SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Няколко въпроса за link building

Здравейте.
Като начинаещ и не много наясно с нещата имам няколко въпроса, свързани с линк билдинга. Ще се радвам, ако споделите мнение. Ето ги и тях:

1. Може ли сайт без нито един беклинк или с много малко да е на първите позиции в SERP?
2. По-добре линк в НЕтематичен сайт или по-добре без линк?
3. Може ли линк билдинга да навреди на един сайт(наказания и т.н.)?
4. Какво е значението на анкор текста на линковете?
5. Голяма разлика ли има между беклинк в сайт PR0 и в сайт PR6 например?

Поздрави.
 
Re: Няколко въпроса за link building

1. Да. Зависи все пак за какво се търси :).
2. И нетематичните помагат, предполагам обаче при значителен процент спрямо тематичните става подозрително за Google.
3. Да. Зависи как го правиш.
4. Голямо. Зависи в какво отношение точно питаш.
5. Принципно PR се дава на страници, не на сайтове. Предполагам говориш за сайт с начална страница с PR6 и 0. Отново зависи от много неща, но принципно е доста добре да имаш линкове от силни, надеждни и авторитетни сайтове, дори и да е от вътрешна страница с нисък PR. Колкото си по-близко по веригата на линкване до такъв сайт, по-добре за теб.
 
За: Re: Няколко въпроса за link building

За: Re: Няколко въпроса за link building

Мерси за отговора.
4. Например хубаво ли е всички връзки да са с един и същ анкор текст, да кажем кл.дума, по която искам да се класирам?
5. Да, за началната имах предвид.
 
За: Няколко въпроса за link building

За: Няколко въпроса за link building

Здравей.
1 Да може при добро Онпейдж SEO и слаба конкуренция на дадена дума.
2 По този въпрос може да се поспори. Зависи от сайта, ако е с голямо ауторити е ОК поне според мен. Уеб дизайн студиата имат линкове от всевъзможни проекти които са разработвали и нямат кой знае какви проблеми. За нов сайт обаче не мисля че е добро решение.
3 Да може в много случаи. Най-често Пингвин ъпдейта. Ако правиш линкове с една и съща ключова дума това може да те доведе до изпадане в СЕРП. Използвай различни вариации на линкове: само урл адрес, синоними на ключовата си дума, около 20-тина процента само ключовата си дума, линкове от сорта на кликнете тук, прочетете целия материал, повече инфо ит.н. Както и името на сайта/бранда.
4 Основно за линк билдинга. Горния отговор май ти даде ясна представа, че не трябва да прекаляваш с анкор текстовете, които да са конкретна ключова дума.
5 И да и не. Зависи от сайта. Има сайтове с ПР0 които са по твоята тема, с много полезна информация, добро домейн ауторити и по-добри позиции. Има сайтове с ПР6 които може да са нови и да са го манипулирали с линкове от сайтове с по-висок ранг или някакъв вид редиректи. Общо вето те съветвам да проучваш сайтовете където си слагаш линка.
Ако има нещо друго, питай.

Надявам се да съм бил полезен :).

ПС. Скуби ме превари :Д
 
Re: За: Re: Няколко въпроса за link building

Re: За: Re: Няколко въпроса за link building

Мерси за отговора.
4. Например хубаво ли е всички връзки да са с един и същ анкор текст, да кажем кл.дума, по която искам да се класирам?
5. Да, за началната имах предвид.

4. Не. Трябва максимално да се разнообразява. Задължително бранд + синоними + други форми на думата (род, число)...
5. Има значение, но ако сайтът е наспамен ефектът ще е по-скоро негативен.
 
За: Няколко въпроса за link building

За: Няколко въпроса за link building

Благодаря на TZahariev и cloxy за отговорите.
Имам и още един въпрос, може би е глупав, но все пак:
Ако в сайта ми има връзки към сайтвове с некачествено съдържание или неавторитетни сайтове, това може ли да навреди на мен?
 
Re: За: Няколко въпроса за link building

Re: За: Няколко въпроса за link building

Благодаря на TZahariev и cloxy за отговорите.
Имам и още един въпрос, може би е глупав, но все пак:
Ако в сайта ми има връзки към сайтвове с некачествено съдържание или неавторитетни сайтове, това може ли да навреди на мен?

Не бих линквал към спамерски сайтове. За неавторитетни, не е проблем, като под това имам предвид, просто слаби/нови/непопулярни сайтове. Но и на мен не ми е напълно ясно как точно стоят нещата там.

Още нещо само искам да кажа за анкор текстовете. Бивш служител на Google е казал някъде си (не помня вече къде), че задължително трябва най-популярния ти анкор да е марка/домейн/урл, нещо такова. Иначе има риск от негативна алгоритмична намеса.
 
За: Няколко въпроса за link building

За: Няколко въпроса за link building

Интересно, мерси Скуби. А Стамбето, ако имаш предвид някакви директории и класации от които си взимал реципрочни линкове, по добре ги разкарай. Минимизирай връзките които даваш, и запази най важните :)
 
За: Re: За: Няколко въпроса за link building

За: Re: За: Няколко въпроса за link building

Още нещо само искам да кажа за анкор текстовете. Бивш служител на Google е казал някъде си (не помня вече къде), че задължително трябва най-популярния ти анкор да е марка/домейн/урл, нещо такова. Иначе има риск от негативна алгоритмична намеса.
Хм, това звучи интересно и има доста логика в него. Дали ще можем да намерим източника?
 
Re: За: Няколко въпроса за link building

Re: За: Няколко въпроса за link building

Не бих линквал към спамерски сайтове. За неавторитетни, не е проблем, като под това имам предвид, просто слаби/нови/непопулярни сайтове. Но и на мен не ми е напълно ясно как точно стоят нещата там.

Още нещо само искам да кажа за анкор текстовете. Бивш служител на Google е казал някъде си (не помня вече къде), че задължително трябва най-популярния ти анкор да е марка/домейн/урл, нещо такова. Иначе има риск от негативна алгоритмична намеса.

Подкрепям:) Има един сайт в доста конкурентна БГ ниша, който е на първа позиция с линкове, които са само с два анкора - първия около 70% урл-то и втория основната ключова дума. Абсолютно никакви кликни тук, виж тук, множествени числа на анкора и т.н. Преди пингвина беше втори в нишата си, след пингвина е първи и не помръдва:) Абсолютно никакво разнообразие на линкпрофила, но много линкове с урл-то на сайта. Това ме кара силно да замисля дали въобще има някакъв смисъл от препоръчваните навсякъде анкори, като "виж тук", "кликни тук" и т.н.
 
Re: За: Re: За: Няколко въпроса за link building

Re: За: Re: За: Няколко въпроса за link building

Хм, това звучи интересно и има доста логика в него. Дали ще можем да намерим източника?

Открих къде съм го чел. Тук го пише: The Noob Guide to Link Building | SEOmoz
An ex-Googler told me at SMX Australia to always be sure the highest occurring anchor text for a site is branded otherwise you may trigger an algorithmic filter or penalty.
 
За: Re: За: Re: За: Няколко въпроса за link building

За: Re: За: Re: За: Няколко въпроса за link building

Благодаря много. Не знам как се дават репутации, но имаш бира ако някога някъде.
 

Горе