментирам понеже тези сайтове дето са ми в акаунта нямат суплементал, а и тези с ноиндекс са им малко. А това за изваждането на червеното не ми изглежда вярно. Червеното при мен е повече от сбора на всички останали.
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

...Данните за страници в индекса съвпадат с данните на site: командата, поне по мои наблюдения.... Какво е вашето мнение относно зеленото?

За съжаление (или не) но аз не виждам в мои графики зелено или червено (все още не съм прегледал всички сайтове) но резултатът тук е много по различен от командата site:

site:???????? 501 000
GWT: 2 581 226 (към 7/22/2012)

На Advanced вече има графики с цветове но според мен не питаш за тях? И на мен ми е интересно дали това е Total страниците ми в този сайт или не.
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Тва зеленото ме плаши, всичко е завзело по тая графика...
311 not selected при положение че само на около 30 страници имам noindex/canonical.
Може би са включени и тези от supplemental, не знам...
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Само 28 total indexed - нима това е истина, много повече виждам в резултатите на Гугъл?


П.П Съжалявам за последователните постове
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Хората са си ги обяснили нещата. Но аз лично съжалявам, че (отново) не показват цялата информация, т.е. нямаше да е лошо да ни дадат и списъци кои са точно тези индексирани URLs, а не само броят им. Това щеше да обясни много по-ясно ситуацията. Иначе според мен ключов момент от help страницата е:

Not all crawled URLs get indexed

Това май отговаря на върпоса дали червеното е сбора на останалите.
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Червеното със сигурност не е сбора :). То е абсолютно всички URL-и, които някога гугъл е видял по някакъв начин.
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Червеното със сигурност не е сбора :). То е абсолютно всички URL-и, които някога гугъл е видял по някакъв начин.

Именно.
 
Re: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

При мен броят на индексираните страници в webmaster tools и броят чрез site командата не съвпадат. Още някой с такива наблюденя?
 
За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

За: Нов инструмент за състоянието на индекса от Гугъл

Като напиша site ми пише едно число, дето е по-голямо от синьото в инструмента, но като реално отида на последната страница от резултатите излиза, че не са толкова колкото пише в началото site командата, а са почти колкото си е в синьото на инструмента.

Но както и да е, то като гледам целта е просто да можем да видим ако има някакъв срив на индексирани страници или рязко увеличаване на блокирани с роботс или тия дето са с rel каноникал към други.
 

Горе