SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някакво странно поведение от Google.

toniintro

New member
Здравейте, някой забелязал ли е някакво странно поведение в Google, от сорта рязко пропадане по някои ключови думи? Преди 3 дни ми направи впечатление спад в приходите от Адсенс и то драстичен. Прегледах сайтовете и за съжаление видях, е няколко от тях от топ 3 по основни ключови думи са заминали в небитието. Сутринта са били в топ 3 вечерта ги няма никъде. Дали тези дни е имало зоопарк или е друго? Дали е алгоритъм или някаква греда?
 
За: Някакво странно поведение от Google.

За: Някакво странно поведение от Google.

Движения в SERP има средно под 60-80 на ден. Моя съвет - изчакайте 2-3 дни, след това проверете отново, включително и конкуренцията на първа страница. Ако има драстични промени като цяло, значи от Г са минали с трактора и са изорали :)
 
Re: Някакво странно поведение от Google.

При мен няма нищо, всичко си е нормално. Единственото, което забелязах преди 5-6 дни при един сайт е -2 позиции и това е.
 
Re: Някакво странно поведение от Google.

Определено има някакво движение. При мен за щастие нещата са в положителна посока, но определено има. Такава рязка промяна по един куп ключови думи, одавна не бях наблюдавал.
 
За: Re: Някакво странно поведение от Google.

За: Re: Някакво странно поведение от Google.

Имаше нещо и при мен. За три дни трафикът от Гугъл изчезна.
9494395692_f2e286cf75_o.png
 
Re: Някакво странно поведение от Google.

mozcast.jpg

Да, случва се нещо и продължава и в момента...
 
За: Някакво странно поведение от Google.

За: Някакво странно поведение от Google.

Да, нещо странно се случва, но не рабирам какво. Сайтът, за който говоря се линква от 83 различни домейна. Натурални връзки, тематични, с различен анкор, няма спамърски коментари по блогове и форуми само заради линка и накрая взима някаква тесла. До обяд в петък беше в топ 3 и изведнъж изпадна по4 или 5 от основните му ключови думи. По още поне 50 думи е в първите 10 резултата, но тези 5 думи носеха 80% от трафика. Дано е нещо временно.
 

Горе