SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нов сайт за интериорен дизайн

Здравей, да има няколко неща, копито може да подобри по сайта си. Ето какво ми направи впечатление.
  • Имаш сайт отварящ се с http и такъв отварящ се с https, това е хубаво да се оправи в .htaccess.
  • Малко дървено изглежда началната страница, надолу е разчупена, но в началото е малко странно нейното начало. Бил започнал с някакво приятно начало - слайдърче или малка гирд галерия.
  • Може да се скрие и ъпдейтне версията на WordPress: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/the-right-way-to-remove-wordpress-version-number/
  • Преминаването към ен версията на сайта плюе едни линк Вход горе, което не е добра идея.
  • Който му е правил сайта, нямаше да е зле да скри и този надпис Screenr parallax theme от FameThemes долу.
  • Сори, че ще го кажа, но никаква естетика няма в сайта. Менюта, текст и картинки.
  • Бих инвестирал в някакво лого също. Мисля, че мярнах такова на началната страница след средата.
  • Дайте по-голямо опацити (0.9 или направо 1) на това стики хедър меню.
  • На блога, сложете един сайдбар в дясно, да не изглежда много изрязани и плаващи постовете.
  • Конзолата гърми с грешки, които дори не може да хване браузъра като число. Вижте го този ерор: Uncaught TypeError: swiper.container is undefined
Горе долу е това. Надявам се да съм бил полезен. И определено гледайте да вкарате още един цвят, за да разчупи визията, видях, че имате жълто, добре се комбинира с черното и бялото.

Успехи.
 
Здравейте,

Направиха нов сайт на приятеля ми. С интериорен дизайн се занимава.

Как ви се струва? Има ли какво да се направи за да излиза на по-предни позиции в гугъл?


http://www.interiord...ner.bg/gallery/
И все пак след всички препоръки от
Blinky
Наблегнете на линк билдинг,seo продължителна и ежемесечна работа, иначе ще останете на n...та страница
 
Съдържанието също не е окей... има немалко грешки, а и това, което го правите с болдването на текста (може би с цел SEO), е отживелица и Гугъл не гледа с добро око на тази остаряла практика. На много места личи и т.нар. кийуърд стъфинг, а това не трябва да се случва. Насищането на кл. думи, трябва да умерено, да се използват синоними и прочие.

Бих ви посъветвал да се консултирате със СЕО специалист, както и добър копирайтър, ако искате да имате някакви що годе задоволителни резултати. Можете да пишете и на мен, ако сметнете за добре. Имейл адресът ми е dimiturbelovezdov@abv.bg

Освен това, имам чувството, че сте започнали линк билдинга... така си мисля, не съм сигурен. Важно е да знаете, че "пльосването" на линк във форум, няма да има почти никакъв ефект. Не ви съдя, че го правите, но споделям мнение. Разумно би било да взимате линкове от статии в качествени сайтове и блогове с добри параметри. Разбира се, нужно е да имате бюджет, за да го направите, тъй като хубавите линкове в наши дни са платени.
 
Благодаря @bojigoll

чак сега забелязах, че тази тема е на 1 година и най-вероятно авторката не влиза тук :)
Може и да влезе. Ако е решила да потърси нещо около името на сайта си. А и не е никак лош линк, който си на трупала от тук.
 
И сайта за една година, не е мръднал де. Излиза извън очертания, кофти дизайн меко казано, пък за СЕО-то да не говорим. Макар че интериорните дизайнери често зависят от строителните компании сайта е по-скоро за показно евентуално.
 
И сайта за една година, не е мръднал де. Излиза извън очертания, кофти дизайн меко казано, пък за СЕО-то да не говорим. Макар че интериорните дизайнери често зависят от строителните компании сайта е по-скоро за показно евентуално.
Сигурно може да се смени лесно, но и изображенията ,много товарят цялата система. Май са дадени в оригинал.
 
Аз няма забравя един с килими, искаше да му качвам изображенията в оригинален вид... Снимани от про фотограф, едно изображение 100 МБ.... Навсичкото отгоре искаше и клип на началната страница клип, който беше 1 ГБ, рекламен клип на магазина му... Викам ти не си нормален, но понеже ми беше приятел реших да му го направя така какт ого иска. :D :D :D :D Останалото е "история" :D
 
Последно редактирано:
Аз няма забравя един с килими, искаше да му качвам изображенията в оригинален вид... Снимани от про фотограф, едно изображение 100 МБ.... Навсичкото отгоре искаше и клип на началната страница клип, който беше 1 ГБ, рекламен клип на магазина му... Викам ти не си нормален, но понеже ми беше приятел реших да му го направя така какт ого иска. Вика после "Брат много бавно зарежда бе". Викам му като си тъп и ти обяснявах че един сайт не може на началната страница да зарежда няколко гигабайта инфо и не може да стане така както ТИ го искаш и ти "знаеше" много е гледай си сайта :D :D :D :D :D
Що бе бате, идеално е. Ако потребителя изчака цялото зареждане, то това му е клиент за цял живот. :) Има някаква лека трудност за потребителя, за да знае дали наистина ще му издържат нервите. После може да му продадеш и умрял гълъб след това. :)

Аз също имах подобни случаи, в които собствениците на сайтове много държаха да не се "сдухва" качеството на изображенията. Съответно да бъдат с високо качество и най-важното целите, в пълен размер. Направо ми стана лошо като чух това. Викам ще им вкараш филма на хората от едно време, дето седяхме и чакахме една картина кадър по кадър да се отваря с оня дайлъп. :) Абе луди хора всякакви.
 
И аз съм имал такива. Един лалугер беше си сложил даже PSD-то от комплекта на дизайнерката в един от слайдовете на сайта си. Хахаха, от там му измислих прякора Слайд 2. беше го позиционирал там. Нещо като Блейд 2, ама не точно. ;) Милият наивник, гонеше качество. :)
 
Учудващо, този сайт е минал някой от критериите на Page Insight.


След като написах това, се сетих, че използват готов CMS и най-вероятно той е свършил повечето работа.

Наистина крайно недовършен уебсайт. Очевидно няма голям смисъл от него, ако никой не го вкара в добър вид.

Поредните прахосани пари за домейн и хостинг, поне домейна не е лош, ако изключим това, че е малко дълъг.

p.s. Бих написал същото и в другите теми, но мисля да спамя. ( https://searchengines.bg/threads/Нов-сайт.358384/#post-358384 )
 
Да, ползва някакъв CMS, но не мога да го определя мой е. Запознат съм със структурата на повечето CMS-и, но този като му гледам кода не ми говори нищо, честно казано. Но ще е самоубийство, ако не ползва, защото гледам, че си има галерии, които ако не се управляват с администрация, ще е тегава работа. :)

Да, домейнът е хубав. А хостинга е Superhosting, сигурно най-малкия план, такъв план на този етап не черпи много ресурси.
 
Да, ползва някакъв CMS, но не мога да го определя мой е. Запознат съм със структурата на повечето CMS-и, но този като му гледам кода не ми говори нищо, честно казано. Но ще е самоубийство, ако не ползва, защото гледам, че си има галерии, които ако не се управляват с администрация, ще е тегава работа. :)

Да, домейнът е хубав. А хостинга е Superhosting, сигурно най-малкия план, такъв план на този етап не черпи много ресурси.

Използват Wordpress (прикачил съм снимка), но липсват основни познания по SEO, като Meta Description и съответно, резултатите в Гугъл са ужасни. ( https://www.google.bg/search?q=site...XvXB4I4ChDx0wN6BAgBEDQ&biw=1920&bih=976&dpr=1 )
 

Прикачени файлове

  • interiordesignerbg.png
    interiordesignerbg.png
    8.4 KB · Преглеждания: 2
Хм този тул е доста добре, че го е намерил какво ползва, защото с ctrl + U въобще не виждам познатата структура на WordPress. Я го пусни да го видя това тулче. Мерси много. :)

Иначе има много да се прави, то май и сертификата нещо още не е оправен. :)
 
Хм този тул е доста добре, че го е намерил какво ползва, защото с ctrl + U въобще не виждам познатата структура на WordPress. Я го пусни да го видя това тулче. Мерси много. :)

Иначе има много да се прави, то май и сертификата нещо още не е оправен. :)

Това е TOOL-а - https://whatcms.org/

Но конкретната страница, която е по-горе, най-вероятно е "CUSTOM", а при главната INDEX страница, веднага се вижда в кода, че има Yoast SEO за Wordpress.

Наистина SSL сертификата е куцо настроен, защото на някой страници го има, а на други не. Реално допринася за SEO-то, но в информационни сайтове не мисля, че е нещо важно или спешно необходимо, защото идеята му е да криптира връзката между сайта и посетителя. Ако посетителя просто обикаля, без да попълва нещо в сайта - няма смисъл. НО в случая този уебсайт има LOGIN страница, която по ирония е без HTTPS връзка.

Класика.
 
Това е TOOL-а - https://whatcms.org/

Но конкретната страница, която е по-горе, най-вероятно е "CUSTOM", а при главната INDEX страница, веднага се вижда в кода, че има Yoast SEO за Wordpress.

Наистина SSL сертификата е куцо настроен, защото на някой страници го има, а на други не. Реално допринася за SEO-то, но в информационни сайтове не мисля, че е нещо важно или спешно необходимо, защото идеята му е да криптира връзката между сайта и посетителя. Ако посетителя просто обикаля, без да попълва нещо в сайта - няма смисъл. НО в случая този уебсайт има LOGIN страница, която по ирония е без HTTPS връзка.

Класика.
Хм, не го видях това. Странно. По кода се ориентирах, и не видях познати неща. ;)
 

Горе