SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Няколко Въпроса за Привет

vlnt

New member
Ами.. Привет. Бих искал да опипам почвата тук затова ще задам няколко въпроса, които надявам се ще намерят не правилните отговори, а правилните хора, които да отговорят. А ето ги и тях:

1. Какви подходи бихте ползвали за оптимизация на клип (или клипове) в G. video search?

2. Коя е алтернативата на Google Universal Search при Yahoo! ?

3. Как бихте походили при покана за обмяна на ликове със чисто нов сайт (включая домейн), които на пръв поглед предоставя повече и по-качествено съдържание от вашия (дори да е насочен към различна от вашата таргет група) ?

4. Какво е отношението ви към In-house SEMs (и има ли такива тук...) ?

5. Какво е мнението ви за Alexa ?

6. Как тълкувате понятието long tail при organic SEO ?

Имам много други въпроси, но ще спра до тук за сега. Предварително благодаря.
 
Re: Няколко Въпроса за Привет



1. Какви подходи бихте ползвали за оптимизация на клип (или клипове) в G. video search?

не съм оптимизирал за видео, но до колкото познавам гугъл е добре да се намират на повече от един сайт
добре е да имаш блогове.... и да познавъш блогъри. а ако имаш предвид бг пропърти пиши на лс може да се уреди нещо

3. Как бихте походили при покана за обмяна на ликове със чисто нов сайт (включая домейн), които на пръв поглед предоставя повече и по-качествено съдържание от вашия (дори да е насочен към различна от вашата таргет група) ?

зависи от кой, къде, как....

4. Какво е отношението ви към In-house SEMs (и има ли такива тук...) ?

като към колеги. има

5. Какво е мнението ви за Alexa ?

към кое? :p

и аз имам въпрос, защо смяташ за необходимо да слагаш банер на кк в поста си? ;D
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

6. Как тълкувате понятието long tail при organic SEO ?
Повече информация ТУК . Ако се нуждаеш от повече инфо пиши на лично ;)

2. Коя е алтернативата на Google Universal Search при Yahoo! ?
Може би Yahoo! Alpha . (.)(.)
ТУК можете да намериш една много интересна статия, озаглавена "Как Google Universal Search се справя с Yahoo! Alpha, Ask X, Microsoft Imagine Live и Google's Own Searchmash"

Редакция:
Бих искал да опипам почвата тук затова ще задам няколко въпроса, които надявам се ще намерят не правилните отговори, а правилните хора, които да отговорят.
Може ли да поясниш това ???
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

Мерси за информацията. Много ми хареса статията в R/WW и се сетих за Yahoo! Shortcuts, но наистина трудно могат да се сравняват. Сега като виждам не съм задал правилно някой въпроси, но тепърва прохождам в тази сфера и се зблъсквам с неща, които не са ми много ясни, като local search и universal search.

nbsp каза:
и аз имам въпрос, защо смяташ за необходимо да слагаш банер на кк в поста си? ;D

Освен да се правя на интересен, друго няма ;D . Имах предвид, че въпросите са мои и ме вълнуват, а не че съм ги взел от някъде и ги задавам просто така.
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

vlnt каза:
Имах предвид, че въпросите са мои и ме вълнуват, а не че съм ги взел от някъде и ги задавам просто така.
Не сме се и съмнявали, че е така ;) :D
Радвам се, че мен повечето от тези въпроси не ме вълнуват :D
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

vlnt каза:
1. Какви подходи бихте ползвали за оптимизация на клип (или клипове) в G. video search?

Скоро четох офертата на една фирма, която предлага само оптимизация за видео. Доколкото разбрах, пускат ти клипчето във всички възможни видео сайтове с подходящ текст + линк... и това е всичко. :)
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

The Long Tail, книгата е много добра, чете се супер бързо http://www.amazon.com/Long-Tail-Future-Business-Selling/dp/1401302378/ref=sr_1_1/002-1239377-8792065?ie=UTF8&s=books&qid=1188489632&sr=8-1

и отговаря на въпроса ти какво е лонг тейл. Най-общо казано "за всяко нещо си има търсене, даже да е само 1, но има". С други думи ако оптимизираш страниците си за keywords, които са съчетание от 3-4 думи, имаш голям шанс да получиш трафик. Защото конкуренцията по тези думи е малка, а все някой ще търси тази комбинация от думи. Можеш да провериш търсенето тук http://freekeywords.wordtracker.com/. Ако правиш английски сайтове, този тул дава много добра представа кое колко се търси. Препоръчвам платената версия, защото в 1 таблица е събрано много ценно инфо.

В книгата има пример с хардуерен и електронен магазин. В хардуерния собствениците държат каквото се продава най-много, защото са ограничени от място.

В електронните магазини обаче е различно. Цената на дисковото пространство е супер ниска и няма значение дали там ще съхраняваш 200 или 2 милион филма (мп3). В книгата са цитирани обобщени данни на Yahoo, Amazon и други успешни ел. магазини.

Откритието е, че всяка мп3-ка е теглена поне 1 път, милиони мп3 * 1 = милиони :)

Просто прилагай това за сайтовете си и ще имаш много посещения, content, content, content, content .......

Rumi
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

Rumi, мерси за мнението. Абсолютно съм съгласен за платената версия на wordtracker, там също така има и предложенията за keywords с по-слаба конкуренция. Също така нещо много важно - наскоро от google обявиха, че 25% от всички търсения не са били търсени досега.
 
Re: Няколко Въпроса за Привет

Колкото и странно да звучи, това означава има много потенциал в the long tail оптимизацията. По мои сметки излиза по-скъпо, изследването на ключовите думи е по-специфично, изисква много повече работа on page - всяка страница трябва да е релевантна. Представете си 200 keywords за които трябва да се създаде съдържание.

И пак зависи от целта на сайта - дали цели директни продажби, дали събира leads или пък цели някакъв вид submit на съдържание или регистрация нещата са различни. Все пак какъв е смисала, че получаваш повече трафик от тези keywords отколкото от конкурентните ако нямаш повече конверсии от тях (с изключение на разбира се когато целта е просто трафик).
 

Горе