SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Он-Пейдж на Категория

irgy.net

Senior Member
Здравейте,
имам няколко типа съдържание - Статии, Продукти, Обяви , всеки тип е категоризиран.

Как е по добре да си организирам страниците на категориите?

1. Вариант - 3 страници: категория/статии , категория/продукти , категория/обяви
2. Вариант - Една страница Категория със 3 таба в нея, във всеки таб - статии, продукти, обяви
Във втория вариант всичко ще е на едно място, разделено само визуално с jquery плъгин за табове.

От гледна точка на SEO , кой е по-добрият вариант ?

Вторият въпрос ми е относно:

Примерно пиша дълга статия по тема типична за категорията. Дали да бодна статията най-горе в категорията със 100% показване. В този случай трябва ли да се слага каноникъл от статията към категорията ?
Или да си оставя само резюме в категорията, което води към статията.
По принцип искам да бутам страниците на категориите.
 
Ако основният ти фокус са категориите и ще се класираш с тях, и ако съм те разбрал правилно, то тогава първия вариант.

Примерно ако имаш магазин за дамски дрехи. Всеки сезон дрехите се сменят, самите продукти нямат уникални имена... В такъв случая буташ категориите, примерно "зимни палта" и не те интересуват продуктите, защото няма кой да ги търси по единично. Дори може да се деиндексират, ако нямат уникално съдържание.

Стреми се към директорийна структура, примерно /зимни-палта/зимно-палто-джесика-e122/

Ако всеки продукт има breadcrumb с връзка към категорията си, категориите ще получат повече тежест в една подобна структура.
 
Значи идеята ми е такава, да вземем твоя пример със Зимни Палта. Имам N броя продукта и няколко статии за зимните плата.
Структурата дали да бъде:
сайт/зимни-палта/продукти - тук всички продукти
сайт/зимни-палта/продукти/зимно-палто-джесика-e122 - конкретният продукт
сайт/зимни-палта/статии - тук статиите за зимните плата
сайт/зимни-палта/статии/статия-1

Значи това по-горе в първият вариант. Вторият вариант е :
И статиите и продуктите се пускат в страница:
сайт/зимни-палта/ - като визуално се разделят с jquery като 2 таба.
А вече всеки отделен продукт ще си е:

сайт/зимни-палта/зимно-палто-джесика-e122
сайт/зимни-палта/статия-1

Това ми е питането, дано правилно съм обяснил. Та въпроса е дали и статии и продукти да се изобразят в една страница /тази на категорията/ или да има 2 подстраници, една за продуктите и една за статиите
 
Аз бих сложил статиите при продуктите в категорията, че да е по-пълна със съдържание, но да не се показват самите статии или част от тях, ами им напиши уникални резюмета от по 2-3 изречения за всяка. Така и категорията и статиите ти ще са напълно уникални.
 
Аз бих го направил като вариант 1

сайт/зимни-палта/продукти - тук всички продукти
сайт/зимни-палта/продукти/зимно-палто-джесика-e122 - конкретният продукт
сайт/зимни-палта/статии - тук статиите за зимните плата
сайт/зимни-палта/статии/статия-1
 

Горе