SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов проект - RSS директория

borislav123

New member
Колеги , пускам 1 наш нов проект, не толкова за рецензия , колкото ако решите, че ще ви е полезен - да го използвате

RSS директория на 2 езика

EN - RSS Magic - All in one place! RSS directory

BG - RSS Magic - Вашата RSS директория!

Има някои бъгове, които оправяме в движение ... ако ни обърнете внимание , ще сме благодарни - градивната критика е добре дошла

линковете засега са нофолоу, но моето мнение е, че и те са ефективни (разнообразявате линк профила си)
 
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

Направих един рег :) но ми пише отдолу Внимание! Имайте предвид, че ако сайта ви не е на английски и нарушава всякакви морални права, ще бъде изтрит! Та се чудех, ако става само за ЕН сайтове защо има бг версия :) Или просто е гршка :)
Като дизайн не ми харесва това тъмнозелено поглъща заглавието и опизанието на сайта. НО иначе се възползвах от него пък ще видим мерси :)
 
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

Мен си ме прие, след потвърждение на субскрипшъна, сега си виждам публикациите в секция уеб дизайн :)
 
Re: Нов проект - RSS директория

Здравейте, варианта с feedburner трябва да работи при всички, сложи ли сме го защото до колкото знам, някои хостове слагат по-различни настройки на mod_security ( така четох де, може и да не съм прав) и на нашия агрегатор му дава 403 грешка, докато от браузъра фийда се вижда, този проблем го няма при feedburner. Cloxy, ти имаш един rss url във bg.rss-magic.com който се показва, беше добавил един в главния домейн който даваше 404 дори и като го отворих от браузъра и не работеше.
Важно! : Валидацията на RSS става чрез w3c и фийда ви може да работи, но да не е валиден и за това да не е приет. За това сме сложили feedburner варианта :)
 
Последно редактирано:
Re: Нов проект - RSS директория

Дава грешка при невалиден RSS и във Feedburner, явно ще трябва да сменим начина на валидация, мерси на отзовалите се :)
 
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

Мен си ме прие с оригиналния линк на РСС от сайта ми и без никакви драми. Сега си виждам публикациите. Добре да се добави раздел в Технологии за Компютърна сигурност, защото сега се набутах в Компютри по липса на по-близко име.
И дребна забележка - не ми се връзва тая картинка със сакса към тематиката на РСС-а, но предполагам, че тя излиза по подразбиране навсякъде. :)
 
Re: Нов проект - RSS директория

Категорията е добавена, ако желаете ще сменим категорията на вашия фийд. Относно картинката, ще измислим нещо по въпроса, идеята беше да се взима картинка от rss-а, но при положение, че не всеки rss ще има картинка, решихме да сложим една уникална, а саксофона ще бъде сменен. :)
 
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

Благодаря! Моят РСС има картинка, но трябва да се отвори с браузър, който няма вграден четец и тогава тя се появява от цсс-а. Няма значение, картинката е най-малката болка. Успех с проекта! :D
 
За: Re: Нов проект - RSS директория

За: Re: Нов проект - RSS директория

Колеги, мисля че оправихме бъговете !

:)
Като гледам как ви се ъпдейтват темите от моя сайт, нищо не сте оправили. Скриптът ви не следи най-новото по дата, а вероятно взема това, което излиза първо в емисията. Да, ама при мен първо излиза името и линка на сайта и тогава е най-новата публикация. Ха вижте колко пъти ми се повтарят името и линка на сайта тук - http://bg.rss-magic.com/feeds/category-62/компютри , а последните публикации нещо май ги няма.
 
Последно редактирано:
Re: Нов проект - RSS директория

Работим по въпроса! Между другото - сайта е с нов дизайн.
EDIT: Проблема е само при вас, но все пак работим по оправянето.
 
Последно редактирано:
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

Днес и аз виждам новия дизайн. Браво! Определено има подобрения, освен това виждам, че и новата ми публикация от днес е излязла там. В тази връзка - публикациите имат ли някакъв срок на действие или остават пожизнено в директорията?
Пожелавам ви успех! :)
 
Re: Нов проект - RSS директория

Принципно публикациите остават докато съществува директорията ( тоест при ъпдейт на фийд, се добавят само новите от rss ). Също така в момента сменяме ядрото на сайта и слагаме нов RSS Parser, който трябва да оправи всички проблеми с активация, ъпдейт и други, тъй като има проблеми с активацията на фийдове от blogger и по-стари версии на rss.
 
За: Нов проект - RSS директория

За: Нов проект - RSS директория

15 минути се мъча със капчата не реално трудна е!
Че какво и е трудното? Дори на моите 54 години и наличието на очила, не ме затрудни изобщо. Може би трябва да потърсиш помощ от очен лекар - говоря сериозно. Това не е гадната Рекапча с кривите и размазани символи, просто не разбирам как не ги виждаш и те затруднява.
 
Re: Нов проект - RSS директория

Относно captcha-та, възможно най-простата, може само да увеличим контраста :)
Сменихме ядрото на сайта, надяваме се няма да има повече проблеми.
 

Горе