SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой писал/продавал ли е ebook?

Имам един сайт с много (+качествено) съдържание от health & beauty нишата и реших да се пробвам да го налея в ebook, след което да го продавам.

Някой занимавал ли се е с такава схема?
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Да :)

Правиш PDF на ибука и после знам за 2 опции:

1. Продаваш го през paypal. След като човека плати, можеш да избереш каква страница да се зареди, т.е. paypal връща човека на твоя сайт, е можеш да посочиш на коя страница да го върне и от там той да си даулоадне бука, страницата е нещо от рода на laslkjsjdsjsdjv45456dscds.html - има опасност някой да постне линка и всички да си свалят книгата бепзлатно, но да ти кажа повечето хора са коректни и едва ли ще ти се случи. Аз изпозлвам този метод повече от година и не съм имала проблеми. А и да не забравиш да сложиш да не се индексира тази страница ;D

2. Слагаш ибука на http://palavnica.reseller.hop.clickbank.net - това е аффилиате линк
http://clickbank.net - не аффилиате

Тук хубавото е, че като го сложиш на кликбанк и други хора могат да ти продават ибука. Имат 50-60$ за активация на ибук, но после можеш да получаваш комисионни от аффилатес без да правиш нищо. Аз все отлагам това, но трябва да го свърша някой ден, защото си е сладка работа.

Кой ще ту пише сейлс копито? Имаш ли някой много добър? Аз си ги пиша сама, но ми се ще някоя голяма глава да ме консултира :D
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Е как кой бе Руми?!
Апостол Апостолов, разбира се! :D

За PayPal - в момента разучавам системата им за интеграция на разплащанията - доста леко са го направили :)

За clickbank - супер, преди години бях попаднал там, но имаше някакъв проблем - не бачкаха с Българи или беше само през PayPal...

И още един въпрос, не по темата - от къде мога да купя тематични картинки на нормална цена? Някак 60$ на снимка не ми се плащат, при положение, че ми трябват 200... :)

Руми, ще се радвам да споделиш някоя твоя ebook или копи :)
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Ти сериозно ли за Апостол Апостолов???

За пейпал, ужасно е лесно, щом аз съм го направила, значи всеки може.

За моите ибук, амииии, те са на английски, а моят английски хич не е добър и малко ме е срам да ги споделя с теб ::)

За кликбанк, да, не работят с България, аз използвам един познат в Холандия, да пращат чекове на неговия адрес, но на мое име, обаче още не съм получила чек, защото съм сложила да се натрупа сума, че не обичам да се занимавам с осребряването. Надявам се да няма проблем с осребряването, дет се вика, човек може да си смени адреса.

Безплатни картинки за некомерсиални цели има тук www.sxc.hu, мисля, че можеш за комерсиални цели да си ги купиш за някаква малка сума (кажи ако ги използваш за покупка, че на мен ми предстои да си купя 4-5 снимки на дебели хора за един сървис дето планирам).

Картинки можеш от тук да си купиш http://www.shutterstock.com/?rid=82175 - affiliate link
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Е как, той е най-великия копирайтър и притежава десетки левове, спестени от интернет... :D
Да не говорим, за уискито, което пие, след като е продал колите си... ;)

Можеш на пм да ги пуснеш - наистина искам да видя нещо от нормален човек, не се притеснявай за езика, и моят немски не е силен :D

Това, че не бачкат с България определено ще е проблем, но ако трябва ще занимавам и други хора с това ;)

А за направата на PDF-а какъв софтуер препоръчваш?
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Не, но като пращаш оферти в ПДФ формат и отсреща си викат "бре, тоя баровец платил хилядо долара за лиценз за адобе, я, да го наемем".
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Аз съм продавал с 2цо.... Иначе бях попадал на един софт които заключва бука така че да може да се чете само на едно пс или на 2 или на колкото му зададете да може да се принти или не и ако поиска мъни бек можете да го изключите така че да не може да го чете ;) Ако някои проявява интерес ще потърся линка
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Ebook Pro (aff)

Ebook Pro (no aff)

Иначе за мъни бек мисля че 30 дни е вграден баи дефулт в повечето разплащателни системи

хитър номер с мъни бек при горния софтуер е след като пишат да им отговориш че книгата ще бъде изключена и повече няма да могат да я ползват и една част се отказвали да си искат парите
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Атанас Янев каза:
Имам един сайт с много (+качествено) съдържание от health & beauty нишата и реших да се пробвам да го налея в ebook, след което да го продавам.

Някой занимавал ли се е с такава схема?
//офф
За сайта ти www.beauty-advices.com ли става дума?
Все се каня да те питам, от къде си набавяш контента за този сайт ? :icon16:

п.с. Този репорт може да ти е от полза ( http://teachingsells.com/report.html ) Видях го в SeoBook.com.
 
Re: Някой писал/продавал ли е ebook?

Благодаря за линковете на всички ви, в момента почти завършвам pdf-а и се мятам смело :moon:

wbg, контента е уникален, от къде - автор, скъпо платен... (.)(.) :icon16:

Ако ви трябва content на подобна тематика - кажете, ще ви свържа с автора.

:smoker: - това не ви ли напомня на снимката на А.А.? :)
 

Горе