SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Обявяване на сайт - моля за съвет

devil

manual QA
Здравейте,

Да питам и аз - колкото повече чета по темата, толкова по-мътно ми става. Anyway, въпросът ми е такъв - при обявяване на сайт какви са основните правила, които трябва да се спазят? Питам за основните положения. Мъчат ме и някой неясноти:


  • твърдите, че meta ключовите думи не изграят при Гугъл - добре, а при останалите директории?
  • някой от вас (наскоро четох) твърдеше, че при обявяване в различните директории трябва да се използва различно описание - това със каква тежест е (мисълта ми е, че в някои случаи това е малко невъзможно, подозирам какъвто е и моя случай)
  • трябва ли да подавам линка на Гугъл или да го чакам да ме открие той (ако се предполага, че трябва - последователността каква е - първо регистреция по директории и после при него или обратно)?
  • sitemap за едно-страничен (евентуално има тенденция да станат 2 или 3 страниците в последствие) сайт има ли смисъл?
  • освен Гугъл (и локалните) къде има смисъл да се добавя още (става въпрос за бг сайт) - за dmoz е ясно?
Та за съвети и насоки ще бъда изключително благодарен!
 
Re: Обявяване на сайт - моля за съвет

твърдите, че meta ключовите думи не изграят при Гугъл - добре, а при останалите директории?
Кои останали? За търсачката Гугъл ли става дума или за директорията на Гугъл?

трябва ли да подавам линка на Гугъл или да го чакам да ме открие той (ако се предполага, че трябва - последователността каква е - първо регистреция по директории и после при него или обратно)?

Осигури дотатъчно връзки към сайта си и Гугъл ще те индексира. Няма смисъл да пускаш заявка за индексиране при него (ако това имаш предвид под "подавам)".

sitemap за едно-страничен (евентуално има тенденция да станат 2 или 3 страниците в последствие) сайт има ли смисъл?

Няма смисъл от сайтмап за толкова малък сайт.

освен Гугъл (и локалните) къде има смисъл да се добавя още (става въпрос за бг сайт) - за dmoz е ясно?

Можеш да тестваш по социални мрежи и мрежички, които дават реални връзки (без да спамиш ;) ).
 
Re: Обявяване на сайт - моля за съвет

За търсачката говоря (Гугъл), а под останалите директории - в моя случай по-скоро визирам локалните (български) такива - това съм пропуснал да го уточня, моя грешка.
 

Горе